- 1 Porzucony jacht wystawiony za 1/7 wartości (78 opinii)
- 2 Były prezes Lotosu w banku PKO BP (77 opinii)
- 3 Dodatkowy urlop i większy zasiłek (115 opinii)
- 4 Port Gdańsk szuka nowego prezesa (134 opinie)
- 5 Bateryjny magazyn Energi (92 opinie)
- 6 Equinor i Polenergia zakończyły badanie dna morskiego (40 opinii)
Polish Agro otwiera biura w Gdańsku. Branża rolna rekrutuje
Spółka córka duńsko - niemieckiej grupy kapitałowej otwiera swoje biura w Olivia Centre w Gdańsku. Równocześnie z otwarciem rusza rekrutacja do wszystkich działów firmy.
Rolnicze Trójmiasto. Tysiące statystycznych gospodarstw rolnych
Rolnicza spółka w Gdańsku
Właścicielami firmy są rolnicy, którzy stawiają sobie za cel udowadnianie, że wbrew utartym stereotypom rolnictwo cały czas jest sexy i doskonale odnajduje w awangardzie biznesu. - mówi Norbert Sztolc, Head of Trading w firmie Polish Agro. Obecnie po 8 latach istnienia na rynku możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy najszybciej rozwijającą się firma w branży. Otwarcie nowego biura w Trójmieście to kolejny naturalny krok na drodze naszego rozwoju. Wybór, który padł na Gdańsk uzasadniony jest przede wszystkim faktem, iż porty Gdańsk i Gdynia od początku są naszymi kluczowymi punktami na mapie zarówno exportu płodów rolnych, jak i importu nawozów.
Państwo zbuduje Agroport w Gdańsku?
Polish Agro jest częścią grupy DAVA Agravis International A/S. Wchodzące w jej skład firmy należą do liderów rynku rolnego w swoich krajach i działają głównie w regionie basenu Morza Bałtyckiego. W Danii są to Danish Agro i Vestjyllands Andel, w Niemczech Agravis Raiffeisen AG oraz Ceravis AG, w Finlandii Hankkija Oy, a w krajach bałtyckich Baltic Agro. W Polsce obok Polish Agro grupa działa m.in. poprzez firmę Raitech Sp. z o.o., która koncentruje się na sprzedaży maszyn rolniczych marki New Holland. Łącznie grupę tworzy ponad 80 firm działających w 15 krajach, a jej zatrudnienie sięga 5 000 osób. Jej roczny obrót wynosi ponad 4,4 miliarda euro.
Nowe biura Polish Agro w Gdańsku
Przedstawiciele spółki jako drugi z ważnych czynników podają olbrzymi potencjał kadrowy Trójmiasta.
Duża aglomeracja jaką jest Trójmiasto dysponuje dobrze wykształconym kapitałem ludzkim z chęcią tworzenia, na który stawiamy przede wszystkim w naszej organizacji. Ponieważ Polish Agro to ludzie - podkreśla Norbert Sztolc. - Nadchodzący czas to czas powiększania naszego zespołu. Najbardziej pożądanymi kierunkami są obecnie Commodity Traderzy, Handlowcy oraz Logistycy. Jesteśmy jednak otwarci na ludzi, którzy utożsamiają się z naszą wizją świata i chcą dodać coś od siebie w procesie tworzenia wartości dla polskiego rolnika.
Opuszczone silosy na Stogach. Port znów szuka chętnych
Otwarcie biura przez spółkę z segmentu rolnego pozwala podkreślić potencjał Olivii w bardzo zróżnicowanych segmentach rynku - podkreśla Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Transakcja ta pozwala unaocznić wyjątkowy potencjał kooperacji jaką niesie ze sobą otwarcie biura w gdańskim centrum biznesowym. To nie tylko bliskość portu i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, ale również grupa partnerów, którzy w środowisku Olivii świadczą wsparcie dla takich podmiotów jak Polish Agro: firm rekrutacyjnych, całego sektora IT, logistycznych i BSS. Nasze analizy wskazują, że uśredniając firmy z Olivia Centre współpracują z co najmniej dwiema innymi firmami mającymi tutaj swoje biura.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2022-02-15 11:30
Ale tym, że górnicza spółka ze śląska otworzyła swój oddział w Gdyni to cisza (2)
- 11 4
-
2022-02-15 17:04
Bo Gdynia to zacofana wieś i nikogo nie interesuje
Polikwidowali parkingi i jak na wsi - tylko piechotą albo na starym rowerze
- 5 2
-
2022-02-16 10:52
bo wegiel to rak i nikt nie che tego promowac
- 1 0
-
2022-02-15 12:05
A ze rodzinna firma otworzyła się i zatrudnia więcej pracowników którym się dobrze płaci to cicho sza ... więcej bałwochwalstwa dla każdego obcego .. ksztaltujcie rynek ze zagraniczne to lepsze ... No i owocowe ziemniaczane środy w całej agro
- 7 4
-
2022-02-15 08:53
polscy rolnicy... (1)
mieli szanse sami się zrzeszać, prowadzić biznes rolniczy. Ale przeszkodą jest KRUS, więc wolą przy nim pozostać i swoje produkty oddawać w skupie po niskich cenach. Zarobią inni, a oni tracą, nie widząc że z KRUS-em będą mieli na starość nędznie, podczas gdy prowadząc własny biznes mogliby być bogaci na starość.
- 8 4
-
2022-02-15 11:40
Juz sa duzo bogatsi niz mieszkancy miast
To nie lata 90te
- 7 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.