• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Polskie jednostki z nagrodą "Statek Roku"

erka
19 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Stępka pod budowę statku pożarniczego
  • Wielozadaniowy statek Zodiak II jest eksploatowany przez administrację morską w Gdyni.
  • Planeta I to drugi z serii dwóch bliźniaczych statków wielozadaniowych zbudowanych w Gdańsku.

Renomowane australijskie wydawnictwo periodyków fachowych Baird Maritime nadało tytuł Statku Roku 2020 - World Best Multi-Purpose Workboat 2020 -  zaprojektowanym przez należące do Holdingu Remontowa - Remontowa Marine Design & Consulting i zbudowanym w stoczni Remontowa Shipbuilding dla Urzędów Morskich w Gdyni i w Szczecinie bliźniaczym jednostkom Zodiak II i Planeta I.Zodiak przekazany komandosom GROM-uTe zaprojektowane przez polskie biuro, zbudowane przez polską stocznię dla polskiego armatora supernowoczesne, wielofunkcyjne jednostki pracują już na rzecz bezpieczeństwa naszych portów i szlaków żeglugowych. Nagrodzone jednostki, uznane przez wydawcę Baird Maritime za najciekawsze na świecie w swojej kategorii w roku 2020, unaoczniają rzeczywisty potencjał polskiego przemysłu okrętowego, o którym wiedza z trudem przebija się do szerszej opinii publicznej.

Próby morskie wielozadaniowego statku Zodiak II zbudowanego w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku dla Urzędu Morskiego w Gdyni.


Zodiak II i Planeta I nagrodzoneZodiak II pełni funkcję lodołamacza, służy do wystawiania oznakowania nawigacyjnego, holowania statków, prowadzenia prac hydrograficznych i zwalczania rozlewów olejowych. Może również służyć jako jednostka o funkcjach ratowniczych i przeciwpożarowych, wspomagając w tych zadaniach inne służby. Statek o nazwie Zodiak II zastąpił wysłużony, prawie 40-letni statek Zodiak.

Wodowanie statku Planeta I w Remontowa Shipbuilding.


Planeta I to drugi z serii dwóch bliźniaczych statków wielozadaniowych budowanych w ramach projektu "Nostri Maris - budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. Obydwa statki, o długości 60 m, szerokości prawie 13 m i zanurzeniu 3,5 m, będą osiągać prędkość 13 węzłów.

Wodowanie Zodiak II w Remontowa Shipbuilding.

erka

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (53)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Mikołaj Lipiński

Ekspert w obszarze fuzji i przejęć, funduszy PE/VC oraz zarządzania finansami firm. Doświadczenie...

Najczęściej czytane