Inwestycje biurowe i magazynowe

GLP Poland

Pomorskie Centrum Logistyczne

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Stogi
miejsce:
ul. Kontenerowa Mapka
deweloper:
GLP Poland
typ zabudowy:
przemysłowa, magazynowa
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do III kw. 2022 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Pomorskie Centrum Logistyczne (PCL jest projektem prowadzonym na 110-hektarowej działce sąsiadującej z Głębokowodnym Portem Kontenerowym w Gdańsku - DCT Gdańsk).

Centrum to jest multimodalnym centrum logistycznym, łączącym Polskę z Europą poprzez międzynarodowy transport kolejowy, drogowy i morski.

Na działce docelowo powstać może 0,5 mln m kw. powierzchni magazynowych wraz ze zintegrowanymi biurami. Koncepcja zakłada powstanie kilkunastu budynków.

Pierwszy z nich (jedna hala realizowana w trzech etapach o powierzchni ponad 50 tys. m kw.) został oddany do użytku w 2013 roku. W następnej kolejności powstał obiekt o powierzchni 21 tys. m kw. Łącznie PCL to 150 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Jesienią 2021 roku rusza budowa kolejnych obiektów o powierzchni 39 tys. m kw. Będą one gotowe do użytkowania latem 2022 roku. Wysokość hal wynosić będzie 12 metrów, a siatka słupów aż 24 m kw. Zwiększona liczba świetlików zapewni lepsze doświetlenie wnętrz światłem naturalnym, a energia dostarczana będzie z paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachach hal.

W pobliżu

Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Opinie (1)

  • Brak dojazdu dla ludzi pracy jeden autobus na zmiany 6,14,22 krucho jak się spóźnisz.dooga jeden pas zablokowana przez tiry

    • 2 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Sławomir Kalicki

Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz Strathclyde University (MBA). Od początku pracy...