stat

Pomorskie Diamenty Forbesa

Na liście Diamentów znalazły się przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości.
Na liście Diamentów znalazły się przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. mat.prasowe

Diamenty Forbesa 2011, czyli listę polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swą wartość opublikował miesięcznik Forbes. Na Pomorzu wyróżnienia trafiły do 164 firm. Wręczenie nagród odbyło się w gdańskim Hotelu Hilton.Firmy nagrodzone są podzielone na trzy kategorie wg. przychodów ze sprzedaży w roku 2010 roku: firmy małe 5-50 mln zł, firmy średnie 50-250 mln zł, firmy duże powyżej 250 mln zł. W tegorocznej edycji nagroda w pierwszej kategorii trafiła do Paint-Investrem z Gdańska, w drugiej do AIC SA z Gdyni. Nagroda w kategorii firm największych przypadła spółce NDI SA z Sopotu.

Na listę Diamentów trafiły firmy najszybciej zwiększające swoją wartość. Wartość firmy została obliczona na podstawie tzw. metody szwajcarskiej, łączącej metodę majątkową i dochodową. Pierwsza nie wycenia potencjału pracowników i know-how. Wycena na podstawie zysków nie uwzględnia np. wrażliwości na zmiany sezonowe.

Firma Dun & Bradstreet Polska zgromadziła dane o podmiotach, które złożyły w terminie raporty do KRS w 2010 roku.

Zobacz pełną listę laureatów.

Opinie (11) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Adam Roman

Członek zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA i Sopockiego Towarzystwa...