Pomorskie Nagrody Jakości wręczone

Pomorska Nagroda Jakości dedykowana jest podmiotom, które prezentują najlepszą organizację i skuteczne zarządzanie, produkują nowoczesne wyroby oraz świadczą usługi na wysokim poziomie. Na zdjęciu laureaci XVIII edycji Pomorskiej Nagrody Jakości.
Pomorska Nagroda Jakości dedykowana jest podmiotom, które prezentują najlepszą organizację i skuteczne zarządzanie, produkują nowoczesne wyroby oraz świadczą usługi na wysokim poziomie. Na zdjęciu laureaci XVIII edycji Pomorskiej Nagrody Jakości. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Po raz kolejny wręczono wyróżnienia i nagrody w konkursie Pomorska Nagroda Jakości. Konkurs jest formą promocji najlepszych przedsiębiorstw z Pomorza, osiągających dobre wyniki ekonomiczne i z powodzeniem konkurujących na rynkach krajowym i zagranicznych.Pomorska Nagroda Jakości jest konkursem mającym na celu upowszechnienie filozofii "zarządzania przez jakość" (Total Quality Management - TQM). Inicjatorami, pomysłodawcami oraz twórcami konkursu byli członkowie Komitetu Naukowo-Technicznego ds. Jakości Rady Wojewódzkiej Federacji SNT NOT w Gdańsku - wieloletni dyrektor NOT w Gdańsku, mgr inż. Eugeniusz Murczkiewicz oraz mgr inż. Tadeusz Bartoszewski. Współorganizatorem konkursu o PNJ, już od pierwszej edycji do chwili obecnej, jest Polski Rejestr Statków.

W tegorocznej, XVIII edycji konkursu, Srebrny Laur Jakości otrzymała Gdańska Spółdzielnia Socjalna. Wyróżnienia otrzymały: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Posejdon" oraz firma Largo Hale.

W kategorii małych przedsiębiorstw przyznano jedynie cztery wyróżnienia dla firm: Temis, Spaw Met, BMB Santech H. Brodnicki Z. Laskowski oraz Climazui Majewscy.

W kategorii średnich organizacji złoty Laur Jakości otrzymał Lotos Asfalt, natomiast Srebrny Laur trafił do Alu International Shipyard. Przyznano też wyróżnienia firmom Interdrex, Allcon Budownictwo oraz Korporacji Budowlanej Doraco.

W kategorii dużych organizacji przyznano jedynie Złoty Laur Jakości, który otrzymało Okręgowe Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z Gdyni. W kategorii organizacje publiczne wyróżniono Pomorski Urząd Skarbowy a Srebrny Laur trafił do Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku, Uniwersytetu GdańskiegoPolitechniki Gdańskiej. Złotym Laurem wyróżniono natomiast Urząd Skarbowy w Człuchowie.

Laureaci XVIII edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości otrzymali także nagrody specjalne. Samorząd Województwa Pomorskiego wyróżnił Gdańską Spółdzielnię Socjalną oraz firmę Interdrex, prezes Pomorskiej Rady FSNT NOT w Gdańsku ufundował nagrodę dla Zakładu Produkcji Materiałów Budowlanych inż. Kazimierz Ginter, Polski Rejestr Statków ufundował nagrodę dla firmy Alu International Shipyard, Agencja Rozwoju Pomorza ufundowała nagrodę dla firmy BMB Santech H. Brodnicki Z. Laskowski Sp.j., natomiast InnoBaltica ufundowała nagrodę dla Climazui Majewscy.

Opinie (27) 1 zablokowana

 • U.S.A

  Prosiłbym o podanie przez każdą z nagrodzonych "firm laureatów" wysokość wynagrodzenia szeregowego pracownika i jakość warunków pracy???

  • 34 13

 • Proszę bardzo : 90% załogi zatrudnionych jest na umowę na czas nieokreślony, średnia pensja netto 15-18 zl za godzinę pracy, oczywiście 2 razy w roku premie świąteczne , czasami premie zadaniowe. Spawacze i brygadzisci 22-25 zl netto za godzinę, niewykwalifikowani na umowę-zlecenie w pełni "ozusowaną" 10-12 zł na godzinę oczywiście netto. Zapewniony socjal i wszystkie warunki bhp łącznie z praniem odzieźy roboczej. Firma istnieje na rynku od 1992 i NIKT nie porzucił pracy w niej dla "luksusów" na Wyspach czy w Skandynawii. Jak więc Marudo widzisz da się uczciwie pracować i zarabiać bez wykorzystywania pracowników.

  • 14 14

 • ocho, związkowiec sie odezwał

  Ci którzy CHCĄ i POTRAFIĄ pracować mają odpowiednie wynagrodzenie i warunki pracy.
  Ci , którzy potrafią jedynie NARZEKAĆ i KRZYCZEĆ w większości pojechali już do USA azbest usuwać. I tam mogą sobie narzekać ile chcą.

  • 3 7

 • 1 nagroda za smród z Lotos asfalt

  Od kiedy lotos kręci asfaltem na większą skalę to smród jest bardzo odczuwalny a doniesienia od pracowników o oszczędnościach na filtrach i puszczaniu dymków wieczorną i nocną porą które są normą. Wszystko to sprawia że firma ta zasługuje na 1 miejsce i nagrodę w tym chorym kraju. Pozdrawiam was kłamcy.

  • 18 3

 • Stefciu jak Ci się nie podoba to pakuj się i ruszaj do "zdrowszych" krajów. A jak masz cywilną odwagę i dowody to ruszaj do prokuratury czy innych odpowiednich instytucji...

  • 5 6

 • Polska spółka gazownictwa - z nagrodą za bezszelestne zwalnianie ludzi!!!

  A Polska Spółka Gazownictwa nie dostała nagrody? Przecież to wspaniała firma która szykuje świąteczne i wakacyjne niespodzianki dla swoich pracowników w postaci zwolnień. Ciekawi mnie co teraz zrobi Adamowicz jak mu wzrośnie bezrobocie. Może w końcu ktoś się obudzi. Co robią Związki Zawodowe.
  Co robią politycy z Pomorza? Czy w planach jest przeniesienie wszystkich dużych firm z Gdańska do Warszawy i przejęcie ich przez deweloperów?
  Niech ludzie w końcu się obudzą...

  • 14 2

 • Kryteria

  Jakie są kryteria oceny/wyboru do tej nagrody???

  Ps. Czy tylko wystarczy wpłacać składkę i znać wujka Ryśka?

  • 16 9

 • Budyń gdzie?

  Pytam się!

  • 10 1

 • Zamiast pisać durne niczemu nie służące komentarze wystarczy wejść na stronę NOT-u i przeczytać. Podejrzewam że nie byłbyś w stanie nawet przygotować dokumentów aplikacyjnych do konkursu...zajmij się "bankier" lepiej wciskaniem ludziom kart i kredytów przez telefon bo pewnie takie jest Twoje zajęcie w banku :)

  • 7 2

 • takie cuda tylko w erze

  w erze złodziei

  • 4 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Jacek Kajut

Z wykształcenia inżynier elektryk, zbudował i rozwija jedną z najsilniejszych marek branży...