• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Praca w IT w jeden dzień? To jak najbardziej możliwe!

12 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Trójmiejski sektor IT rozwija się w zaskakującym tempie, a programiści stają się szczególnie pożądaną grupą kandydatów na rynku pracy. Badania pokazują, że coraz częściej czynnikiem wpływającym na wybór miejsca zatrudnienia jest różnorodność projektów, elastyczna forma współpracy, a także doświadczenia kandydata w procesie rekrutacji. Wie o tym najlepiej jeden z największych pracodawców na Pomorzu - Lufthansa Systems Poland.Z roku na rok obserwujemy coraz bardziej dynamiczny rozwój branży IT, a co za tym idzie - coraz więcej firm stawia na wykwalifikowany zespół programistów, testerów, a także administratorów.

Mnogość ofert pracy i wysoka konkurencyjność sprawiają, że kandydaci jeszcze większą wagę przykładają do dynamiki procesu rekrutacji, która jest przez nich stawiana w procesie decyzyjnym na równi z ofertą benefitów czy atrakcyjną lokalizacją biura.

Jedną z najczęstszych przeszkód, którą napotyka kandydat podczas poszukiwania nowego miejsca pracy, jest długi czas oczekiwania na decyzję dotyczącą zatrudnienia.

Lufthansa Systems Poland postanowiła po raz kolejny wyjść z inicjatywą i zaproponować alternatywę dla specjalistów IT, którym zależy na szybkim, dynamicznym i przejrzystym procesie rekrutacyjnym. Speed Recruitment to wydarzenie, które udowadnia, że proces rekrutacji nie musi trwać długo, a zdobycie pracy w ciągu jednego dnia jest jak najbardziej możliwe.

Już 21 kwietnia 2021 roku odbędzie się kolejna edycja Speed Recruitment, która w tym roku zorganizowana jest w trybie zdalnym.

Lufthansa Systems w swoim portfolio ma zarówno oprogramowanie służące do planowania lotów, aplikacje dbające o komfort i doświadczenia pasażerów, jak i narzędzia wspierające linie lotnicze w digitalizacji ich usług.

Jednym z projektów rozwijanych w jej gdańskim oddziale jest budowa i rozwój jednego z najważniejszych web portali dla grupy Lufthansa, który skupia się na potrzebach i satysfakcji klientów. Wykorzystując technologie frontendowe, takie jak React.js, JavaScript czy Adobe Experience Manager, portal ten może być zarządzany przez setki wielojęzycznych autorów.

- Aktualnie poszukujemy doświadczonych deweloperów do projektów w ramach Digital Delivery Lab. Wykorzystujemy nowe technologie i zwinne podejście do dostarczania naszych rozwiązań IT w chmurach. Działalność DDL obejmuje zarówno natywne aplikacje na urządzenia mobilne, przez mikroserwisy udostępniające usługi API oraz systemy serwerowe, automatyczne testy i narzędzia do monitorowania - mówi Grzegorz Sprengel, kierownik zespołu Integration Services.
W ramach produktów i rozwiązań dla przemysłu lotniczego spółka utrzymuje i wspiera jedno z renomowanych rozwiązań systemowych do planowania lotów - Lido Flight, które wykorzystywane jest zarówno przez duże, jak i małe linie lotnicze na całym świecie.

Lufthansa Systems Poland to nie tylko rozwiązania dla sektora lotniczego. Realizowane są tam również projekty dla branży logistycznej, w których zespoły programistów, administratorów, testerów i analityków biznesowych zajmują się częścią związaną z rezerwacją kontenerów morskich.

Praca w dziale zajmującym się wytwarzaniem takiego oprogramowania to doskonała okazja do poznania zaplecza ruchu lotniczego i morskiego - przy jednoczesnym byciu w kluczowym punkcie całego procesu.

- Platformy integracyjne, których implementacją zajmujemy się w naszym dziale, stanowią ważny punkt komunikacji między systemami informatycznymi. Dbamy o to, żeby ta komunikacja przebiegała w sposób efektywny. Specyfiką platform integracyjnych w logistyce jest to, że rozwijają się one bardzo dynamicznie, w związku z tym nasze potrzeby również rosną. Poszukujemy zdolnych i zaangażowanych programistów, chcących pracować nad rozwojem jednych z ważniejszych elementów systemów - mówi Michał Tobolewski, kierownik zespołu Business Solutions.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i spróbować swoich sił podczas Speed Recruitment, zarejestruj się tutaj.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: recruitment@lhsystems.com.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Ludzie biznesu

Marcin Lewandowski

Prezes zarządu Grupy GPEC, firmy z branży energetycznej. Doświadczenie zdobył na stanowiskach...

Najczęściej czytane