Projekt "Dziś dla jutra" dla wspólnego komfortu

W projekt "Dziś dla jutra" włączyło się już 16 firm.
W projekt "Dziś dla jutra" włączyło się już 16 firm. fot. materiały prasowe

Gdy wydaje nam się, że jest źle, to obok zawsze znajdzie się ktoś, kto może mieć gorzej. Warto go dostrzec i pomóc. Ale po co działać, pomagać samemu, skoro można razem. Jeśli każdy da swoją małą cegiełkę, to uda się zbudować coś większego. A skoro już uruchomiło się lawinę dobroci, to po co ją zatrzymywać? Tak powstała i tak działa platforma "Dziś dla jutra".Zaczęło się od pandemii. Alarmujące informacje o niewystarczającym zabezpieczeniu służb medycznych, o brakach w wyposażeniu szpitali przeraziły społeczeństwo. Społeczeństwo, którego częścią są też przedsiębiorcy. I to właśnie oni ruszyli z pomocą. Na początku każdy działał sam, potem połączono siły i w placówkach medycznych prawie codziennie zaczęto odbierać paczki ze wsparciem. A skoro coś dobrego się zrobiło, to można jeszcze więcej, bo ludzi potrzebujących wsparcia jest więcej. I tak na początku kwietnia firma Invest Komfort uruchomiła platformę "Dziś dla jutra", której celem jest wsparcie trójmiejskich szkół, domów dziecka, szpitali, ośrodków wsparcia.

Razem skuteczniej się pomaga- Pomoc była potrzebna, ale i będzie potrzebna długo po zakończeniu pandemii, dlatego podjęliśmy się uruchomienia akcji "Dziś dla jutra". Myślę, że pandemia zweryfikowała hierarchię wartości wielu osób, co znajduje odbicie w działaniach firm. To wielki test na solidarność i odpowiedzialność społeczną. Im więcej pomagamy innym, tym lepiej poznajemy nasze otoczenie. W codziennym pędzie nie zawsze dostrzegamy obecność hospicjów, domów dziecka, ich codzienne potrzeby. Pandemia sprawiła, że na chwilę się zatrzymaliśmy, dostrzegliśmy innych i podjęliśmy wyzwanie, wspólnie organizując akcje pomocowe. Co więcej, poznaliśmy wspaniałych ludzi, którzy na co dzień poświęcają życie, by wspierać innych - bardzo to doceniam. Wierzę, że pomaganie jest czymś, co nas rozwija i co warto propagować - mówi Mieczysław Ciomek, prezes Invest Komfort.

Organizacje charytatywne w TrójmieścieCelem projektu jest integracja wszystkich, którzy chcą pomagać, z tymi, którzy pomocy potrzebują. Zespół "Dziś dla jutra"zbiera informacje dotyczące miejsc i zakresu oczekiwanej pomocy oraz poszukuje i zachęca firmy do wsparcia i odpowiada na te potrzeby. Są one bardzo zróżnicowane i naprawdę każdy może wnieść wkład zgodny z własnymi możliwościami finansowymi. Zespół "Dziś dla jutra" zajmuje się formalnościami, organizacją i transportem. Wystarczy się z nim skontaktować przez stronę www.dzisdlajutra.pl albo wysyłając e-maila kontakt@dzisdlajutra.pl lub odwiedzając profil na Facebooku - Dziś dla Jutra.

Coraz więcej firm dołącza do zespołu- Przystąpiłam do tej inicjatywy, ponieważ miałam pewność, że pomoc, którą moja firma może zaoferować, trafi pod właściwy adres. Czasem realne potrzeby wcale nie muszą być zgodne z tym, co nam się wydaje. Po co działać po omacku, skoro jest zespół "Dziś dla jutra", który dokładnie wie komu i jak pomóc. Po co działać samemu, skoro razem można działać skuteczniej. A dlaczego trzeba pomagać? Ostatnie miesiące nie były łatwe dla mojej firmy, jak dla całej gospodarki, ale są ludzie, którym jest jeszcze trudniej - mówi Małgorzata Sobótka, właścicielka firmy Studio Krajobraz, która włączyła się w inicjatywę Invest Komfortu.
- Wbrew powszechnym opiniom większość przedsiębiorców nie myśli tylko o wynikach finansowych za wszelką cenę. Wielu umie się dzielić. Bezinteresownie. Dla mnie zawsze było i jest ważne to, co się dzieje w moim otoczeniu. W ramach akcji "Dziś dla jutra" wspomogłem szkołę w Sopocie, która kiedyś przez sześć lat była moim drugim domem. To było dla mnie bardzo ważne. Uważam, że każdy przedsiębiorca może i powinien dać coś od siebie. A skoro można to zrobić razem, to jeszcze lepiej - mówi Oskar Kwietniak, właściciel firm Incore, który również działa z Invest Komfortem.
W ciągu 1,5 miesiąca do platformy "Dziś dla Jutra" przyłączyło się 19 lokalnych firm. Razem przeznaczono ponad 350 tys. zł na cele akcji. W sumie zaopatrzono już 11 domów pomocy społecznej i 9 hospicjów w niezbędne środki ochrony osobistej, a do niektórych z nich paczki dostarczane są regularnie. Przekazano szpitalowi przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku fundusze na zakup trzech pomp infuzyjnych. Podopieczni i uczniowie dziewięciu trójmiejskich domów dziecka i trzech szkół otrzymali sprzęt komputerowy.

Domy pomocy społecznej w TrójmieścieFirma Invest Komfort już od 25 lat jest obecna w przestrzeni trójmiejskiej jako deweloper. Wielokrotnie angażowała się też w pomoc lokalnym instytucjom.

- Jesteśmy lokalną firmą i czujemy się odpowiedzialni społecznie. Kiedy pojawiła się pandemia koronawirusa, pomoc ochronie zdrowia była dla nas czymś naturalnym. Podjęliśmy szybką decyzję o zakupie respiratorów dla pomorskich szpitali, przyłączyliśmy się do akcji Portu Gdynia, PZFD, BCC, zakupiliśmy środki ochrony osobistej dla medyków, hospicjów, domów opieki społecznej w Trójmieście. Dodatkowo przekazaliśmy środki na zakup respiratorów czterem szpitalom. Przekazaliśmy darowiznę na zakup nowoczesnego sprzętu dla Kliniki Alergologii i Pneumologii w Gdańsku. Skala zapotrzebowania była jednak wciąż duża. Dlatego postanowiliśmy stworzyć projekt "Dziś dla jutra", aby zainspirować do pomagania innych i razem móc nieść jeszcze większe wsparcie - dodaje prezes Mieczysław Ciomek.
Pomoc jest potrzebna dziś, ale będzie także potrzebna długo po zakończeniu pandemii, dlatego podjęliśmy się uruchomienia akcji "Dziś dla Jutra" - mówi Mieczysław Ciomek, prezes Invest Komfort.
Pomoc jest potrzebna dziś, ale będzie także potrzebna długo po zakończeniu pandemii, dlatego podjęliśmy się uruchomienia akcji "Dziś dla Jutra" - mówi Mieczysław Ciomek, prezes Invest Komfort. fot. materiały prasowe

- Przyświeca nam idea stawiania dwóch kroków do przodu - to oznacza, że pomagamy nie tylko doraźnie, ale staramy się inwestować w długofalowy efekt, odczuwalny także po zakończeniu pandemii. Bardzo dziękuję naszym partnerom za zaangażowanie i zachęcam do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby się do nas przyłączyć, a także tych, którzy nie wiedzą, od czego zacząć pomoc lub potrzebują wsparcia organizacyjnego - mówi prezes Ciomek.
Honorowy patronat nad akcją objął prezydent miasta Gdynia Wojciech Szczurek oraz prezydent miasta Sopot Jacek Karnowski. Wsparcie trafia do placówek opiekuńczych, do szkół, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc.

Potrzeb jest wciąż wiele- Do hospicjum trafiają dzieci, dla których współczesna medycyna nie zna ratunku: wcześniaki, kilkulatkowie i nastolatkowie, uczący ogromnej woli walki i życia. Bohaterowie, którym przychodzi dojrzewać dużo szybciej, zostawiając bezcenną lekcję miłości i bezinteresowności. W hospicjum doświadczamy niejednokrotnie małych cudów i przekonujemy się, że czasem w ciągu jednego dnia można przeżyć całe swoje życie - mówi Ewa Liegman, prezes zarządu hospicjum Pomorze Dzieciom, i prosi o tablety dla zespołu medycznego, które usprawnią prowadzenie elektronicznego systemu dokumentacji medycznej podczas wizyt u podopiecznych.
- Jesteśmy zmuszeni do stosowania zwiększonej liczby rękawiczek nitrylowych, których dziennie zużywamy ok. 1,5 tys. szt., fartuchów flizelinowych ok. 100 szt. dziennie czy maseczek medycznych ok. 200 szt. dziennie. Przy obecnych  cenach rynkowych to dla nas ogromny wydatek. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie darczyńców, ludzi o otwartych sercach chcących nieść pomoc naszym podopiecznym. Z całego serca wszystkim i każdemu z osobna bardzo dziękujemy - mówi Kinga Mielnicka, stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca.

Opinie (20) 3 zablokowane

 • super pomysł taka dobroczynność, a planowany jest jakiś podział na Loże itp ?

  • 7 0

 • Mam mieszane uczucia, bo wszystko zależy od punktu widzenia (4)

  Bo może gdyby Państwo nie angażowali się w taką pomoc, to mieszkania, które sprzedajecie byłyby np. o 100 czy 200 zł tańsze za m2. Może jest tak, że część ludzi nie stać na zakup mieszkania, bo brakuje im na wkład własny i w efekcie np. dalej mieszkają u rodziców, co może utrudniać założenie rodziny... Nie wiem, gdyby produkowali Państwo np. wyroby z biżuterii albo jachty czy sportowe auta - jednym słowem towary luksusowe, to taka pomoc w żaden sposób by nie raziła. Państwo jednak sprzedajecie mieszkania, które są dobrem podstawowym i które z roku na rok kosztują coraz więcej... i teraz w trakcie pandemii coraz trudniej będzie młodym ludziom takie mieszkanie kupić. Oczywiście, nic mi do tego, na co prywatna firma przeznacza swoje środki, ale biorąc pod uwagę to, że ceny mieszkań rosną szybciej niż zarobki, to jednak mi w żaden sposób to nie imponuje. Oczywiście jest tak, jak pisałem - mieszkanie jest dla ludzi jednym z najważniejszych dóbr, więc to co Państwo wybudują, to prędzej czy później sprzedacie. Niestety, ludzie którzy kupią mieszkania, później z wielu innych rzeczy musi zrezygnować. Nie można też pisać, że zamiast kupić mieszkanie - można je wynająć, bo wyższe ceny mieszkań sprawiają, że drożej kosztuje też ich wynajęcie.

  • 14 6

  • Invest Komfort ceny

   Ceny IK startują z poziomu +/- 13 tys/m2; w Pruszczu kupisz mieszkanie kilkakrotnie taniej; w Polsce istnieje wolny rynek, sam decydujesz na co Cię stać.

   • 3 2

  • co ja czytam?

   serio ktoś stawia mieszkanie wyżej niż pomoc komukolwiek? razi kogoś, że ktoś komuś pomaga? bo co? co się dzieje z tymi ludźmi, że wszędzie im się coś należy...
   o zarobki możesz winić tylko wiesz kogo :D

   • 2 1

  • Roszczeniowi

   Szukasz od razu wytłumaczenia dla siebie. "Nie pomagam bo mnie nie stać na mieszkanie" - to bardzo słabe. Twoim zdaniem deweloper powinien mieszkania budować dla Ciebie harytatywnie a Ty nie potrafisz wspomóc biedniejszych od siebie - oczywiście na swój sposób na tyle ile Cię stać.
   Typowa postawa roszczeniowa. Takich ludzi niestety mamy coraz więcej.

   • 2 1

  • Pomaga się nie dla imponowania komuś

   tylko dla faktu. Ciebie nie stać na mieszkanie u nich, mnie szczerze mówiąc też nie, ale to nie znaczy, że nieruchomości premium powinny zniknąć z rynku. Tak samo nie jeżdżę teslą i nie noszę zegarków rolexa, ale nie hejtuję tych, którzy to robią. Jest milion firm, które przy ogromnych przychodach nie przeznaczyły na pomoc ani grosza. I to im należy się zwrócenie uwagi...

   • 1 1

 • Uuuu grubo... Karnowski + Szczurek... może chociaż raz się do czegoś szczytnego przydadzą.

  • 4 3

 • To nie będzie hejt, to będą fakty. Invest Komfort (2)

  na początku lat 2000 zaczął sporo budować. Jedną z metod rozliczania się z wykonawcami były kary umowne, którymi IK obniżał koszty budowy. Robił to na tyle mądrze, że zrozpaczeni wykonawcy przegrywali w sądach, ale do czasu. Kary kształtowały się na poziomie 2-5% za każdy dzień rzekomego opóźnienia. W pewnym momencie sądy zaczęły kwestionować wartość naliczanych kar, jako niewspółmierne do zawinienia, czy wręcz drastycznie zawyżone. Ale przez kilka lat IK, czyli Pan Ciomek, zarobił mnóstwo pieniędzy. Taką szczególną inwestycją był Jelitkowski Dwór na zbiegu Zaspy i Przymorza. Tam wiele firm zostawiło swoje pieniądze, aby dzisiaj Pan Ciomek mógł opowiadać o dwóch krokach naprzód.

  • 13 3

  • Kary umowne?? (1)

   Jak kary umowne mogą być sposobem na rozliczenie. Kary umowne są czymś na co umawiają się obie strony umowy w przypadku jej nie dotrzymania.
   Zapewne Twój stosunek do terminów bądź sposobów realizacji był na tyle luźny że invest nauczył Cię że umowa powinna obowiązywać obie strony. Długo z Investem współpracuje i jak dotąd nie dostałem żadnych kar a wszelkie zobowiązania umowne zawsze regulowane są w terminie. To jeden z najlepszych partnerów do współpracy w Trójmieście

   • 4 2

   • Zgadzam się z Przedsiębiorcą

    kary umowne nie są do zarabiania, tylko dla bezpieczeństwa obu stron: zapewniają zlecającemu wykonanie umówionej pracy terminowo, a wykonawcy uzgodnioną zapłatę (również o czasie). Ja czułabym się zaniepokojona kupując mieszkanie od kogoś, kto takich kar w umowie nie zawarł...

    • 3 1

 • 250.000 zł (4)

  To jest tyle ile zarabia deweloper na mieszkaniu w topowej lokalizacji np. w Sopocie, przy cenie sprzedaży ponad 1 mln zł netto.
  Trzeba sobie zadać pytanie czy wielki szum medialny robiony wokół tej akcji, nie jest zwykłą reklamą firmy? W czasie gdy sprzedaż mieszkań spadła o ponad 80 procent i nikt już nie chce mieszkań po 14.000 za m2?
  Przy sumie bilansowej ponad 1 mld zł, pomoc w tej skali jest .............

  Fajnie że pomagają, ale robienie z tego promocji firmy i własnej osoby jest po prostu słabe.

  Tak dla pokazania skali pomocy - Dominika Kulczyk 20 mln zł, brak jakiejkolwiek wielkiej promocji z jej strony .......

  Każdy sobie jest wstanie odpowiedzieć czy to jest pomoc czy reklama poprzez symboliczną pomoc.....

  • 5 0

  • Pomóż tyle na ile cię stać (3)

   Czy WOŚP nie robi promocji wokół swojej pomocy??? Taki gest jest bardzo istotny uczy dostrzegać potrzeby innych. Jeśli robisz coś dobrego też lubisz się tym pochwalić. Czy to złe?

   • 2 4

   • Reklama a pomoc (2)

    Sposób komunikacji tej pomocy jest bardzo duży wprost nieproporcjonalny do udzielonej pomocy ......
    Stwierdzenie faktu, każdy ma prawo oceniać działania PR firmy IK
    Według mnie to jest zwykła reklama marki w czasie nadchodzącego kryzysu na rynku mieszkaniowym......

    • 4 0

    • (1)

     Dokładnie, a na liście darczyńców same firmy współpracujące z IK. Prezes zadzwonił to nikt nie odmówił.

     • 0 0

     • Jak taka reklama miałaby działać?

      Przystopujcie z opiniami bo hejtowanie akcji charytatywnej w trakcie pandemii jest bardzo niesmaczne. Poza tym, szczerze wątpię w to, że kogoś do zakupu mieszkania za miliony przekona fakt, że deweloper udziela się dobroczynnie i pomaga szkołom. :P

      • 4 1

 • Bravo Przedsiębiorcy!

  Ważne, że chęć pomocy nie ustaje. Na ogół mija wraz z oklepaniem tematu. Super, że nadal wspieracie potrzebujących w tych ciężkich czasach.

  • 4 0

 • Nie rozliczajmy innych z pomocy

  tylko sami róbmy wszystko, żeby pomóc. Nigdy nie wiemy, kiedy przyjdzie nam (lub naszym bliskim) leżeć pod jednym z tych respiratorów... Pamiętajcie: dobro wraca. :)

  • 4 2

 • Fajna inicjatywa

  brawo Pomorze :)

  • 2 1

 • No i pięknie

  Ostatnio prawie wszędzie w mediach jak nie kłótnia to choroba. Dobrze poczytać o gestach solidarności

  • 1 1

 • Pomoc hospicjom

  to mi się podoba. :)

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Marek Kasicki

Wiceprezes zarządu Energa-Operator. Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki...