• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Przed nami niedziela handlowa i letnie wyprzedaże. Gorący weekend w centrach handlowych

VIK
24 czerwca 2022, godz. 07:00 
Opinie (65)
Na początek możemy liczyć na zakupy tańsze o 10 do 40 proc. Potem w miarę ubywania oferty z wyprzedaży pojawiają się upusty nawet do 70 proc. Na początek możemy liczyć na zakupy tańsze o 10 do 40 proc. Potem w miarę ubywania oferty z wyprzedaży pojawiają się upusty nawet do 70 proc.

Najbliższa niedziela, 26 czerwca będzie tzw. handlową. Do tego w wielu sklepach rozpoczęły się wyprzedaże. Przed nami prawdziwy szał zakupów. Czy mamy szanse na okazje?Czy wybierasz się na zakupy w niedzielę 26 czerwca?

Niedziele handlowe zwykle przypadają przed świętami - dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz jedna poprzedzająca Wielkanoc. Tu intencje ustawodawcy są jasne, bo chodzi o umożliwienie zrobienia przedświątecznych zakupów w okresie wzmożonego ruchu.

Ustawa przewiduje też cztery dodatkowe niedziele, czyli w tym roku ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Nie wiadomo jednak, dlaczego ustawodawca wybrał właśnie te dni. W ostatnią niedzielę stycznia zwykle jest już po zimowych wyprzedażach, a w ostatnią kwietnia jeszcze przed sezonowymi okazjami. Ostatnia niedziela czerwca to z kolei czas przed wakacjami, a ostatnia niedziela sierpnia po wakacjach, tu można więc doszukiwać się ukłonu w stronę rodziców, którzy wyposażają dzieci na wakacje, a potem do szkoły.

Przed nami okazja do "przewietrzenia szafy"W tym roku mieliśmy już trzy handlowe niedziele (30 stycznia, 10 i 24 kwietnia). Przed nami jeszcze cztery:

  • 26 czerwca,
  • 28 sierpnia,
  • 11 grudnia,
  • 18 grudnia.

W centrach handlowych zapełniły się półki i wieszaki. Nic więc dziwnego, że branża liczy na większy ruch i "przewietrzenie magazynów". Na wystawach pojawia się coraz więcej ogłoszeń o obniżkach. Klientów najczęściej nęcą czerwone plakaty z napisem "sale".

Zapytaliśmy naszych czytelników czy szukają okazji na wyprzedażach. Aż 50 proc. osób stwierdziło, że tak, i że zawsze czeka na obniżki, 18 proc. odpowiedziało, że nie czeka na wyprzedaże, a 32 proc., że szuka okazji sporadycznie.

Centra handlowe w TrójmieściePo wyprzedaży jeszcze większa... wyprzedażTaniej zwykle można kupić kolekcje wprowadzane do oferty na przełomie lutego i marca. Jednak są sieci, które obniżają już ceny letnich kolekcji. Wszystkiego jest dużo, bo wiele sieci próbuje sprzedać towar, który miał trafić na rynek rosyjski i białoruski. Na początek możemy liczyć na zakupy tańsze o 10 do 40 proc. Potem w miarę ubywania oferty z wyprzedaży pojawiają się upusty nawet do 70 proc. Takich rabatów możemy spodziewać się w lipcu. Jednak wówczas trzeba liczyć się z tym, że najpopularniejsze rozmiary będą już wykupione. W sierpniu wchodzą nowe kolekcje.
VIK

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (65)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Grzegorz Bierecki

Grzegorz Bierecki urodzony 28 października 1963 roku. Od 1990 prezes Fundacji na Rzecz Polskich...