• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Remont w rafinerii. Stanie 50 instalacji

erka
17 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
W marcu 2022 r. Grupa Lotos rozpocznie postój remontowy w rafinerii gdańskiej. W marcu 2022 r. Grupa Lotos rozpocznie postój remontowy w rafinerii gdańskiej.

Na początku marca 2022 r. Lotos rozpocznie zatrzymywanie instalacji rafineryjnych w ramach postoju remontowego. Remont zostanie zrealizowany w formule postoju częściowego w dniach 23 marca - 1 kwietnia 2022 r. (pierwsza jego część została przeprowadzona wiosną 2021 r.).Głosować przeciwko fuzji Lotosu z PKN Orlen - twierdzi analityk DM BOŚGdańska rafineria Lotosu to:

Zgodnie z harmonogramem do remontu zatrzymanych zostanie 50 z ponad 65 instalacji. Stopniowy ponowny rozruch wyremontowanych instalacji zakończy się 16 kwietnia 2022 r.

Ostatnim etapem postoju będzie remont instalacji produkcji wodoru, tzw. remont wyspowy, który odbędzie się w dniach 17 kwietnia - 14 maja 2022 r.

Koszty remontu obniżą wynik LotosuWyprzedaż majątku czy dobry interes? Wywiad z Danielem ObajtkiemSzacowane koszty bezpośrednie związane z postojem remontowym, które wpłyną na obniżenie skonsolidowanego wyniku operacyjnego za 2022 r., to ok. 0,2 mld zł. W ramach postoju remontowego spółka nie będzie ponosiła wydatków w postaci nakładów inwestycyjnych. Zgodnie z założeniami spółki remont nie powinien wpłynąć na zdolność spółki do wywiązywania się z jej zobowiązań handlowych.

Remont instalacji gdańskiej rafineriiPostój remontowy spowoduje obniżenie potencjału przerobowego gdańskiej rafinerii w 2022 r., co będzie miało przełożenie na niższą realizowaną marżę rafineryjną. Spółka szacuje, że maksymalna wielkość obniżenia przerobu wynikająca bezpośrednio z postoju remontowego to ok. 7 proc. w skali roku, jednak podejmuje działania operacyjne zmierzające do zminimalizowania tej wielkości. Ubytek marży rafineryjnej związany z mniejszym przerobem ropy uzależniony będzie od kształtowania się cen produktów naftowych na rynkach światowych, przez co jego oszacowanie nie jest dziś możliwe.  
erka

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (109)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Magdalena Budnik

Odpowiedzialna za kształtowanie i realizację strategii finansowej i budżetu firmy, a także współodpowiedzialna za procesy strategicznego planowania i zarządzania SESCOM. Magister ekonomii z Certyfikatem Księgowym Ministra Finansów oraz ukończonymi licznymi studiami podyplomowymi z zakresu księgowości, finansów i controllingu. Wieloletni praktyk wykorzystujący w swojej pracy nie tylko wiedzę z zakresu księgowości i finansów, ale także ekonomii oraz zarządzania.

Najczęściej czytane