• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Robert Lewandowski na monetach z Gdańska

erka
6 kwietnia 2022, godz. 08:00 
Robert Lewandowski trafił na monety Mennicy Gdańskiej. Robert Lewandowski trafił na monety Mennicy Gdańskiej.

Najsłynniejszy polski piłkarz trafił na monety. Na razie nie te emitowane przez Narodowy Bank Polski, a kolekcjonerskie i inwestycyjne monety wydawane przez Mennicę Gdańską.



Jak zostać milionerem? W co warto było inwestować



Najpopularniejsze formy oszczędzania to:

- Jest to pierwsza moneta dedykowana sportowcowi, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia. Planujemy jeszcze nie raz zaskoczyć fanów różnych sportów - mówi Wioletta Kordońska, specjalista ds. marketingu i PR Mennicy Gdańskiej.

Monety kolekcjonerskie z Robertem Lewandowskim



Moneta z Lewandowskim to, tzw. moneta bulionowa - bita na cele inwestycyjne. Monety takie nie mają zadeklarowanej wartości nominalnej, a zamiast nominału podana jest zawartość kruszcu, np. 1 uncja. Nakład zwykle nie jest ograniczony i zależy od popytu.

Moneta z piłkarzem występuje w dwóch rodzajach: o wadze dwóch uncji srebra próby 999 oraz 1 kilograma. Dlaczego właśnie wizerunek Roberta Lewandowskiego trafił na monety?

- Chcieliśmy oddać hołd najlepszemu piłkarzowi świata, a fakt, że jest on Polakiem dodatkowo sprawił, że musieliśmy taką monetę wydać, bo to po prostu wpisuje się w naszą strategię. Moneta z wizerunkiem piłkarza to kolejny krok w drodze do propagowania wyjątkowych polskich tematów w świecie kolekcjonerskim. Idol tysięcy przyszłych piłkarzy - na zawsze zapisany na kartach historii - wyjaśnia Kordońska.

Słowa roku: pandemia, inflacja, kryzys



Inwestycja na rynku numizmatycznym



Rynek numizmatyczny cały czas intensywnie się rozwija i oprócz wrażeń estetycznych przynosi też zyski finansowe. Czasy pędzącej inflacji, w jakich się znaleźliśmy sprawiają że najpowszechniejsze formy oszczędzania pieniędzy i ich inwestowania stają się mniej opłacalne. Co gorsza, taka tendencja będzie się utrzymywać jeszcze co najmniej do końca 2022 roku. Od setek lat kruszce są odporne na inflację, stanowią jedną z najbezpieczniejszych form lokowania pieniędzy, a ich wartość systematycznie wzrasta.

Oszczędzanie w dobie rosnącej inflacji.



Warto przypomnieć, że Mennica Gdańska ma w swoim dorobku monety z Wiedźminem, tworzone na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Do tej pory ukazały się III emisje i każda odniosła ogromny sukces. Ostania moneta dwuuncjowa, "Krew Elfów", wyprzedała się w ciągu dwóch godzin od premiery.
erka

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (98)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Grzegorz Bierecki

Grzegorz Bierecki urodzony 28 października 1963 roku. Od 1990 prezes Fundacji na Rzecz Polskich...

Najczęściej czytane