• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Robot z Gdyni na targach wojskowych w Brukseli

Michał Sielski
31 maja 2023, godz. 11:00 
Opinie (67)
Robot wygląda niepozornie, ale jego "serce", czyli oprogramowanie, jest oparte o AI. Robot wygląda niepozornie, ale jego "serce", czyli oprogramowanie, jest oparte o AI.

Można nim sterować smartfonem, ale też głosem. Wejdzie tam, gdzie człowiek nie musi, i zajmie się np. zmianą uzbrojenia albo załadunkiem niebezpiecznych rzeczy na pokład samolotu. Wykonany przez gdyńską firmę BOTSI Robot mobilny może zrewolucjonizować intralogistykę.Interesujesz się militarnymi ciekawostkami?

Na trwających właśnie w Brukseli European Defence Innovation Days, organizowanych przez Europejską Agencją Obrony, prezentowane są najnowocześniejsze technologie militarne. Polskę reprezentuje jedna firma: BOTSI z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Prezentuje model mobilnego robota z wbudowaną sztuczną inteligencją, mającego zdolność transportową dla robotów przemysłowych. Może on przezbroić niemal każde stanowisko, a obsługująca go osoba nie musi mieć żadnej wiedzy programistycznej. Można uczyć go nowych zadań za pomocą smartfona, a sterować nawet głosem.- Przed nami bardzo ciekawa i długa droga przy tworzeniu środowiska opartego o AI, które definitywnie musi być proste w obsłudze i całkowicie niezależne od interwencji programistów przy zmianach zadań robota. Chcemy, by użytkownik za pomocą naszego programu nie tylko zlecał zadania do mobilnego wózka, ale przez niego komunikował się z robotem i wskazywał rodzaj zadań do wykonania przez urządzenie - mówi Karol Lazarowski, kierownik Zespołu Robotyków w BOTSI.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (67)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Adam Kabat

Dyrektor operacyjny SESCOM (nadzoruje realizację kontraktów). Magister Inżynier Elektrotechniki...

Najczęściej czytane