Wydarzenie

stat

Smart Metropolia

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
13 - 15 listopada 2017
miejsce:

Amberexpo  mapa

adres:
Gdańsk, Żaglowa 11
bilety:
wstęp wolny rejestracja
PATRONAT

Już niebawem VI edycja międzynarodowego Kongresu Smart Metropolia. Kongres z jednej strony ma inspirować szerokie grono odbiorców zainteresowanych tematyką metropolitalną i dawać niekoniecznie oczywiste odpowiedzi na aktualne pytania dotyczące kierunków rozwoju metropolii. Z drugiej natomiast pokazywać i pomagać wypracować decydentom i liderom integracji metropolitalnej konkretne rozwiązania zarządcze i technologiczne.Smart Metropolia to największa w Polsce cykliczna debata na temat rozwoju obszarów metropolitalnych, skierowana do liderów administracji, samorządu i biznesu oraz osób zaangażowanych w rozwijanie miast i miejscowości, w których żyją. Organizatorami kongresu są Obszar Metropolitalny Gdańsk - Gdynia - Sopot, Ministerstwo Rozwoju i Gdańska Organizacja Turystyczna.

Tematem przewodnim kongresu będzie dyskusja na temat lepszego wykorzystania potencjału kryjącego się w polskich metropoliach oraz tego, jak wyjaśnić korzyści z obszarów metropolitalnych dla całego kraju. Jak przeciwdziałać stereotypowi, że wzmacnianie metropolii to wzmacnianie podziału na Polskę A i B?

Dodatkowym tematem przewodnim VI. edycji Kongresu będzie wdrażanie Agendy Miejskiej UE, ustanowionej 30 maja 2016 r. w Amsterdamie. W tzw. Pakcie Amsterdamskim liderzy Europy wskazują na konieczność koordynacji działań rządów, miast i regionów na rzecz 12 priorytetów europejskich obszarów miejskich.

W trakcie 12 paneli dyskusyjnych 2. dnia kongresu wraz z przedstawicielami partnerstw wdrażających priorytety Agendy Miejskiej postaramy się:

1. ustalić znaczenie, jakie poszczególne priorytety Agendy mają dla rozwoju kraju i jakie są obecnie największe bariery w ich wdrażaniu w Polsce;
2. ustalić poprzez jakie działania oddolna współpraca metropolitalna może wzmocnić realizację poszczególnych celów Agendy UE.


DZIEŃ 1 - 13 listopada 11:00 - Uroczyste otwarcie Kongresu
DZIEŃ 2 - 14 listopada 09:30 - Wystąpienia wprowadzające do sesji tematycznych


Aby wziąć udział w wydarzeniu należy dokonać bezpłatnej rejestracji poprzez formularz na stronie

Program oraz prelegenci: http://www.smartmetropolia.pl

_________________________________________________

Rejestracja na wizyty studyjne - DZIEŃ 3 - 15 listopada - godz. 08.00 - 16.00 (z przerwą kawową).

Podczas wizyt studyjnych, które odbędą się w różnych częściach obszaru metropolitalnego pragniemy z jednej strony pokazać, jak z perspektywy gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu, a także partnerów gospodarczych wygląda współpraca metropolitalna. Z drugiej natomiast - zwrócić uwagę na potencjał turystyczny naszej Metropolii.

Wizyty studyjne odbędą się w Gdyni, Wejherowie, Kartuzach i Pelplinie.

Liczba osób: 20

Organizator zastrzega prawo do odwołania wizyty studyjnej w przypadku niewystarczającej liczby chętnych (zarejestrowanych) na wizytę. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Moim zdaniem

Strefa start-up