Wydarzenie

stat

Smart Metropolia

UWAGA! Wydarzenie już się odbyło

data:
13 - 15 listopada 2017
miejsce:

Amberexpo  mapa

adres:
Gdańsk, Żaglowa 11
bilety:
wstęp wolny rejestracja
PATRONAT

Już niebawem VI edycja międzynarodowego Kongresu Smart Metropolia. Kongres z jednej strony ma inspirować szerokie grono odbiorców zainteresowanych tematyką metropolitalną i dawać niekoniecznie oczywiste odpowiedzi na aktualne pytania dotyczące kierunków rozwoju metropolii. Z drugiej natomiast pokazywać i pomagać wypracować decydentom i liderom integracji metropolitalnej konkretne rozwiązania zarządcze i technologiczne.Smart Metropolia to największa w Polsce cykliczna debata na temat rozwoju obszarów metropolitalnych, skierowana do liderów administracji, samorządu i biznesu oraz osób zaangażowanych w rozwijanie miast i miejscowości, w których żyją. Organizatorami kongresu są Obszar Metropolitalny Gdańsk - Gdynia - Sopot, Ministerstwo Rozwoju i Gdańska Organizacja Turystyczna.

Tematem przewodnim kongresu będzie dyskusja na temat lepszego wykorzystania potencjału kryjącego się w polskich metropoliach oraz tego, jak wyjaśnić korzyści z obszarów metropolitalnych dla całego kraju. Jak przeciwdziałać stereotypowi, że wzmacnianie metropolii to wzmacnianie podziału na Polskę A i B?

Dodatkowym tematem przewodnim VI. edycji Kongresu będzie wdrażanie Agendy Miejskiej UE, ustanowionej 30 maja 2016 r. w Amsterdamie. W tzw. Pakcie Amsterdamskim liderzy Europy wskazują na konieczność koordynacji działań rządów, miast i regionów na rzecz 12 priorytetów europejskich obszarów miejskich.

W trakcie 12 paneli dyskusyjnych 2. dnia kongresu wraz z przedstawicielami partnerstw wdrażających priorytety Agendy Miejskiej postaramy się:

1. ustalić znaczenie, jakie poszczególne priorytety Agendy mają dla rozwoju kraju i jakie są obecnie największe bariery w ich wdrażaniu w Polsce;
2. ustalić poprzez jakie działania oddolna współpraca metropolitalna może wzmocnić realizację poszczególnych celów Agendy UE.


DZIEŃ 1 - 13 listopada 11:00 - Uroczyste otwarcie Kongresu
DZIEŃ 2 - 14 listopada 09:30 - Wystąpienia wprowadzające do sesji tematycznych


Aby wziąć udział w wydarzeniu należy dokonać bezpłatnej rejestracji poprzez formularz na stronie

Program oraz prelegenci: http://www.smartmetropolia.pl

_________________________________________________

Rejestracja na wizyty studyjne - DZIEŃ 3 - 15 listopada - godz. 08.00 - 16.00 (z przerwą kawową).

Podczas wizyt studyjnych, które odbędą się w różnych częściach obszaru metropolitalnego pragniemy z jednej strony pokazać, jak z perspektywy gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu, a także partnerów gospodarczych wygląda współpraca metropolitalna. Z drugiej natomiast - zwrócić uwagę na potencjał turystyczny naszej Metropolii.

Wizyty studyjne odbędą się w Gdyni, Wejherowie, Kartuzach i Pelplinie.

Liczba osób: 20

Organizator zastrzega prawo do odwołania wizyty studyjnej w przypadku niewystarczającej liczby chętnych (zarejestrowanych) na wizytę. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przeczytaj także

5. Targi Czas na młodzież
wrz 24-25

poniedziałek - wtorek, godz. 09:00 - 15:00

Gdańsk,
6. Alternatywne Targi Ślubne
paź 14

niedziela, godz. 12:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij