stat

Smart4Aviation stworzył innowacyjny system do planowania lotów

Firma Smart4Aviation  została laureatem nagrody ATC Awards za innowacyjny system do planowania lotów.
Firma Smart4Aviation została laureatem nagrody ATC Awards za innowacyjny system do planowania lotów. mat.pras. Smart4Aviation

Latanie samolotem stało się częścią naszego życia. Ułatwia nie tylko prywatne czy biznesowe podróże, ale także logistykę, związaną z transportem towarów, oraz tworzy liczne miejsca pracy. Dzięki lataniu mamy szansę w szybki sposób przemierzyć tysiące kilometrów. Nic więc dziwnego, że rozwija się również technologia związana z tą branżą. Niedawno holenderska firma IT - Smart4Aviation z biurami w Gdańsku i Krakowie - została laureatem nagrody ATC Awards za innowacyjny system do planowania lotów.Niewątpliwym atutem branży lotniczej jest jej międzynarodowość. Codziennie setki pracowników obsługi naziemnej wysyłają w przestrzeń powietrzną tysiące samolotów, które rysują ogromną siatkę połączeń na mapie świata i spełniają marzenia o podróżach setek tysięcy pasażerów. Ten olbrzymi ekosystem, łączący innowacyjność technologii z potrzebą mobilności, stał się inspiracją do stworzonego przez Smart4Aviation systemu do planowania lotów.

Projekt, zakładający stworzenie nowoczesnej aplikacji, która pozwoliłaby zrewolucjonizować obecną logikę planowania lotów, oparty został o doświadczenie i współpracę trzech firm: Qantas - narodowego przewoźnika lotniczego z Australii, austriackiego dostawcy danych nawigacyjnych - Frequentis oraz, od wielu lat obecnej na polskim rynku, holenderskiej firmy IT - Smart4Aviation. Oprogramowanie projektu miało zapewnić optymalizację planu na podstawie wyniku z bieżąco analizowanych danych lotniczych, opierając kalkulacje na dynamice zmieniającego się środowiska lotu. Kompleksowa macierz przetwarzająca w czasie rzeczywistym dane pogodowe, awiacyjne czy geograficzne miała umożliwić otrzymywanie aktualnych informacji co do najlepszej trasy lotu. Wszystko w ramach jednej aplikacji, która oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze, a są to bardzo duże pieniądze.

Innowacyjna aplikacja do planowania lotów powstała w siedzibie firmy Smart4Aviation w Gdańsku i Krakowie.
Innowacyjna aplikacja do planowania lotów powstała w siedzibie firmy Smart4Aviation w Gdańsku i Krakowie. mat.pras. Smart4Aviation
Zespoły analityków, programistów oraz testerów, pracujących w gdańskim i krakowskim biurze Smart4Aviation, wdrażały w życie plan Qantas'u co do zmiany podejścia w obszarze planowania lotów. Już na początku twórcy aplikacji wiedzieli, że projekt będzie niezwykle pionierski w stosunku do rozwiązań aktualnie dostępnych na rynku. Nikt wówczas nie przypuszczał, że jego innowacyjność zostanie również doceniona na Światowym Kongresie ATM (Air Traffic Management) w Madrycie. W marcu tego roku aplikacja ta znalazła się na pierwszym miejscu w kategorii najbardziej innowacyjnych technologii roku 2019 r., stając się laureatem prestiżowej nagrody IHS Janes Award.

Fundamentem firmy są jej pracownicy - to oni są sercem i mózgiem Smart4Aviation. W dwóch biurach w Polsce zatrudnionych jest ponad 130 osób, które dostarczają wysoce zaawansowane technologicznie produkty IT, ale także zapewniają kompleksowe wsparcie techniczne klientom firmy na całym świecie.

Polska pomysłowość, odwaga w podejmowaniu się innowacyjnych projektów oraz doświadczony zespół specjalistów, w połączeniu z holenderskim pragmatyzmem, już od ponad dekady jest przepisem na długofalowy sukces Smart4Aviation. Firma nieprzerwanie świadczy usługi informatyczne dla szeroko pojętej branży lotniczej, a nowatorski charakter dostarczanych rozwiązań IT często wyprzedza oczekiwania klientów. Wachlarz produktów Smart4Aviation to szereg propozycji zarówno dla obsługi naziemnej, jak i załogi samolotów. Systemy służące komunikacji i raportowaniu, elektroniczne briefingi, moduły wyważania ładunku samolotu czy śledzenia lotu to jedynie niektóre z rozwiązań, z których korzystają klienci Smart4Aviation, tacy jak: Air Canada, Air France, easyJet, Qantas, Emirates, Alaska Airlines czy Air New Zealand.

W dynamicznym świecie lotnictwa podejście globalne to standard pracy. Otrzymana przez Smart4Aviation nagroda za system do planowania lotów pokazuje, że innowacyjne rozwiązania dla lotniczych potentatów są na kliknięcie myszki dla klientów na całym świecie.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (15) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Andrzej Kasprzak

Były prezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich. Na stanowiskach kierowniczych pracował...