stat

Sprzedaż paliw niższa nawet o połowę

Najnowszy artukuł na ten temat

Nowy prezes w Lotos Oil

Spada sprzedaż na stacjach paliw. Analitycy twierdzą: paliwa mogą być jeszcze tańsze.
Spada sprzedaż na stacjach paliw. Analitycy twierdzą: paliwa mogą być jeszcze tańsze. fot. scyther5/ 123rf

Pomimo atrakcyjnych cen paliw na stacjach największych polskich koncernów - Lotosu i Orlenu - sprzedaż jest wyraźnie niższa. Spadła nawet o połowę w porównaniu do sprzedaży sprzed wybuchu pandemii koronowirusa.Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin na antenie w TVP 1 powiedział, że obserwowany jest bardzo wyraźny spadek sprzedaży benzyny na stacjach benzynowych, nawet o połowę.

Wszystko pomimo bardzo niskich cen paliwa. Jak podają analitycy BM Reflex, tak dużych obniżek w krótkim czasie nie notowaliśmy praktycznie nigdy. Dotyczy to zarówno rynku hurtowego, jak i detalicznego. Ceny paliw są niższe niż przed rokiem, benzyna tańsza o 32 gr/l, diesel o 49 gr/l i LPG o 12 gr/l.

Ceny na stacjach paliw w Trójmieście- Tak gwałtowne obniżki cen w hurcie dają dużą szansę na pogłębienie spadków cen na stacjach w kolejnych dniach, jednak skala obniżek będzie już prawdopodobnie dużo mniejsza. Odbicie na rynku ropy naftowej i osłabienie złotego spowodują odbicie cen hurtowych na rynku krajowym, co może ograniczać skłonność do głębokich korekt na stacjach w dół. Niemniej póki co nie ma jednak zagrożenia wzrostem cen detalicznych - czytamy w analizie BM Reflex. - Wydaje się, że dzisiaj problemem dla wszystkich staje się nie poziom cen, a poziom sprzedaży paliw. Oznacza to przede wszystkim problemy właścicieli stacji. Ograniczenie wyjazdów służbowych i prywatnych, pozostanie w domach i praca zdalna będą przekładały się na niższe zapotrzebowanie na paliwa.

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Marek Kasicki

Wiceprezes zarządu Energa-Operator. Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki...