Square. Nowoczesny biurowiec w sercu Gdyni

Elewacja biurowca Square jest już odsłonięta. Bogata szklana fasada pozwoli pracownikom cieszyć się widokiem na zieleń Parku Centralnego.
Elewacja biurowca Square jest już odsłonięta. Bogata szklana fasada pozwoli pracownikom cieszyć się widokiem na zieleń Parku Centralnego. materiały prasowe

Siedziba firmy w prestiżowej lokalizacji i nowoczesnym biurowcu pomaga w budowaniu wizerunku, zapewnia wygodę pracowników i kontrahentów, gwarantuje zdrowie i bezpieczne środowisko pracy. Spełniające te wymagania powierzchnie biurowe już jesienią oddane zostaną przy ulicy Świętojańskiej w GdyniMapka w realizowanym przez dewelopera AB Inwestor biurowcu Square.Lokalizacja biura to nie tylko kwestia wygody jego pracowników. Ma ona znaczenie także dla kontrahentów i klientów, którzy będą do niego docierać różnymi środkami transportu. Wybór miejsca na siedzibę czy oddział firmy w centralnej lokalizacji i wysokiej klasy budynku o niebanalnej architekturze ma także ogromne znaczenie wizerunkowe.

Jednym z nowych biurowców w Trójmieście, w którym rezydowanie na pewno przysporzy dumy najemcom i właścicielom zlokalizowanych tu firm jest biurowiec Square przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni, tuż obok pięknie zagospodarowanego na nowo Parku Centralnego, zaledwie kilka kroków od Urzędu Miasta Gdyni oraz na początku słynnej ulicy Świętojańskiej.

Taka lokalizacja zapewnia doskonały dojazd zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Do stacji SKM Wzgórze św. Maksymiliana jest stąd zaledwie kilka kroków, przystanki autobusowe i trolejbusowe znajdują się w kilku punktach wokół budynku. Osoby odwiedzające firmy w biurowcu nie będą miały problemu, aby tutaj zaparkować, bo pod budynkiem powstał pojemny parking podziemny. W przyszłości korzystać będzie można także z miejskiego parkingu publicznego, który powstanie pod Parkiem Centralnym.

Właśnie sąsiedztwo parku czyni lokalizację biurowca Square wyjątkową - z okien rozciągał się będzie bezpośredni widok na zieleń i parkowe nasadzenia. To niezwykle rzadka możliwość dla pracowników biur, by zamiast widoku na inne biurowce mogli cieszyć się takim otoczeniem.

Wyjątkowa inwestycja to także wyjątkowa okazja do lokaty kapitału. W dobie niskich stóp procentowych i w trudnych czasach, kiedy wpływ epidemii koronawirusa na posiadane oszczędności jest trudny do określenia, zakup nieruchomości z segmentu premium jest najpewniejszym sposobem zabezpieczenia posiadanych środków.

Square. Klasa i wysoka jakośćDeweloperowi i architektom z gdyńskiej pracowni Arch Deco zależało, by nowy biurowiec dzięki wyjątkowej architekturze i wysokiej jakości wykończenia szybko wpisał się w to reprezentacyjne miejsce Gdyni. Efekty prac nad stworzeniem najlepszego projektu już można podziwiać, bo szklana elewacja z wykuszami z kremowo-białego kamienia już jest odsłonięta. Do wykończenia budynku wybrano fasadę szklaną najwyższej jakości, po to, by o każdej porze dnia inaczej odbijała światło, a pracownikom zawsze zapewniała najlepsze doświetlenie i widoki.

Nowoczesna, kubistyczna elewacja dekorowana jest wykuszami, dzięki czemu również we wnętrzach powstaną bardzo ciekawe przestrzenie.
Nowoczesna, kubistyczna elewacja dekorowana jest wykuszami, dzięki czemu również we wnętrzach powstaną bardzo ciekawe przestrzenie. materiały prasowe

Zróżnicowanie wysokości budynku (siedem kondygnacji od strony ul. Świętojańskiej i sześć od strony ul. Partyzantów) wpisuje ten obiekt w najlepsze tradycje architektoniczne Gdyni. Przed budynkiem powstanie z kolei doskonale nasłoneczniony przez większość dnia skwer z fontanną, ścieżkami i stolikami restauracji, która rozgości się na parterze biurowca. Cała ta rekreacyjna część płynnie łączyć się będzie z Parkiem Centralnym dostarczając pracownikom miejsca na chwilę relaksu w czasie pracy, a gdynianom poczucie wspaniale zagospodarowanej części miasta u wrót ulicy Świętojańskiej.

Całości efektu dopełni eleganckie lobby z ochroną. Projektanci przewidzieli dla tej części oraz innych części wspólnych budynku atrakcyjny design uwzględniający sztukę nowoczesną.

Biura od 40 m kw. i lokale usługowe na parterzePowierzchnie w biurowcu są na wynajem lub na sprzedaż. Oferta jest niezwykle atrakcyjna, bo nowych - niebawem oddawanych do użytku - powierzchni biurowych w Gdyni jest niewiele, szczególnie tak doskonale zlokalizowanych.

Wybierać można wśród powierzchni biurowych na pierwszym i drugim piętrze o powierzchni od 40 do 600 m kw. Najemca o większych potrzebach może połączyć dwa piętra, by uzyskać powierzchnię aż 1200 m kw.

Na parterze budynku dostępne są z kolei lokale usługowe, te od strony zielonego skweru dedykowane są gastronomii, te od strony ulicy Partyzantów (ok. 500 m kw.) zaprojektowane zostały z myślą o szerokiej gamie firm handlowych czy usługowych. Bardzo ważnym atutem tych lokali są doskonale wyeksponowane witryny.Lobby wykończone materiałami najwyższej jakości dekorowane będzie elementami sztuki nowoczesnej.
Lobby wykończone materiałami najwyższej jakości dekorowane będzie elementami sztuki nowoczesnej. materiały prasowe

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (77) ponad 10 zablokowanych

 • A czemu nazwa po angielsku?

  Słabo to brzmi, nie można było użyć więcej wyoraźni?

  • 108 10

 • A co jest prestiżowego w betonowo szklalym klocu?

  Może chodzi o angielsko brzmiącą nazwę?

  • 105 14

 • artykul przeslodzona laurka, budynek zupelne nie wpisuje sie w otoczenie, nachalna architektura

  • 23 6

 • Deweloper stawia biurowiec i w tym samym czasie pod oknami biurowca miasto funduje park centralny czyli podnosi wartość nieruchomości deweloperowi.

  • 74 6

 • Tam kiedyś był skwer...

  Teraz jest betonowy kloc :-(

  • 96 12

 • Miało być pięknie, a jest jak zawsze po "ichniemu"

  Budowla, bo na budynek mi to nie wygląda, znacząco zaburza różnorodność architektoniczną. Zamyka przestrzeń, która była w tym miejscu potrzebna. Miał być oddział UM, z zagospodarowanym parkiem, miejscami parkingowymi i wygodnym przejściem do SKM. Jest betonowy klocek dla "firm", zabierajacy miejsce zielonemu parkowi Plymouth, okolicznym mieszkańcom i przejściu do kolejki. Były protesty, ale pieniądze i chciwość S*c*urka i Boc*ka wygrały. G*wni przykryte liściem to nadal śmierdzące g*wno. Niestety coraz bardziej przyzwyczajamy się do tego, a nie reagujemy. Szkoda.

  • 76 8

 • Ludzie, którzy budują coś takiego mają chyba wszystko oprócz wyobraźni.

  • 11 2

 • O mein gott

  Takiego prymitywu już dawno nie widziałem,lobby jak za króla Cwieczka ,gdzie toalety ogólnie dostępne i kawiarnia z dostępem do wi-fi ,jedna kanapka i dwa stoliczkiem w okresiempandemii,porażka a ceny najmu wyższe niż w Chicago

  • 36 7

 • Nowoczesny bo co ? Szyby ? Nie rozumiem. Co jest w nim nowoczesnego ?

  • 61 9

 • Ratunku.

  Zatkało mnie. Państwo architekci... naprawdę tylko na tyle was stać?

  • 48 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Janusz Baran

były prezydent Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Był także właścicielem oraz prezesem...

Najczęściej czytane