• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szansa dla młodych firm. Pierwsza szóstka Starter Rocket

VIK
29 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
W tegorocznej edycji Starter Rocket weźmie udział 6 startupów. Przed nimi 5 miesięcy mentoringu, setki godzin warsztatów, spotkania ze światowej klasy ekspertami. W tegorocznej edycji Starter Rocket weźmie udział 6 startupów. Przed nimi 5 miesięcy mentoringu, setki godzin warsztatów, spotkania ze światowej klasy ekspertami.

Technologia rozszerzonej rzeczywistości, która może odmienić projektowanie wnętrz, czy aplikacja umożliwiająca zwiedzanie miasta, a może platforma umożliwiająca zarządzanie obiektami sportowymi oraz rezerwację zajęć. Czy pomysł te maja szansę na biznesowe powodzenie? Na pewno mają potencjał, który pozwolił znaleźć się w finale programu Starter Rocket.


Co w największej mierze decyduje o sukcesie startupu?


W tegorocznej edycji Starter Rocket weźmie udział 6 startupów. Każdy z nich otrzyma 30 tys. zł na dobry początek od Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter. Ponadto, przed finalistami 5 miesięcy mentoringu, setki godzin warsztatów, spotkania ze światowej klasy ekspertami oraz szansa na zdobycie kolejnych funduszy.

- Wszystkie projekty, które biorą udział w akceleracji, powstały w oparciu o realne problemy i mają szansę wpłynąć na zmiany w poszczególnych branżach, takich jak budownictwo czy opieka medyczna - ocenia Anna Wylężek z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter. - Starter Rocket jest programem ściśle dopasowanym do potrzeb uczestników, dlatego kolejne sesje mentorskie będą poruszać zagadnienia szczególnie dla nich istotne. Główną wartością jaką im dajemy, jest możliwość dotarcia do odpowiednich partnerów biznesowych i kontaktu z niedostępnymi na co dzień ekspertami.
W gronie finalistów jest arHome, czyli startup wykorzystujący technologię rozszerzonej rzeczywistości, który może odmienić dzisiejsze projektowanie wnętrz. Ich rozwiązanie umożliwi m.in. sprawdzenie, czy mebel będzie pasował do wnętrza. Atutem twórców projektu jest spore branżowe doświadczenie zespołu, na które zwracali uwagę członkowie jury. Warte uwagi rozwiązanie proponuje kolejny finalista to Footsteps. Jest to aplikacja umożliwiająca zwiedzanie miasta poprzez korzystanie ze spersonalizowanych tras turystycznych. Projekt wyróżnia energia i zaangażowanie zespołu, który posiada dopracowane demo produktu.

Kolejny projekt, rozwijany pod skrzydłami Startera, może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie obiektów sportowych. Jest to platforma GoForSport umożliwiająca zarządzanie obiektami sportowymi oraz rezerwację zajęć. Dużym plusem projektu jest doświadczony zespół, znający potrzeby klientów. HospiCare to z kolei aplikacja mobilna umożliwiająca monitorowanie codziennej pracy z pacjentami z dziecięcych domów hospicyjnych w Polsce. Eksperci Starter Rocket zwrócili uwagę na fakt, że startup odpowiada bezpośrednio na problem, jak i potrzebę. Start aplikacji planowany jest w połowie obecnego roku.

Branżę budowlaną może odmienić iNeoSyte, czyli aplikacja mobilna, która pomaga profesjonalistom z zakresu budownictwa, m.in. nadzorcom i menedżerom w tworzeniu dziennych raportów budowlanych. Rozwiązanie to zwiększa efektywność pracy. Szóstym finalistą Starter Rocket jest iWisher, aplikacja pozwalająca użytkownikom zbierać fundusze wśród bliskich i znajomych na wymarzone produkty. Według członków jury jest to innowacyjny pomysł, który ma spore szanse na sukces.

- W tym momencie najbardziej liczy się zaangażowanie i determinacja ludzi, którzy współtworzą finałowe projekty. Ważne jest, aby wykazywali cały czas wysoki poziom zaangażowania, starali się jak najwięcej słuchać podczas programu i następnie samodzielnie analizowali wyciągnięte wnioski i wdrażali wypracowane rozwiązania w swoich projektach - tłumaczy Michał Kordaczuk, przedstawciel Dentons - partner Starter Rocket.
Uczestnicy programu wezmą udział w 6 trzydniowych zjazdach warsztatowych, podczas których spotkają się z ekspertami takimi jak Cathy White z brytyjskiego akceleratora Seedcamp czy Marc Wesselink ze Startupbootcamp z Amsterdamu. Na koniec projektu najlepsze startupy mają szansę na uzyskanie dodatkowego dofinansowania od Startera z puli inwestycji wynoszącej 150 tys. zł. i możliwość uzyskania dodatkowo nawet 800 tys. od polskich i zagranicznych inwestorów. Finał programu - Rocket Spotlight Demo Day - odbędzie się w maju, podczas konferencji infoShare.
VIK

Miejsca

Opinie (12)

  • Co w największej mierze decyduje o sukcesie startupu? (1)

    Dotacje z Unii a tak dokładniej, ile pieniędzy można przytulić.

    • 12 5

    • Ignorancja doskonała

      Jeśli ktoś myśli, że w chwili obecnej każdy (lub wielu) może dostać bezzwrotną dotację z Unii Europejskiej - ten jest w grubym błędzie i niech lepiej sobie podaruje podobną retorykę pod tym artykułem lub gdziekolwiek indziej.
      Nie tędy droga i nie tak to wygląda.
      Nie kradnijcie ludziom czasu koniecznością czytania takich dyrdymałów w komentarzach.

      • 5 10

  • Kiedy tytuł (2)

    Próbowałam ale mi nie wyszło i od nikogo nawet nie usłyszałam - pocałujta w du... wójta. Ale zusy i podatki zdarli zemnie do podszewki.

    • 12 3

    • Podatki przecież płaci się od dochodu (1)

      Więc coś musiało Ci wychodzić po drodze.

      • 2 3

      • chyba ktoś US ogląda wyłącznie przez PIT wypisany przez swojego pracodawcę...

        • 2 0

  • Daję im dwa lata czy ile tam potrzeba żeby nie zwracać dotacji unijnych. (2)

    W tym czasie zrobią pewnie jakąś stronę WWW i na tym działalność się skończy.
    Jakże chora jest polska gospodarka, jeżeli szansą dla firmy są nie niskie podatki, pomysł na biznes i konkurencyjność tylko wyrwanie dopłat (notabene z podatków zabieranych m.in. "normalnym" przedsiębiorcom)

    • 7 4

    • Dokladnie

      Mam nokie 1280 czy wgraja mi jakas iAplikacje zebym mogl lepiej robic interesy?

      • 3 0

    • Ignorancja doskonała

      Pod koniec artykule mowa o 800 tys. złotych pochodzących od inwestorów a nie ze środków publicznych!!!
      I to największa kwota wymieniona w tym artykule więc proszę nie mówić, że te środki są wyrwane z podatków.

      • 1 1

  • Odnoszę wrażenie, że w tym wszystkim "startupy" są najmniej istotne (1)

    Chodzi głównie o utrzymanie tej całej otoczki - inkubatora, mentorów i "światowych ekspertów".

    • 19 1

    • na dodatek z niemałym zaangażowaniem środków publicznych :-)

      • 3 1

  • Bylem kilka dni temu w Gdyniskim Inkubatorze Przedsiebiorczosci (1)

    Chcialem otrzymac informaje na temat zalozenia dzialanosci gospodarczej.Na dzien dobry zapytalem czy jest tam cos wiecej niz tylko restauracja i czy mi doradza. Przy recepcji byly hasla " Pomagamy, Doradzamy, i cos tam jeszce" Oczywiscie zadnej "porady" nie dostalem ,ale powiedzieli trzeba sie najpierw umowic bo tak to nikogo nie ma. Powiedzialem pani recepcjonistce ze to co wisi nijak ma sie do rzeczywistosci i ze to klamstwa ktore powinna sciagnac.

    Acha i jeszcze jedno.
    Czesto bywam kolo stadionu i jak zawsze jestem to lukam kto siedzi w tej knajpce i powiem wam szczerze ze zawsze jest tam komplet.

    • 4 3

    • Szukajcie a znajdziecie

      Wsparcie oferowane jest dla najemców powierzchni. Zgłoś pomysł na firmę, przejdź etapy rekrutacji, to dostaniesz wsparcie. Nikt jednak pomysłu za Ciebie nie wymyśli.W PPNT co chwilę są jakieś spotkania i konsultacje.

      • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Maciej Grabski

Przedsiębiorca, inwestor, autor wielu projektów biznesowych. Twórca Olivia Business Centre....

Najczęściej czytane