• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Szkolenie z ulg podatkowych (1 opinia)

Ogłoszenia Kursy i szkolenia w Trójmieście

Badania i rozwój są koniecznością dla firm, które chcą odnieść długotrwały sukces rynkowy. Przedsiębiorcy, którzy tworzą innowacyjne rozwiązania i inwestują w B+R, mogą skorzystać z dotacji nawet do 80% i zachęt podatkowych.

Od stycznia 2017 roku obowiązują wyższe ulgi podatku z tytułu prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Jednocześnie, tegoroczna edycja konkursu "Szybka ścieżka" realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (Poddziałanie 1.1.1 POIR) z budżetem 1,4 mld złotych, może być szansą dla innowacyjnych przedsiębiorstw na komercjalizację rozwiązań i rozwój.

Kto i jak może skorzystać z ulgi podatkowej na B+R?
O czym trzeba pamiętać, rozliczając ulgę?
Co decyduje o pozytywnej lub negatywnej ocenie projektu przez ekspertów NCBiR?
Na co warto zwrócić uwagę, aby zdobyć finansowanie?
Na te i inne pytania odpowiedzą prowadzący spotkanie Nowe ulgi podatkowe oraz dotacje na B+R na przykładzie "Szybkiej ścieżki" NCBiR specjaliści i eksperci z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Organizatorami są pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" oraz firma doradcza Grantera Sp. z o.o. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network, a dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i spotkaniu jest bezpłatny.

PROGRAM:

09:30 - 10:00 Rejestracja przy porannej kawie

10:00 - 11:00 Nowe ulgi podatkowe na prace badawczo-rozwojowe - Alicja Czyszek

Kto może korzystać z ulgi podatkowej na rozwój i badania - ogólne zasady
Warunki korzystania z ulgi na rozwój i badania
Rodzaje wydatków podlegających odliczeniu w ramach ulgi na rozwój i badania
Ewidencja kosztów oraz ujęcie w deklaracjach podatkowych
Korzyści, problemy i ryzyko związane z rozliczeniem ulgi.

11:00 - 12:30 Szybka ścieżka (Poddziałanie 1.1.1 POIR) - Karol Bober, Rafał Kruczkowski

Co wiemy o "Szybkiej ścieżce"? - podsumowanie statystyk i danych programu NCBiR
Kluczowe kryteria i co decyduje o tym, że projekt zainteresuje NCBiR
O czym warto pamiętać, chcąc skutecznie ubiegać się o finansowanie?
Dobre praktyki, przykłady i rekomendacje związane z opracowaniem projektów B+R
Analiza opłacalności, ocena potencjału rynkowego i wybór optymalnej ścieżki komercjalizacji
Alternatywne formy dotacji na prace badawczo-rozwojowe.
12:30 - 13:00 Dlaczego twój wniosek nie otrzyma grantu, czyli analiza najczęstszych błędów popełnianych przez wnioskodawców okiem eksperta NCBiR - Dawid Kentzer

13.00 Networking i indywidualne rozmowy z ekspertami



PROWADZĄCY:

Alicja Czyszek - Doradca podatkowy, wpisana pod numerem 09532 na listę doradców podatkowych, prowadzoną przez Krajową Radę Doradców Podatkowych (www.krdp.pl). Członek Kolegium Redakcyjnego Wydawnictw Krajowej Izby Doradców Podatkowych (2014-2017). Posiada ponad 15-lat doświadczenia w czynnościach związanych z rozliczaniem podatków. Z sukcesem prowadzi Kancelarię Podatkową, zajmującą się obsługą prawnopodatkową oraz rachunkową podmiotów gospodarczych oraz reprezentuje podatników przed organami skarbowymi i sądami administracyjnymi. Prowadzi szkolenia dla księgowych i przedsiębiorców.

Karol Bober - Prezes Zarządu firmy doradczej Grantera sp. z o.o. Absolwent Wydziału Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ekspert z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie funduszy unijnych, w szczególności dotacji na innowacje i projekty o charakterze badawczo-rozwojowym. Uzyskał tytuł Lidera Innowacji Executive. Jest członkiem Rady Inteligentnej Specjalizacji Pomorza w obszarze zdrowia oraz grupy roboczej ds. Krajowych Inteligentnych Specjalizacji przy Ministerstwie Rozwoju.

Dawid Kentzer - broker technologii, specjalista w zakresie komercjalizacji przedsięwzięć naukowych, ekspert gospodarczy NCBiR. Zawodowo i naukowo działa na rzecz efektywnej współpracy środowisk naukowych oraz biznesowych, transferowania wiedzy z nauki do gospodarki. Jest byłym inwestorem (partner w BlackPearls VC), jeszcze nie aniołem biznesu, członkiem rady partnerstwa na rzecz Inteligentnej Specjalizacji Pomorza (ISP4), doktorantem, zawsze spóźnionym tatą oraz marzycielem.

Rafał Kruczkowski - koordynator pomorskiego ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość". Doświadczony trener i wykładowca, nauczyciel akademicki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Specjalista w zakresie akceleracji, a także organizacji formalno-prawnej podmiotów gospodarczych na wczesnym etapie rozwoju.

DLA KOGO:

Spotkanie jest adresowane do przedsiębiorców, naukowców i wynalazców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką projektów wdrożeniowych i możliwościami finansowania innowacyjnych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych.

KIEDY I GDZIE:

Spotkanie Nowe ulgi podatkowe oraz dotacje na B+R na przykładzie "Szybkiej ścieżki" NCBiR odbędzie się 21 marca (wtorek) w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym w Gdyni, przy Al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV (wejście od ul. Stryjskiej), sala F0.02 (parter).

Uwaga! Udział bezpłatny lecz liczba miejsc jest ściśle ograniczona (40 miejsc), decyduje kolejność zgłoszeń!

Informacja o biletach

wymagana rejestracja

Opinie (1)

  • W końcu coś konkretnego, a nie jakieś startupowe pitu-pitu

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Kazimierz Wierzbicki

Prezes zarządu i właściciel Grupy Trefl, w skład której wchodzą spółki zajmujące się produkcją i...