Wydarzenie

Szkolenie z ulg podatkowych

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
21 marca 2017 (wtorek)
godzina:
09:30
miejsce:

PPNT Gdynia  mapa

adres:
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
bilety:
wstęp wolny wymagana rejestracja

Badania i rozwój są koniecznością dla firm, które chcą odnieść długotrwały sukces rynkowy. Przedsiębiorcy, którzy tworzą innowacyjne rozwiązania i inwestują w B+R, mogą skorzystać z dotacji nawet do 80% i zachęt podatkowych.Od stycznia 2017 roku obowiązują wyższe ulgi podatku z tytułu prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Jednocześnie, tegoroczna edycja konkursu "Szybka ścieżka" realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (Poddziałanie 1.1.1 POIR) z budżetem 1,4 mld złotych, może być szansą dla innowacyjnych przedsiębiorstw na komercjalizację rozwiązań i rozwój.

Kto i jak może skorzystać z ulgi podatkowej na B+R?
O czym trzeba pamiętać, rozliczając ulgę?
Co decyduje o pozytywnej lub negatywnej ocenie projektu przez ekspertów NCBiR?
Na co warto zwrócić uwagę, aby zdobyć finansowanie?
Na te i inne pytania odpowiedzą prowadzący spotkanie Nowe ulgi podatkowe oraz dotacje na B+R na przykładzie "Szybkiej ścieżki" NCBiR specjaliści i eksperci z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Organizatorami są pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" oraz firma doradcza Grantera Sp. z o.o. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network, a dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i spotkaniu jest bezpłatny.

PROGRAM:

09:30 - 10:00 Rejestracja przy porannej kawie

10:00 - 11:00 Nowe ulgi podatkowe na prace badawczo-rozwojowe - Alicja Czyszek

Kto może korzystać z ulgi podatkowej na rozwój i badania - ogólne zasady
Warunki korzystania z ulgi na rozwój i badania
Rodzaje wydatków podlegających odliczeniu w ramach ulgi na rozwój i badania
Ewidencja kosztów oraz ujęcie w deklaracjach podatkowych
Korzyści, problemy i ryzyko związane z rozliczeniem ulgi.

11:00 - 12:30 Szybka ścieżka (Poddziałanie 1.1.1 POIR) - Karol Bober, Rafał Kruczkowski

Co wiemy o "Szybkiej ścieżce"? - podsumowanie statystyk i danych programu NCBiR
Kluczowe kryteria i co decyduje o tym, że projekt zainteresuje NCBiR
O czym warto pamiętać, chcąc skutecznie ubiegać się o finansowanie?
Dobre praktyki, przykłady i rekomendacje związane z opracowaniem projektów B+R
Analiza opłacalności, ocena potencjału rynkowego i wybór optymalnej ścieżki komercjalizacji
Alternatywne formy dotacji na prace badawczo-rozwojowe.
12:30 - 13:00 Dlaczego twój wniosek nie otrzyma grantu, czyli analiza najczęstszych błędów popełnianych przez wnioskodawców okiem eksperta NCBiR - Dawid Kentzer

13.00 Networking i indywidualne rozmowy z ekspertamiPROWADZĄCY:

Alicja Czyszek - Doradca podatkowy, wpisana pod numerem 09532 na listę doradców podatkowych, prowadzoną przez Krajową Radę Doradców Podatkowych (www.krdp.pl). Członek Kolegium Redakcyjnego Wydawnictw Krajowej Izby Doradców Podatkowych (2014-2017). Posiada ponad 15-lat doświadczenia w czynnościach związanych z rozliczaniem podatków. Z sukcesem prowadzi Kancelarię Podatkową, zajmującą się obsługą prawnopodatkową oraz rachunkową podmiotów gospodarczych oraz reprezentuje podatników przed organami skarbowymi i sądami administracyjnymi. Prowadzi szkolenia dla księgowych i przedsiębiorców.

Karol Bober - Prezes Zarządu firmy doradczej Grantera sp. z o.o. Absolwent Wydziału Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ekspert z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie funduszy unijnych, w szczególności dotacji na innowacje i projekty o charakterze badawczo-rozwojowym. Uzyskał tytuł Lidera Innowacji Executive. Jest członkiem Rady Inteligentnej Specjalizacji Pomorza w obszarze zdrowia oraz grupy roboczej ds. Krajowych Inteligentnych Specjalizacji przy Ministerstwie Rozwoju.

Dawid Kentzer - broker technologii, specjalista w zakresie komercjalizacji przedsięwzięć naukowych, ekspert gospodarczy NCBiR. Zawodowo i naukowo działa na rzecz efektywnej współpracy środowisk naukowych oraz biznesowych, transferowania wiedzy z nauki do gospodarki. Jest byłym inwestorem (partner w BlackPearls VC), jeszcze nie aniołem biznesu, członkiem rady partnerstwa na rzecz Inteligentnej Specjalizacji Pomorza (ISP4), doktorantem, zawsze spóźnionym tatą oraz marzycielem.

Rafał Kruczkowski - koordynator pomorskiego ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość". Doświadczony trener i wykładowca, nauczyciel akademicki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Specjalista w zakresie akceleracji, a także organizacji formalno-prawnej podmiotów gospodarczych na wczesnym etapie rozwoju.

DLA KOGO:

Spotkanie jest adresowane do przedsiębiorców, naukowców i wynalazców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką projektów wdrożeniowych i możliwościami finansowania innowacyjnych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych.

KIEDY I GDZIE:

Spotkanie Nowe ulgi podatkowe oraz dotacje na B+R na przykładzie "Szybkiej ścieżki" NCBiR odbędzie się 21 marca (wtorek) w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym w Gdyni, przy Al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV (wejście od ul. Stryjskiej), sala F0.02 (parter).

Uwaga! Udział bezpłatny lecz liczba miejsc jest ściśle ograniczona (40 miejsc), decyduje kolejność zgłoszeń!
Bądź asertywny!

22 października 2017 (niedziela) godz. 10:00

- Gdańsk,
targi, konferencje
bilety 199 zł
Wymyśl sobie siebie!

28 października 2017 (sobota) godz. 10:00

- Gdańsk,
targi, konferencje
bilety 199 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up