stat

Sztuka eksportu - konferencja

Pomorscy eksporterzy spotkają się 14 listopada na Stadionie Energa Gdańsk podczas konferencji Sztuka eksportu.

Sztuka życia - konferencja

gru 18

środa, godz. 9:15 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Celem konferencji jest propagowanie dobrych praktyk w zakresie budowania marki polskich produktów poza granicami kraju. Wydarzenie ma się stać przestrzenią do dyskusji na temat zdobywania przewagi konkurencyjnej w globalnej gospodarce. Kluczowym wyzwaniem dla eksporterów będzie sprostanie zmianom technologicznym, środowiskowym, społecznym czy nowej strukturze demograficznej. Formuła konferencji ma sprzyjać wymianie doświadczeń między pomorskimi eksporterami, przedstawicielami firm technologicznych, mediów oraz analitykami trendów.

Specjalnym gościem konferencji będzie Zuzanna Skalska, zajmująca się analizą trendów w designie, obszarze innowacji i biznesie. Podczas Sztuki eksportu szczególna uwaga zostanie poświęcona produktom, których wspólnym mianownikiem jest kreatywne rozwiązanie oraz dobry projekt. To właśnie kosmetyki, biżuteria, odzież, meble i nowoczesne jachty coraz częściej są obiektem zainteresowania zagranicznych kontrahentów. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję poznać gamę czynników wpływających na atrakcyjność produktów i usług za granicą.

Pomorskie firmy najczęściej deklarują sprzedaż swoich produktów i usług za granicą według raportu Banku Pekao S.A. za rok 2018 o sytuacji mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Prezentacja osiągnięć tych firm w działaniach eksportowych będzie towarzyszyła konferencji. Jak wskazują dane gospodarcze, polski eksport przestał być kojarzony wyłącznie ze stolarką budowlaną obecnie to produkty zróżnicowane, często innowacyjne dbające o nowoczesne wzornictwo i własne projekty.

Do części wystawienniczej wydarzenia zostali zaproszeni eksporterzy z projektu Pomorski Broker Eksportowy, którzy posiadają wspólny mianownik orientację na nowoczesny design, wykorzystujący szlachetne materiały i nawiązujący do doskonale znanego w tej części Europy kodu kulturowego.

Uczestnicy konferencji mogą liczyć na solidną dawkę użytecznych informacji na temat zdobywania klientów z zagranicy i rozpoczynania działalności eksportowej pod względem formalno-prawnym.

Konferencja Sztuka eksportu jest organizowana w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Katarzyna Dobrzyniecka

Ekonomista, Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego Od ponad 10 lat Dyrektor...