stat

Telezakupy Mango i Arla Foods w nowych siedzibach

Mango Media należąca do grupy TVN, przenosi swoją gdyńską siedzibę do kompleksu Alchemia w Gdańsku.
Mango Media należąca do grupy TVN, przenosi swoją gdyńską siedzibę do kompleksu Alchemia w Gdańsku. źródło: Mango24

Znana głównie z telezakupów, spółka Mango Media przenosi swoją siedzibę do Gdańska. Spółka, która od 1989 r. działa na rynku, otworzy swoje biura w kompleksie Alchemia. Nowe biuro w Gdańsku otworzyło także globalne centrum usług wspólnych Arla Foods.Arla Foods jest spółdzielnią mleczarską skupiającą 13,5 tys. rolników, zatrudniającą ponad 18 tys. pracowników na całym świecie.
Arla Foods jest spółdzielnią mleczarską skupiającą 13,5 tys. rolników, zatrudniającą ponad 18 tys. pracowników na całym świecie. źródło: www.arla.com
Mango Media jest liderem na rynku telesprzedaży w Polsce, a początki jej działalności sięgają 1989 roku. Prawie od początku siedziba spółki znajdowała się w Gdyni. Od maja 2007 roku właścicielem 100 proc. akcji firmy jest TVN SA. Mango Media jako jedyna firma w Polsce jest właścicielem całodobowego kanału telezakupowego Mango24.

- Mango Media nieustannie się rozwija. Przed nami kolejne wyzwania biznesowe, do których musimy dostosować również warunki i komfort pracy. Jestem przekonany, że nowe biuro w biznesowym centrum aglomeracji pozwoli nam te cele z powodzeniem realizować - mówi J. Lars Buschbom, prezes zarządu Mango Media.

Obecnie w Alchemii swoje biura mają już takie spółki jak: Kemira, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Compuware, Grupa Progres, Regus, Altkom Akademia, VB Leasing i MOL (Europe) B.V.

Dotychczasową siedzibę zmieniła także firma Arla Foods. Globalne Centrum Usług Wspólnych Arli w Gdańsku mieści się obecnie w Centrum Biurowym Neptun. Centrum zatrudnia ponad 250 osób i obsługuje koncern Arla przede wszystkim w obszarze finansów i rachunkowości.

- Nasze nowe biuro jest zlokalizowane w komercyjnym centrum miasta i liczymy na to, że jako największy najemca w budynku, pozytywnie przyczynimy się do wzmocnienia marki Arla wśród mieszkańców Trójmiasta, jak również będziemy wiodącym pracodawcą w sektorze SSC, przyciągającym najlepszych kandydatów na rynku. Ponadto, nasze nowe biuro będzie zaaranżowane zgodnie z naszą korporacyjną filozofią "bliżej natury" - twierdzi Hanna Bronk, facility supervisor, Arla Foods.

Pierwszym najemcą, który wprowadził się do budynku Neptun była firma Deloitte. Obecnie mieszczą się w nim także biura firmy Budimex, ESO Audit, Call Center Inter Galactica, X Plan, czy CBRE.

Okiem żurawia: na granicy Oliwy i Przymorza.

Okiem żurawia: na granicy Oliwy i Przymorza.

Najwyższy budynek w Gdańsku już otwarty.

Najwyższy budynek w Gdańsku już otwarty.

Opinie (74) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Sławomir Kądziela

Od 2008 roku związany z rozwojem usług inżynierskich, serwisowych i informatycznych SESCOM SA...