• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Transport Week 2023

Przygotowania do przyszłorocznej edycji konferencji Transport Week już na dobre się rozpoczęły. Wydarzenie organizowane przez firmę Actia Forum odbędzie się w dniach 14-15 marca 2023 roku w hotelu Courtyard Waterfront w Gdyni.

Jak zwykle dyskusje i prezentacje obejmą szeroki wachlarz tematów, od aktualnej sytuacji geopolitycznej i jej wpływu na sektor transportowy, poprzez dogłębną analizę rynku, po prezentacje najciekawszych projektów infrastrukturalnych w portach i terminalach.

Transport Week 2023 wiąże się także z premierą konferencji Baltic Ports for Climate, organizowanej we współpracy z Baltic Ports Organization. Wydarzenie pozwoli zorientować się uczestnikom w temacie postępu zmian klimatu w regionie Morza Bałtyckiego (BSR), a także zwrócić uwagę na ostatnie projekty związane z klimatem, zainicjowane przez porty bałtyckie.

Ogólny zarys i kluczowe punkty wydarzenia
Geopolityka jest obecnie jednym z najczęściej poruszanych tematów i prawdopodobnie pozostanie jednym z nich w najbliższej przyszłości. Dlatego przyjrzymy się z bliska, jak te zmiany wpływają na główne trendy determinujące sektor transportowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Wspólnie z naszym wieloletnim partnerem, magazynem "Namiary na Morze i Handel", postaramy się również znaleźć powiązania między geopolityką a cyberbezpieczeństwem, związanymi z tym zagrożeniami i stanem gotowości europejskiego sektora transportowego.

Transport Week od dłuższego czasu i nie bez powodu jest kojarzony z branżą transportu morskiego. Nasi eksperci-paneliści omówią, jak porty morskie w regionie Morza Bałtyckiego wypadają w porównaniu z ich odpowiednikami z innych regionów Europy w oparciu o obroty, rozwój nowych tras towarowych i możliwe zmiany na szlakach handlowych.

Jeśli chodzi o inwestycje w regionie Morza Bałtyckiego, to dzieje się bardzo dużo w tym względzie, dlatego na naszym branżowym spotkaniu porozmawiamy szerzej o ambitnych, złożonych projektach infrastrukturalnych i uzasadnieniu ich realizacji. Kwota chińskiego kapitału napływającego do europejskich portów i terminali to kolejny kluczowy punkt dyskusji, którą przeprowadzimy w marcu 2023 r., analizując potencjalne ryzyka, które mogłyby umknąć naszej uwadze.

RejestracjaZwieńczeniem pierwszego dnia będzie rozwój sektora morskiej energetyki wiatrowej. Jak to wpisuje się w politykę bezpieczeństwa energetycznego UE, edukowanie i przyciąganie niezbędnej siły roboczej oraz pułapki, których należy unikać przy planowaniu morskich projektów wiatrowych w oparciu o doświadczenia ekspertów z Danii, Niemiec i Wielkiej Brytanii - omówimy wszystkie te kwestie.

Klimat i cyberbezpieczeństwo
Jak już wspomnieliśmy, w przyszłorocznej edycji Transport Week nie zabraknie współpracy zarówno z
nowymi, jak i znajomymi partnerami. Po raz kolejny łączymy siły z dwutygodnikiem "Namiary na
Morze i Handel", którego przedstawiciele szerzej omówią kwestię cyberbezpieczeństwa w
transporcie i logistyce podczas pierwszego dnia wydarzenia. Z kolei drugiego dnia razem z Baltic Ports
Organization po raz pierwszy zaprezentujemy ich nowy cykl konferencji pod nazwą Baltic Ports for
Climate. Niedługo opowiemy więcej o obu wydarzeniach.

Wszystkie ścieżki prowadzą do Gdyni
Śmiało można powiedzieć, że Miasto Gdynia stało się siedzibą konferencji Transport Week. Nie sposób wyobrazić sobie, żeby miała się odbywać w innym miejscu. Poślubione morzu od pierwszych dni swojego istnienia, miasto jest idealnym tłem do dyskusji na tematy kształtujące oblicze branży transportowej w regionie i poza nim.

Rejestracja zostanie wkrótce otwarta, więc zachęcamy, by być na bieżąco z informacjami w wysyłanym przez nas newsletterze i na naszym kanale LinkedIn. Już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć się z Państwem w przyszłym roku!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    130 - 460 zł
DAY 1 & DAY 2 – 14-15 III 2023
Transport Week [ENG] – 100 EUR + VAT

DZIEŃ 1 – 14 III 2023
Seminarium NNMiH: Cyberbezpieczeństwo w gospodarce morskiej [PL] – 29 EUR + VAT
lut 9

czwartek, godz. 10.00

Gdynia,
Wstęp wolny
mar 30-31

czwartek - piątek, godz. 09:00

Gdańsk,
bilety 1100 zł

Opinie

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Adam Roman

Członek zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA i Sopockiego Towarzystwa...