• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Trójmiejski Portfel inwestycyjny: znowu zmiany

Najnowszy artukuł na ten temat Żegnamy Trójmiejski Portfel Inwestycyjny
Gdyńska firma logistyczna ATC Cargo jest na giełdzie od 2012 roku. W Trójmiejskim Portfelu Inwestycyjnym znalazła się pierwszy raz.
Gdyńska firma logistyczna ATC Cargo jest na giełdzie od 2012 roku. W Trójmiejskim Portfelu Inwestycyjnym znalazła się pierwszy raz. mat. prasowe

Nie mają zbyt wielkiej cierpliwości czytelnicy Trojmiasto.pl biorący udział w kształtowaniu Trójmiejskiego Portfela Inwestycyjnego. W minionym tygodniu zdecydowaliście, że sprzedajemy akcje Graala i Vistalu, które dopiero co zakupiliśmy.Jak często powinniśmy zmieniać strukturę TPI?

Zobacz wyniki (45)
Graala mieliśmy zaledwie od 21 września. Kupione po 30,90 zł akcje musieliśmy jednak sprzedać, zgodnie z wolą większości czytelników, którzy oddali głos w ankiecie. Po zaledwie tygodniu sprzedaliśmy akcje po 29,70 zł. Niewiele lepiej poszło z Vistalem, który kupowaliśmy po 11,99 zł za akcję, a po dwóch tygodniach sprzedaliśmy po 11,48 zł.

Jak widać decyzje zmieniane co tydzień nie przynoszą zbyt efektownych rezultatów. Gdybyśmy grali jeszcze bardziej agresywnie i inwestowali w jeszcze krótszych okresach, wyniki mogłyby być jeszcze gorsze, co pokazaliśmy inwestując metodą day-trading, która boleśnie odbiła się na wartości Trójmiejskiego Portfela Inwestycyjnego.

Zobacz więcej: Większość inwestorów traci wszystko na day tradingu.

Wobec tego stawiamy przed czytelnikami i uczestnikami TPI pytanie, które dotyczy niewielkiej zmiany zasad naszej gry. Możemy pozostawić cotygodniowe głosowanie, ale też nieco zmodyfikować ten okres i decyzje podejmować co dwa tygodnie. Pozwoli to nam na inwestowanie na nieco dłuższy okres i wyeliminuje sytuację, w których kupione w piątek akcje w następnym tygodniu musimy już sprzedać. Czekamy na wasze głosy w ankiecie obok.

[gielda_ankieta_78]

Póki co, warto oczywiście głosować w ankietach dotyczących także aktualnego stanu Trójmiejskiego Portfela Inwestycyjnego. Na głosy tradycyjnie czekamy do końca środy. W ostatnim tygodniu Graala i Vistal zamieniliśmy na Mercor i ATC Cargo. Mercor mieliśmy już w TPI dwukrotnie na krótki okres i za każdym razem minimalnie na nim zarobiliśmy. ATC Cargo debiutuje w naszym portfelu.

[gielda_ankieta_79]

Opinie (1)

  • nie śledze całości ale pytam...

    ogólnie na plusie czy minusie od początku zabawy w inwestowanie

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Marek Kasicki

Wiceprezes zarządu Energa-Operator. Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki...

Najczęściej czytane