• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

U-Rodziny w Gdańsku. Ogólnopolski zjazd firm rodzinnych

VIK
22 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Poprzednie spotkanie firm rodzinnych odbyło się w Opolu. Poprzednie spotkanie firm rodzinnych odbyło się w Opolu.

Mówi się, że z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu. A prowadząc wspólny biznes? Wbrew powiedzeniom można zajść bardzo daleko. O tym m.in. będzie mowa na spotkaniu U-Rodziny, czyli IX edycji ogólnopolskiego zjazdu, organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Tym razem w Gdańsku w Teatrze Szekspirowskim.



- Nasz zjazd to nie tylko znakomita okazja do integracji firm rodzinnych, ale też dyskutowanie o kwestiach ważnych dla środowiska - mówi Ewa Sobkiewicz, prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, które jest organizatorem wydarzenia. - Tematem, wskazywanym przez wielu właścicieli firm jako niezwykle istotny jest sukcesja i wprowadzenie do firmy następców. IFR głęboko angażuje się w tym obszarze, uczestnicząc m.in. w konsultacjach Ministerstwa Rozwoju.
Spotkanie U-Rodziny to trzy dni spotkań, wykładów i paneli dyskusyjnych, które potrwają od piątku 25 listopada do niedzieli 27 listopada. Więcej informacji na temat udziału na stronie www.u-rodziny.pl.

W Polsce firmy rodzinne to potęga: jak wynika z danych raportu Instytutu Biznesu Rodzinnego i PWC, do przedsiębiorstw rodzinnych można zaliczyć nawet 90 proc. firm działających w Polsce. Jeśli wyłączyć spośród nich samozatrudnionych, to firmy rodzinne dają pracę niemal 1,5 mln osób i odpowiadają za prawie 50 proc. PKB. Od ich twórczości zależy w wielu regionach tempo rozwoju, a wyzwania, z którymi się zmagają, są szczególne.

Wśród paneli i warsztatów znajdą się m.in. rozmowy na temat pokolenia tzw. millenialsów, wkraczającego do firm rodzinnych, pojawią się też pytania, jak pobudzać kreatywność i jak warto dziś organizować firmę, by wygrywając na rynku zachowywała swój rodzinny, przyjazny charakter. Będzie też o efektywności współpracy firm rodzinnych z państwem.

Wśród zaproszonych gości są m.in. prof. Dariusz Filar, prof. Jerzy Hausner, prof. Andrzej Blikle, prof. Cezary Obracht-Prądzyński. W dyskusjach biorą udział przede wszystkim właściciele polskich firm, w tym trójmiejskich m.in. Kazimierz Wierzbicki, założyciel i właściciel firmy Trefl oraz Waldemar Kucharski, założyciel i właściciel firmy Learnetic.

W dwudniowej konferencji udział weźmie blisko 300 przedsiębiorców, którzy będą dyskutować nie tylko o roli firm rodzinnych, ale też o współpracy z naukowcami w poszukiwaniu innowacji oraz o edukacji, wspierającej rozwój ich firm. Konferencja, której celem jest integracja środowiska firm rodzinnych oraz dyskusja na najważniejsze dla niego tematy, nosi tytuł Wolność - Twórczość - Biznes, dlatego nie zabraknie też wydarzeń artystycznych - w tym - spotkania autorskiego z Małgorzatą Niezabitowską, czy wernisażu twórczości Grażyny Rigall i Agnieszki Żelewskiej.

Wydarzeniem specjalnym będzie koncert wybitnego pianisty jazzowego Sławka Jaskułke, który w piątek, 25 listopada o godz. 19 w Teatrze Szekspirowskim zaprezentuje muzykę z płyty "Sea". Dla naszych czytelników mamy zaproszenia na ten koncert.

- Twórcze firmy rozwijają się szybciej, a co najważniejsze - w dobrej atmosferze, co dla pokolenia wchodzącego na rynek pracy jest kluczowe - mówi Sebastian Margalski, dyrektor wykonawczy stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. - Szczególnie ważne jest przygotowanie dziś firmy rodzinnej do konkurowania na rynku, na którym liczy się właśnie oryginalne podejście do biznesu. A to przecież twórczość! Dlatego o niej rozmawiamy.
Stowarzyszenie IFR to największa i najstarsza w Polsce organizacja zrzeszająca rodzinnych przedsiębiorców, liczy ponad 500 członków.
VIK

Miejsca

Opinie (54)

  • ja

    trzeba jeszcze dodas ZKM cala dyrekcja to rodzina

    • 8 1

  • Nigdy firemek rodzinnych: zawod? synek

    Pojecia? zadnego

    Pomyslowosc :A co to jest?

    Zaangazowanie; jak tata da z***ke

    Po godzinach : nie moge mam angielski....

    Przyszlosc: nie wiem , tata nie mowil.

    Pensja: nooo , jak najwieksza....

    • 4 4

  • A kto będzie reprezentował Energę i Grupę Lotos?

    • 1 0

  • Jak się pracuje w firmie rodzinnej? Krótko (1)

    Takie firmy cechuje zazwyczaj duża rotacja pracowników spoza rodziny oraz brak benefitow pozapłacowych i marny system premiowy - o ile jest.
    One nigdy nie będą w stanie utrzymać u siebie dobrych specjalistów.
    Zazwyczaj w takiej firmie zarzadza jeden szef-lider i wizjoner. Do tego czasu firma sie rozwija. Potem szkoli dzieci do przejęcia byznesu. A wszystko sypie się jak domek z kart jak odchodzi.Taka kolej rzeczy.

    • 3 1

    • Pis ?

      • 1 0

  • Ściema, rodzinne słupy, pewnie sami o tym nie wiedzą.

    • 1 1

  • firmy rodzinne - dzięki Bogu, ze są

    Firmy rodzinne to nasz kapitał. nie są idealne, ale rozwijają się i coraz lepiej rozumieją, że szanowanie pracownika to inwestycja. Szkoda, że nie wszystkie, to fakt, ale coraz więcej. Ciekawe, jak to jest z pracownikami.... Zawsze widzą, ze córka czy syn. Ale rzadko, ze to harówa do nocy na ryzyko rodziny i często trudne sytuacje. Trzymajcie kciuki za firmy rodzinne!

    • 3 1

  • Adamus - rodzinna firma, zwykłe kombinatorstwo i polskie cwaniactwo!

    • 1 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Sławomir Kądziela

Od 2008 roku związany z rozwojem usług inżynierskich, serwisowych i informatycznych SESCOM SA...

Najczęściej czytane