• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Umowa na budowę pierwszego podwodnego hotelu podpisana

Robert Kiewlicz
3 lipca 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Podwodny dysk najpierw powstanie w Trójmieście?
Water Discus Hotel otwiera wiele nowych obszarów dla rozwoju hotelarstwa, turystyki, mieszkalnictwa, wspierania ekologii przez tworzenie nowych podwodnych ekosystemów i działań na rzecz ochrony środowiska. Water Discus Hotel otwiera wiele nowych obszarów dla rozwoju hotelarstwa, turystyki, mieszkalnictwa, wspierania ekologii przez tworzenie nowych podwodnych ekosystemów i działań na rzecz ochrony środowiska.

Po kilku latach starań udało się podpisać pierwszy na świecie kontrakt na sprzedaż i dostawę podwodnego hotelu Water Discus. Hotel został zaprojektowany przez naukowców i firmy z Trójmiasta.

Water Discus Hotel to pierwsza tego typu konstrukcja na świecie. Składa się z kilku dysków, z czego jeden zanurzony jest pod wodą.



Water Discus Hotel to zupełnie wyjątkowa konstrukcja, która wydaje się żywcem wzięta z kart powieści science-fiction. O pomyśle budowy podwodnego hotelu poinformowaliśmy jako pierwsi już dwa lata temu w tekście Podwodny hotel rodem z Trójmiasta. Teraz gdyńska spółka Deep Ocean Technology i Ridgewood Hotels and Suites Pvt. Ltd. podpisały pierwszy kontrakt na sprzedaż i dostawę podwodnego hotelu.

Pierwszy obiekt tego typu zostanie usytuowany przy ośrodku wczasowym Resort ZEN mieszczącym się na Kuredhivaru Island, Noonu Atoll, na Malediwach. Projektowanie obiektu Water Discus rozpoczęło się natychmiast po podpisaniu kontraktu. Etap produkcyjny będzie dopasowany do planu rozwoju Resortu ZEN.

Hotel Water Discus złożony jest z dwóch dysków: podwodnego i nadwodnego. Dzięki temu, zapewnia równocześnie możliwość podziwiania morskich głębin oraz korzystania z dobrodziejstw ciepłego klimatu. Oba elementy konstrukcji połączone są pięcioma mocnymi nogami i pionowym ciągiem komunikacyjnym, w którym znajdują się schody i winda. Rozmiary dysków dostosowane są do warunków lokalnych.

Pomysł budowy podwodnego hotelu powstał w 2010 roku, w tym samym roku powstała też spółka Deep Ocean Technology. Aby realizować tak skomplikowane technologicznie zadania, spółka podjęła stałą współpracę z naukowcami i inżynierami z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz innych polskich instytucji badawczych i badawczo-rozwojowych. Wykorzystano także umiejętności produkcyjne krajowych i zagranicznych stoczni oraz producentów wyposażenia.

W ubiegłym roku podwodny Water Discus Hotel spodobał się też inwestorom z Emiratów Arabskich. Spółka BIG InvestConsult, przedstawiciel Deep Ocean Technology z Gdyni, polskiego właściciela projektu podwodnego hotelu, podpisała porozumienie o współpracy z Drydocks World. Firma ta została wyłącznym wykonawcą podwodnych hoteli.

Obecnie opracowywana jest koncepcja tzw. Dream City. Budowa "Miasta marzeń" oparta jest na połączeniu przebudowanych platform wiertniczych i instalacji podwodnych. Wstępny projekt przewiduje, że hotel będzie miał od 90 do 100 apartamentów, sale konferencyjne oraz sale koncertowe. Drydocks World planuje budowę pięciu podwodnych hoteli na całym świecie. Dwa z nich mają powstać u wybrzeży Dubaju i Abu Dhabi.

Miejsca

Opinie (37)

  • Prototyp (ale mniejszy) miał stać w Gdyni....

    .... jesienią zeszłego roku. Nie piszą juz także o gigantycznym dofinansowaniu na projekt z UE.

    • 1 1

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Francis Lapp

Prezes firmy HTEP Polska Sp. z o.o. i stoczni Sunreef Yachts. Pochodzi z Francji Od 1992 roku...

Najczęściej czytane