Umowa na budowę pierwszego podwodnego hotelu podpisana

Najnowszy artukuł na ten temat Podwodny dysk najpierw powstanie w Trójmieście?
Water Discus Hotel otwiera wiele nowych obszarów dla rozwoju hotelarstwa, turystyki, mieszkalnictwa, wspierania ekologii przez tworzenie nowych podwodnych ekosystemów i działań na rzecz ochrony środowiska.
Water Discus Hotel otwiera wiele nowych obszarów dla rozwoju hotelarstwa, turystyki, mieszkalnictwa, wspierania ekologii przez tworzenie nowych podwodnych ekosystemów i działań na rzecz ochrony środowiska. mat.prasowe

Po kilku latach starań udało się podpisać pierwszy na świecie kontrakt na sprzedaż i dostawę podwodnego hotelu Water Discus. Hotel został zaprojektowany przez naukowców i firmy z Trójmiasta.

Water Discus Hotel to pierwsza tego typu konstrukcja na świecie. Składa się z kilku dysków, z czego jeden zanurzony jest pod wodą.

Water Discus Hotel to pierwsza tego typu konstrukcja na świecie. Składa się z kilku dysków, z czego jeden zanurzony jest pod wodą.Water Discus Hotel to zupełnie wyjątkowa konstrukcja, która wydaje się żywcem wzięta z kart powieści science-fiction. O pomyśle budowy podwodnego hotelu poinformowaliśmy jako pierwsi już dwa lata temu w tekście Podwodny hotel rodem z Trójmiasta. Teraz gdyńska spółka Deep Ocean Technology i Ridgewood Hotels and Suites Pvt. Ltd. podpisały pierwszy kontrakt na sprzedaż i dostawę podwodnego hotelu.

Pierwszy obiekt tego typu zostanie usytuowany przy ośrodku wczasowym Resort ZEN mieszczącym się na Kuredhivaru Island, Noonu Atoll, na Malediwach. Projektowanie obiektu Water Discus rozpoczęło się natychmiast po podpisaniu kontraktu. Etap produkcyjny będzie dopasowany do planu rozwoju Resortu ZEN.

Hotel Water Discus złożony jest z dwóch dysków: podwodnego i nadwodnego. Dzięki temu, zapewnia równocześnie możliwość podziwiania morskich głębin oraz korzystania z dobrodziejstw ciepłego klimatu. Oba elementy konstrukcji połączone są pięcioma mocnymi nogami i pionowym ciągiem komunikacyjnym, w którym znajdują się schody i winda. Rozmiary dysków dostosowane są do warunków lokalnych.

Pomysł budowy podwodnego hotelu powstał w 2010 roku, w tym samym roku powstała też spółka Deep Ocean Technology. Aby realizować tak skomplikowane technologicznie zadania, spółka podjęła stałą współpracę z naukowcami i inżynierami z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz innych polskich instytucji badawczych i badawczo-rozwojowych. Wykorzystano także umiejętności produkcyjne krajowych i zagranicznych stoczni oraz producentów wyposażenia.

W ubiegłym roku podwodny Water Discus Hotel spodobał się też inwestorom z Emiratów Arabskich. Spółka BIG InvestConsult, przedstawiciel Deep Ocean Technology z Gdyni, polskiego właściciela projektu podwodnego hotelu, podpisała porozumienie o współpracy z Drydocks World. Firma ta została wyłącznym wykonawcą podwodnych hoteli.

Obecnie opracowywana jest koncepcja tzw. Dream City. Budowa "Miasta marzeń" oparta jest na połączeniu przebudowanych platform wiertniczych i instalacji podwodnych. Wstępny projekt przewiduje, że hotel będzie miał od 90 do 100 apartamentów, sale konferencyjne oraz sale koncertowe. Drydocks World planuje budowę pięciu podwodnych hoteli na całym świecie. Dwa z nich mają powstać u wybrzeży Dubaju i Abu Dhabi.

Opinie (37)

 • Rozmienianie na drobne i karmienie obcych.

  "W ubiegłym roku podwodny Water Discus Hotel spodobał się też inwestorom z Emiratów Arabskich. Spółka BIG InvestConsult, przedstawiciel Deep Ocean Technology z Gdyni, polskiego właściciela projektu podwodnego hotelu, podpisała porozumienie o współpracy z Drydocks World. Firma ta została wyłącznym wykonawcą podwodnych hoteli."

  Kiedyś za niedobrej komuny polskie firmy realizowały gigantyczne inwestycje w krajach arabskich. Teraz spółki i spółeczki, a na końcu zagraniczna spółka, która spije śmietankę.

  • 18 12

 • Fajnie że fachowcy z trójmiasta,szkoda tylko że nie w trójmieście.

  • 23 4

 • tylko pamiętajcie chłopaki że to musi byc wodoszczelne.

  • 21 1

 • Skandal !

  Dlaczego takich hoteli nie buduje sie w trojmiescie ?? Co na to premier ? Moze jakas komisja sledcza ? Albo moze jakas ustawa w trybie pilnym (tak jak było z dopalaczami i hazardem) ktora nakaze i zmusi polskie firmy by budowały obowiazkowo takie hotele w polsce.

  • 5 15

 • Fajna sprawa

  Ciekawe ile za noc i czy trzeba będzie robić dekompresję :)

  • 10 2

 • BARDZO ZŁY POMYSŁ

  Niby fajna rzecz popatrzeć sobie jak pływają rybki, ale po co niszczyć ich wodny klimat? Swoją drogą ciekawe jak poradzą sobie ze ściekami i śmieciami. W Baltyku by to uszło, bo i tak jest brudno, ale na Malediwach by było widać pływające styropiany:P

  • 10 10

 • ciekawe czy budowa

  tego hotelu będzie droższa niż budowa stadionu narodowego ?
  I czy będzie działało zamykanie dachu przed wodą?

  • 13 2

 • poczekamy zobaczymy jak będzie bo rysuneczki zawsze są fajne

  • 10 1

 • taka rafę jak na wizce

  będą chyba musieli sobie sami wychdować, bo taka budowa to dewastacja dna w promieniu kilkudziesięciu (strzelam) metrów od granicy budowy wiec nie sądze żeby ktoś im pozwalał to stawiać w pobliżu istniejącej rafy.
  Być może na tym ma polegać ich wspieranie ekeolgii poprzez tworzenie nowych ekosystemów, jak to opisano pod zdjęciem. W sprzyjajacych warunkach rafa rośnie 1cm/rok.

  • 8 2

 • teraz jest takie rozumienie mesjanizmu

  Polska jest mesjaszem Europy tzn. oddaje wszystko za bezcen - vide łupki i gaz łupkowy.

  • 2 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Sławomir Halbryt

Odpowiedzialny za wytyczanie kierunków rozwoju SESCOM, określanie zadań strategicznych oraz...

Najczęściej czytane