stat

Uszkodzone torowisko w Porcie Gdańsk

Uszkodzony został 10-metrowy odcinek torowiska. Nabrzeże Węglowe eksploatuje spółka Port Gdański Eksploatacja.
Uszkodzony został 10-metrowy odcinek torowiska. Nabrzeże Węglowe eksploatuje spółka Port Gdański Eksploatacja. fot. materiały prasowe
Najnowszy artukuł na ten temat

Nowe centrum szkolenia kadr portowych

Na Nabrzeżu Węglowym w Porcie Gdańsk doszło do uszkodzenia nawierzchni pod torowiskiem. Tor został wyłączony z eksploatacji, na miejscu pracuje komisja.Uszkodzenie dotyczy ok. 10 metrów torowiska na Nabrzeżu Węglowym zobacz na mapie Gdańska.

- Nikomu nic się nie stało, jedynie dwa wagony z węglem nieznacznie się zapadły. Na miejscu, natychmiast po zdarzeniu, pojawili się inspektorzy z Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, którzy pracują nad ekspertyzą wyjaśniającą przyczyny incydentu, zakres uszkodzeń, możliwości naprawy nabrzeża oraz jej ewentualne koszty - tłumaczy Agata Kupracz, rzecznik ZMPG
Tor został wyłączony z eksploatacji, wagony odstawione na bocznicę. Jak twierdzą władze portu, zaistniała sytuacja nie powoduje zakłóceń w przeładunkach.

Port Gdańsk. Ponad 20 proc. wzrostu i czwarte miejsce na BałtykuNabrzeże Węglowe jest jednym z tych, które w najbliższym czasie ma przejść modernizację w ramach programu inwestycyjnego, który do 2020 roku zmieni Port Wewnętrzny. Operatorem na tym Nabrzeżu jest Port Gdański Eksploatacja.

Opinie (34) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Wiesław Szajda

Prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Naukę zawodu rozpoczął w...