stat

Uszkodzone torowisko w Porcie Gdańsk

Uszkodzony został 10-metrowy odcinek torowiska. Nabrzeże Węglowe eksploatuje spółka Port Gdański Eksploatacja.
Uszkodzony został 10-metrowy odcinek torowiska. Nabrzeże Węglowe eksploatuje spółka Port Gdański Eksploatacja. fot. materiały prasowe

Na Nabrzeżu Węglowym w Porcie Gdańsk doszło do uszkodzenia nawierzchni pod torowiskiem. Tor został wyłączony z eksploatacji, na miejscu pracuje komisja.Uszkodzenie dotyczy ok. 10 metrów torowiska na Nabrzeżu Węglowym zobacz na mapie Gdańska.

- Nikomu nic się nie stało, jedynie dwa wagony z węglem nieznacznie się zapadły. Na miejscu, natychmiast po zdarzeniu, pojawili się inspektorzy z Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, którzy pracują nad ekspertyzą wyjaśniającą przyczyny incydentu, zakres uszkodzeń, możliwości naprawy nabrzeża oraz jej ewentualne koszty - tłumaczy Agata Kupracz, rzecznik ZMPG
Tor został wyłączony z eksploatacji, wagony odstawione na bocznicę. Jak twierdzą władze portu, zaistniała sytuacja nie powoduje zakłóceń w przeładunkach.

Port Gdańsk. Ponad 20 proc. wzrostu i czwarte miejsce na BałtykuNabrzeże Węglowe jest jednym z tych, które w najbliższym czasie ma przejść modernizację w ramach programu inwestycyjnego, który do 2020 roku zmieni Port Wewnętrzny. Operatorem na tym Nabrzeżu jest Port Gdański Eksploatacja.

Opinie (34) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane