stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Venture Day 2018

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza na konferencję Venture Day 2018, która odbędzie się 9 października. Tegoroczna edycja po raz pierwszy skupi się na wybranych światowych trendach technologicznych i ich zastosowaniu w branżach skoncentrowanych wokół Inteligentnych Specjalizacji Pomorza. Wydarzenie posłuży wyjątkową przestrzenią do wymiany informacji, doświadczeń pomiędzy nauką a biznesem.

bilety 347 zł
przedsprzedaż 197 zł

Social Media Show

mar 21

czwartek, godz. 09:00

bilety 199-259 zł
przedsprzedaż 159 zł


Venture Day jest jedną z najbardziej rozpoznawanych konferencji, na której pojawiają się m.in. naukowcy, innowatorzy, wynalazcy, inwestorzy, startupy i administracja publiczna
w celu wymiany wiedzy oraz poruszenia aktualnych tematów, które są kluczowe dla rozwoju innowacji.

W tym roku konferencja skupi się na czterech branżach: morsko-logistycznej, ICT (technologie przetwarzające, gromadzące lub przesyłające informacje w formie elektronicznej), e-zdrowiu oraz energetycznej (technologie ekoefektywne). Program wydarzenia składa się z prelekcji zagranicznych i polskich ekspertów. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w debacie i spotkaniach w nieformalnej atmosferze.

Podczas konferencji uczestnicą poznają projekty rozwijane przez startupy i ofertę funduszy kapitałowych. Eksperci oraz przedstawiciele biznesu będą mieli jako pierwsi, dostęp do pomysłów rozwijanych w polskim środowisku startupowym.

- Nowością tegorocznej edycji są tematy, związane ze światowymi trendami technologicznymi. Konferencja będzie cennym źródłem informacji i inspiracji dla osób, które szukają praktycznej wiedzy na temat sztucznej inteligencji (AI), wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości oraz robotyki (RPA) - mówi Anna Miler, jedna z koordynatorek projektu z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Dzięki ekspertom zajmującym się technologiami od strony zarówno teoretycznej jak i praktycznej, Venture Day ma za zadanie zainteresować osoby związane profesjonalnie z tematyką nowoczesnych technologii  i zamienić się w miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń - dodaje.

W gronie prelegentów Venture Day znalazł się m.in. Rafał Wolak, inżynier programista z 10-letnim doświadczeniem w branży IT. Architekt i specjalista w dziedzinie systemów rozproszonych. Pasjonat Machine Learning i IoT, lider międzynarodowego zespołu w startupie e-commerce w Dubaju, gdzie był odpowiedzialny za obsługę, monitoring i automatyzację olbrzymiego magazynu (Warehouse Management System), obsługującego e-commerce na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Natomiast o nowych technologiach w branży transportowo-logistycznej, takich jak cyfrowa rewolucja, automatyzacja, internet rzeczy i sztuczna Inteligencja opowie Przemysław Myszka.

Harmonogram Venture Day 2018

9:00 - 9:30 Rejestracja Uczestników

9:30 - 10:00 Oficjalne otwarcie

10:00 - 10:25 Wystąpienie eksperta

10:25 - 10:50 Transport i logistyka następnej generacji: Przegląd wybranych rozwiązań cyfrowych dla branży morskiej, kolejowej i drogowej.
Przemysław Myszka, Baltic Transport Journal

10:50 - 11:00 Rozwiązania Sztucznej Inteligencji w Inteligentnych Specjalizacjach Pomorza.
Przemysław Majewski - Dlabs

11:00 - 11:10 Szymon Wegner - Delivr

11:10 - 11:20 System monitorowania i zarządzania przepływem pojazdów na terenie portu.
Marcin Musioł - Parkanizer

11:20 - 11:35 Przerwa kawowa

11:35 - 12:45 Wystąpienia ekspertów

12:45 -12:55 Systemy monitoringu jakości powietrza w Trójmiejskich portach.
Rafał Wolak, SeaData

12:55 - 13:15 Rozwiązania startupów dla branż z obszaru Inteligentnych Specjalizacji Pomorza

13:15 - 14:15 Lunch

14:15 - 16:00 Debata


Organizatorem konferencji jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Patronaty Honorowe nad konferencją objęli: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Uniwersytet Gdański, Akademia Morska w Gdyni, Gdański Uniwersytet Medyczny. Szczegółowe informacje o przebiegu konferencji oraz prelegentach, a także możliwość rejestracji udziału dostępne na stronie www.ventureday.pl.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij