stat

Vistal łączy spółki i czeka na inwestora

Plan restrukturyzacji Grupy VIstal, pod nazwą "Budujemy mosty", przewiduje, że spółka skupi się na konstrukcjach mostów kolejowych w Polsce i Skandynawii.
Plan restrukturyzacji Grupy VIstal, pod nazwą "Budujemy mosty", przewiduje, że spółka skupi się na konstrukcjach mostów kolejowych w Polsce i Skandynawii. źródło: Vistal

Doradca ma zająć się poszukiwaniem inwestora dla znajdującej się w restrukturyzacji spółki Vistal. Jednocześnie firma poinformowała o zamiarze połączenia Vistal Gdynia SA ze spółką zależną Vistal Stocznia Remontowa. Połączenie spółek nastąpi przez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej na spółkę przejmującą.Ostatnio spółka Vistal zawarła umowę z KPMG Advisory na świadczenie usług doradczych w procesie pozyskania inwestora. Usługi świadczone przez doradcę mają polegać na przygotowaniu pakietu informacyjnego dla inwestorów i badaniu rynku oraz kompleksowym wsparciu w prowadzeniu ewentualnej transakcji.

Przypomnijmy, że w październiku 2017 roku Vistal Gdynia złożył do Sądu Rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości.

Natomiast na początku 2018 roku Vistal złożył w sądzie plan restrukturyzacji Grupy. Pod koniec czerwca sędzia komisarz postępowania sanacyjnego zatwierdził ten plan. Już wówczas spółka dodała jeden ważny punkt do dokumentu - podjęcie działań zmierzających do zlecenia profesjonalnemu podmiotowi poszukiwania inwestora.

Opinie (33)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane