• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wendy

typ zabudowy
wielorodzinna
realizacja
planowana
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Osiedle Wendy zlokalizowane będzie u zbiegu ulic Wendy i Węglowej - między portem a miastem, na terenie bliskiej Śródmieściu części tzw. Międzytorza, które ma wejść w skład nowego gdyńskiego Śródmieścia Morskiego.

Taka lokalizacja zapewnia nie tylko unikatowe widoki, ale także dostęp do szerokiej oferty śródmieścia dużego nadmorskiego miasta związanej z komunikacją, rozrywką, rekreacją (plaża), handlem, gastronomią, edukacją i opieką zdrowotną.

Nazwa pierwszej inwestycji Robyg w Gdyni pochodzi od nazwiska postaci zasłużonej dla rozwoju miasta – Tadeusza A. Wendy. Był on inżynierem, twórcą projektu i ojcem założycielem gdyńskiego portu morskiego, przez 17 lat kierował jego budową oraz rozwojem.

Na zabudowę, którą docelowo stworzy osiedle Wendy, złoży się pięć budynków o zróżnicowanej wysokości - od 19 do 55 metrów. W parterach budynków znajdą się lokale usługowe, a pomiędzy nimi przestrzenie publiczne, umożliwiające aktywność i organizację imprez plenerowych.

Otwarta przestrzeń między budynkami odwoływać się będzie do nadbrzeżnego krajobrazu. Przestrzenie zostaną wypełnione bioróżnorodną roślinnością, strefami rekreacyjnymi, placami zabaw dla najmłodszych i miejscami do relaksu.

Budynki, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wykończone zostaną w odcieniach bieli, szarości i beży, a ich architektura nawiązywać ma do modernistycznych tradycji Gdyni. Jeden z budynków jest inspirowany pobliskim portem, wyróżniać się będzie oryginalnym efektem fasady naśladującej formę układanych warstwowo, industrialnych kontenerów morskich.

W sumie powstanie to około 800 mieszkań z balkonami, loggiami i ogródkami. Mieszkańcy korzystać będą tu z rozwiązań domu inteligentnego, który pozwala zdalnie zarządzać m.in. oświetleniem i ogrzewaniem. Budynki wyposażone zostaną w instalację fotowoltaiczną, która wytwarzać będzie energię elektryczną zużywaną na potrzeby części wspólnych budynku, czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci.

Projekt osiedla powstaje w gdyńskiej pracowni BJK Architekci.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: ROBYG
ROBYG
Polityka prywatności

Opinie (2)

 • Realizacja (1)

  Czy ktoś wie kiedy i czy w ogóle to osiedle powstanie? Czy jest to kolejna bajka?

  • 2 0

  • Re: Realizacja

   Najpierw musi minąć kryzys, a to jeszcze trochę potrwa. Deweloperzy boją się rozpoczynać nowych budów, bo sprzedaż mieszkań siadła całkowicie, a na dodatek inflacja powoduje, że trudno jest oszacować koszty budowy w najbliższych latach

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Ewa Bereśniewicz - Kozłowska

Prezes zarządu firmy Aplitt. Absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, studiów...

Najczęściej czytane