Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:3. Wyrachowanie, skuteczność i Dusan Kuciak

30 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Dusan Kuciak doskonałymi interwencjami utrzymał Lechię Gdańsk w walce o zwycięstwo w meczu z Wisłą w Płocku, a Flavio Paixao (nr 28) i Bartosz Kopacz (nr 5) wyprowadzali biało-zielonych na prowadzenie. Dusan Kuciak doskonałymi interwencjami utrzymał Lechię Gdańsk w walce o zwycięstwo w meczu z Wisłą w Płocku, a Flavio Paixao (nr 28) i Bartosz Kopacz (nr 5) wyprowadzali biało-zielonych na prowadzenie.

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Wisłą Płock 3:1 (1:0). Górę wzięło wyrachowanie biało-zielonych, gdyż przewaga w posiadaniu piłki i większa liczba strzałów były po stronie rywali, którzy nawet z rzutu karnego strzelili w słupek. W innych sytuacjach na wysokości zadania stanął Dusan Kuciak, który zanotował wiele doskonałych interwencji, a jego koledzy popisali się wysoką skutecznością. Z czterech celnych uderzeń aż trzy zamienili na gole.

Paixao
  • 80' 21 Wolski Zmiany 17 Adamczyk
  • 82' 9 Kocyła Zmiany 11 Pyrdoł
  • 87' 24 Cabezali Zmiany 19 Cabrera
  • 46' 4 Tobers Zmiany 19 Fila
  • 46' 69 Biegański Zmiany 36 Makowski
  • 67' 15 Saief Zmiany 22 Ceesay
  • 76' 31 Udovicić Zmiany 17 Żukowski
  • 74' Kocyła
  • 6' Paixao karny
  • 81' Kopacz
  • 90+5 Ceesay
  • 34' Cabezali
  • 59' Wolski
  • 37' Tobers
  • 50' Saief

wiemy już, że Legia jest mistrzem Polski, a srebro i brąz podzielą między sobą Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa. Lechii pozostaje walka o 4. miejsce. Dopiero 2 maja dowiemy się, czy ta lokata da europejskie puchary

Piłkarze Lechii Gdańsk liczą na... Jakuba Araka. Jak może pomóc były napastnik?

Lechia jest obecnie 7., ale do 4. miejsca traci tylko punkt.

Jacek Grembocki: Walczyć do końca, by serce nie bolało. Przeczytaj cały komentarz

w porównaniu z meczem z Legią, przegranym 0:1 trener Stokowiec wymienił w "11" aż 4 piłkarzy

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa - relacja, foto, video. Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Jedna zmiana wymuszona, gdyż z powodu kontuzji Zwoliński zakończył już sezon.

Lechia Gdańsk często broni się przed rzutami karnymi. Łukasz Zwoliński nie zagra do końca sezonu

Z trzech piłkarzy, których polecaliśmy w miejsce Zwolińskiego, trener Stokowiec postawił na Saiefa. Ponadto do gry wracają: Tobers, Udovicić i Gajos. Jest też powrót do ustawienia 1-4-1-4-1

Czy Lechia wykreuje nowego napastnika?

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović - 2 Pietrzak, 8 Haydary, 17 Żukowski, 19 Fila, 22 Ceesay, 32 Vikri, 36 Makowski, 88 Kałuziński
nie czekając na koniec sezonu Lechia dokonała zmian we władzach. Adam Mandziara z funkcji prezesa przeniósł się do rady nadzorczej, a jego następcą będzie zapewne Paweł Żelem

Lechia Gdańsk częściowo wymieniła władze klubu. Sprawdź, wszystkie zmiany

stadion, na którym mecze rozgrywa Lechia, po zakończeniu rozgrywek ekstraklasy ma być areną finału Ligi Europy

Sprawdź, kto jest najbliżej finału w Gdańsku?

natomiast od 9 czerwca na Letnicy trenować będzie reprezentacja Polski, która na bazę podczas mistrzostw Europy wybrała właśnie Trójmiasto

Baza reprezentacji Polski na Euro w Trójmieście. Gdzie będą mieszkać, gdzie trenują?

Wisła w ostatniej kolejce wygrała w Zabrzu 2:0. W porównaniu z tamtym meczem trener Bartoszek dokonał trzech zmian. Do gry wchodzą: Wolski (Wisła Płock), Cabezali (Wisła Płock) i Tuszyński (Wisła Płock)
W składzie Wisły jest wielu piłkarzy z trójmiejską przeszłością. Wolski (Wisła Płock) i Tuszyński (Wisła Płock) grali w Lechii, a Zbozień (Wisła Płock), Tomasik (Wisła Płock) i Szwoch (Wisła Płock) w Arce
ławka rezerwowych Wisły: 99 Gradecki - 2 Michalski, 10 Merebashvili, 11 Pyrdoł, 17 Adamczyk, 19 Cabrera, 20 Susnjara, 23 Lesniak, 74 Witek
mecz rozgrywany jest jeszcze bez kibiców. W ekstraklasie wrócą oni na trybuny na ostatnią kolejkę

Kibice wrócą na stadiony od 15 maja. Sprawdź nowe wytyczne

piłkarze na boisku. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Wisła niebieskie stroje
1'
od środka mecz rozpoczęła Wisła
1'
rykoszet po strzale Saiefa (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla Lechii
2'
przerwa w grze, aby udzielić pomocy Tuszyńskiemu (Wisła Płock)
2'
skiksował Szwoch (Wisła Płock) i Udovicić (LECHIA Gdańsk) jeszcze raz może kopać piłkę z narożnika boiska
3'
drugi korner Lechii bez zagrożenia dla bramki rywali
3'
Conrado (LECHIA Gdańsk) pada w narożniku pola karnego po straciu z Rzeźniczakiem (Wisła Płock). Sędzia nakazał grać dalej
3'
jest przerwa w grze i sędzia konsultuje się z VAR
4'
sędzia udaje się do monitora, aby zobaczyć, czy Lechii nie należał się rzut karny
5'
długo ogląda powtórki sędzia
6'
sędzia wraca na boisko i dyktuje rzut karny dla Lechii
6'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao z rzutu karnego. Flavio posłał piłkę w prawy róg bramki, bramkarz rzucił się w lewy
6'
dla Paixao (LECHIA Gdańsk) to 11 gol w tym sezonie ekstraklasy, 6 z rzutu karnego. Z jedenastek w tych rozgrywkach się nie pomylił
8'
Rzeźniczak (Wisła Płock) wybił piłkę poza bramkę
8'
po raz trzeci z narożnika boiska Udovicić (LECHIA Gdańsk)
8'
Kamiński (Wisła Płock) załapał piłkę po strzale głową Paixao
9'
nieudane dośrodkowanie Wolskiego (Wisła Płock) w kierunku Tuszyńskiego (Wisła Płock)
9'
dobry początek Lechii
11'
dobry wślizg Saiefa (LECHIA Gdańsk), wybił poza bramkę piłkę spod nóg Wolskiego (Wisła Płock)
11'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szwocha
13'
Wisła próbuje przejąć inicjatywę
14'
zablokowany strzał Kocyły (Wisła Płock)
15'
strzał głową Tuszyńskiego (Wisła Płock) w poprzeczkę
15'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po strzale Szwocha (Wisła Płock) sprzed pola karnego
16'
Lechia wyszła z kontrą, Gajos (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
17'
już 4. korner Lechii, ale pierwszy w wykonaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk). Zagranie też Maćka wysoko nad bramką
18'
Lechia, zadowolona z korzystnego wyniku, niepotrzebnie oddaje inicjatywę Wiśle
19'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Zbozienia (Wisła Płock)
20'
Cabezali (Wisła Płock) nie utrzymał piłki w boisku. Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
21'
Kamiński (Wisła Płock) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Udovicicia (LECHIA Gdańsk)
21'
rzut rożny dla Lechii
22'
zamieszanie w "16" Wisły po dośrodkowaniu z narożnika boiska Udovicicia (LECHIA Gdańsk), ale nie udało się oddać strzału
23'
Lechia prowadzi, ale posiadanie piłki na korzyść Wisły aż 63:37
24'
kapitalna interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Odbił piłkę, która zmierzała w dolny róg jego bramki. Strzelał sprzed pola karnego Rzeźniczak
25'
Lechia ma kłopoty z wyjścia spod własnej bramki, piłki w ich "16" z autu raz po raz wrzuca Zbozień (Wisła Płock)
26'
już 6 rzut rożny dla Lechii
27'
Tomasik (Wisła Płock) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Udovicicia (LECHIA Gdańsk). Próbował strzelać Saief (LECHIA Gdańsk), ale został zablokowany
28'
sędzia napomina Paixao (LECHIA Gdańsk), ale bez kartki
28'
zresztą mecz jest w miarę czysty, na razie 5 fauli, w tym 3 Lechii
30'
Paixao (LECHIA Gdańsk) wyręczył obrońców. To on wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Szwocha (Wisła Płock) z rzutu wolnego
30'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Szwocha (Wisła Płock)
33'
kolejny wrzut z autu Zbozienia (Wisła Płock) w pole karne Lechii
34'
Żółtą kartką został ukarany Cabezali (Wisła Płock) po faulu na Saiefie
35'
zbyt mocne podanie Gajosa (LECHIA Gdańsk) i zamiast do Paixao (LECHIA Gdańsk) piłka trafiła do Kamińskiego (Wisła Płock)
35'
Tuszyński (Wisła Płock) przewraca się w polu karnym po starciu z Tobersem (LECHIA Gdańsk). Sędzia dyktuje rzut karny
36'
jeszcze czekamy na konsultację z VAR
36'
nie ma zmiany decyzji, sędzia nie idzie do monitora, a Swoch ustawia piłkę na "wapnie"
37'
Szwoch (Wisła Płock) strzela z rzutu karnego w słupek! Po chwili Kuciak broni po dobitce Lagatora
37'
Żółtą kartką został ukarany Tobers (LECHIA Gdańsk) po faulu na Cabezalim
39'
Tobers (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę spod nóg Tuszyńskiego (Wisła Płock)
39'
nieudane rozegranie rzutu rożnego przez Wisłę
42'
Tomasik (Wisła Płock) posłał piłkę lobem. Nieznacznie przeszła nad poprzeczką
43'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Zbozienia (Wisła Płock) z ostrego kąta
44'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) doskonale broni po strzale Urygi (Wisła Płock) z 5. metra. Dośrodkował Tomasik (Wisła Płock)
44'
Dusan jeszcze ucierpiał przy tej interwencji. Sędzia daje mu czas, aby doszedł do siebie
45'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) zostaje w bramce i gramy dalej
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Lechia wyszła z kontrą 4 na 2. Rozprowadził ją Conrado (LECHIA Gdańsk), a Udovicić (LECHIA Gdańsk) dośrodkował na głowę Saiefa (LECHIA Gdańsk). Amerykanin miał pół pustej bramki, główkował z 3-4 metrów, ale posłał piłkę obok słupka
45+2
Conrado (LECHIA Gdańsk) już pod własną bramką, wybił piłkę poza boisko
45+2
Tuszyński (Wisła Płock) strzela z pola karnego nad bramką
45+3
Kopacz (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Tomasika (Wisła Płock). Jeszcze jeden korner przed zejściem do szatni
45+3
Rzeźniczak (Wisła Płock) nie doszedł do strzału po dośrodkowaniu Szwocha (Wisła Płock) z narożnika boiska
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. WISŁA PŁOCK - LECHIA GDAŃSK 0:1
Emocjonujący mecz w Płocku do przerwy. Dużo się działo pod obiema bramkami. W wielu statystykach przeważa Wisła, ale w tej najważniejszej, jaką jest wynik meczu lepsza jest Lechia.
Gdańszczanie dobrze weszli w mecz. Przeważali przez 10 minut, kiedy oddali dwa jedyne w tej połowie celne strzały, w tym Paixao (LECHIA Gdańsk) wykorzystał rzut karny.
Pod koniec połowy Lechia powinna poprawić na 2:0, ale idealnej okazji nie wykorzystał Saief (LECHIA Gdańsk).
Między tymi akcjami przeważała Wisła. Ona też miała karnego, ale Szwoch (Wisła Płock) posłał piłkę w słupek.
Gospodarze oddali łącznie 9 strzałów, w tym 5 celnych. w kilku przypadkach bardzo dobrze bronił Kuciak (LECHIA Gdańsk). Raz szczęścia zabrakło Tuszyńskiemu (Wisła Płock), który posłał piłkę w poprzeczkę.
By dla Lechii było spokojniej po przerwie, gdańszczanie nie mogą czekać tylko na kontry i przyjmować rywali pod własną bramką, a tak wyglądała gra przez większą część pierwszej połowy.
w przerwie rozgrzewają się Fila i Makowski. Czyżby dwie zmiany na drugą połowę w Lechii?
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tobers, w jego miejsce wchodzi Fila.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biegański, w jego miejsce wchodzi Makowski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
Wisła bez zmian w składzie
46'
Lechia dokonała przesunięć w obronie. Kopacz (LECHIA Gdańsk) z prawej strony defensywy przeszedł do środka tej formacji, a jego miejsce zajął Fila (LECHIA Gdańsk)
46'
w środku drugiej linii na pozycję nr 6, na której grał Biegański (LECHIA Gdańsk), cofnięty Kubicki (LECHIA Gdańsk). Makowski (LECHIA Gdańsk) na "8"
47'
zagranie Saiefa (LECHIA Gdańsk) z okolic środka boiska prosto w ręce Kamińskiego (Wisła Płock)
48'
na spalonym Paixao (LECHIA Gdańsk)
50'
Żółtą kartką został ukarany Saief (LECHIA Gdańsk) po faulu na Tomasiku
51'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę, którą zagrywał Szwoch (Wisła Płock) w kierunku Rzeźniczaka (Wisła Płock)
53'
Zbozień (Wisła Płock) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Fili (LECHIA Gdańsk)
53'
Lechia tak jak na początku połowy, także i na początku drugiej atakuje
53'
zbyt niskie dośrodkowanie Udovicicia (LECHIA Gdańsk) z rzutu rożnego
54'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę spod nóg Tuszyńskiego (Wisła Płock). Korner dla gospodarzy
54'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę, którą dośrodkował z narożnika boiska Szwoch (Wisła Płock)
56'
niecelnie główkował Paixao (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Udovicicia (LECHIA Gdańsk)
57'
Maloca (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę głową po dośrodkowaniu Wolskiego (Wisła Płock), a zatem mógł ją łapać Kuciak (LECHIA Gdańsk)
58'
58'
Saief (LECHIA Gdańsk) musi uważać, bo ma już kartkę, a znów fauluje
59'
Żółtą kartką został ukarany Wolski (Wisła Płock) po ostrym faulu na Kubickim
60'
wrzut Zbozienia (Wisła Płock) w pole karne z autu, ale Uryga (Wisła Płock) nie zdołał oddać strzału
64'
od kilku minut Wisła gra atakiem pozycji, a Lechia znów cofnięta na własną połowę
65'
zablokowany strzał Kocyły (Wisła Płock) po dośrodkowaniu Tomasika (Wisła Płock)
66'
dysproporcja w faulach. Lechia już 17, Wisła 7
67'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Saief, w jego miejsce wchodzi Ceesay.
67'
roszada na prawym skrzydle Lechii, aby rozruszać ofensywę
68'
Zbozień (Wisła Płock) nie ryzygnuje cały czas miota piłkę z autu w pole karne. Głową zagrywał Uryga (Wisła Płock), ale Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie miał kłopotów, by przejąć futbolówkę
69'
Kamiński (Wisła Płock) wyszedł na 16 metr od bramki i złapał piłkę, gdyż biegł w jej kierunku Ceesay (LECHIA Gdańsk)
70'
rzut rożny dla Wisły
70'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Szwocha (Wisła Płock)
71'
Cabezali (Wisła Płock) wywalczył rzut rożny
71'
Żukowski kończy rozgrzewkę, a zatem pewnie będzie zmiana na lewym skrzydle
72'
zamieszanie w "16" Lechii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Lagatora (Wisła Płock)
72'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) ucierpiał przy tej interwencji. Są przy nim fizjoterapeuci
72'
na wszelki wypadek rozgrzewkę rozpoczął Alomerović
73'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) zostaje w bramce
74'
Makowski (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po wrzutce Tomasika (Wisła Płock)
74'
[1:1] Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kocyła. Strzelał Szwoch, ale nie czysto trafił w piłkę. Trafiła ona do Kocyły, który stał osamotniony 10 metrów na wprost bramki. Kocyła też nie uderzył zbyt mocno, ale piłka wpadła obok Kuciaka do siatki
75'
to kara dla Lechii za pasywną grę i obronę nikłego prowadzenia
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Udovicić, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
76'
zmiana Lechii na lewym skrzydle
76'
to 4 zmiana w Lechii, a Wisła nie dokonała jeszcze żadnej
77'
Wisła nadal atakuje
77'
Fila (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Tuszyńskiego (Wisła Płock)
79'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
79'
Wisła przygotowuje pierwszą zmianę
79'
Kamiński (Wisła Płock) z kłopotami, ale złapał piłkę po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
80'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
80'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
81'
[1:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kopacz. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa obrońca Lechii strzela gola głową z pola bramkowego
82'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kocyła, w jego miejsce wchodzi Pyrdoł.
86'
Pyrdoł (Wisła Płock) na spalonym
87'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cabezali, w jego miejsce wchodzi Cabrera.
87'
Wisła wprowadza drugiego napastnika
88'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) doskonale. Wybił piłkę obok słupka po strzale Szwocha (Wisła Płock)
89'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Tomasika (Wisła Płock)
90'
znów kapitalnie Kuciak (LECHIA Gdańsk). Odbił piłkę po strzale głową Pyrdoła (Wisła Płock)
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Paixao (LECHIA Gdańsk) przelobował Kamińskiego (Wisła Płock), ale i bramkę
90+2
kontra Lechii 2 na 1, ale Paixao (LECHIA Gdańsk) nie zdołał strzelić po podaniu Żukowskiego (LECHIA Gdańsk). Kamiński rzucił mu się pod nogi
90+4
Zbozień (Wisła Płock) najpierw z autu, potem i nogą wrzucił piłkę w "16" Lechii, ale gdańszczanie dobrze się bronią
90+5
[1:3] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ceesay. Doskonała kontra. Szwed bieg sam na sam z bramkarzem od połowy boiska. Pewnie posłał piłkę do siatki przy słupku
90+5
KONIEC MECZU. WISŁA PŁOCK - LECHIA GDAŃSK 1:3
Wyrachowanie i wysoka skuteczność pozwoliły Lechii wygrać mecz, w którym stroną przeważającą była Wisła. Gospodarze posiadali piłkę przez 60 procent czasu gry, oddali 16 strzałów, z tego 9 celnych, ale tylko raz zdołali pokonać bardzo dobrze interweniującego Kuciaka (LECHIA Gdańsk).
Lechia strzelała 4 razy, a strzeliła aż 3 gole. Dobrze zareagowała na bramkę na 1:1 i kilka minut później Kopacz (LECHIA Gdańsk) znów wyprowadził ją na prowadzenie. Natomiast w doliczonym czasie gry gości skontrował jeszcze Ceesay (LECHIA Gdańsk).
Lechia awansowała na 4. miejsce w tabeli, ale czy na nim zostanie zdecydują wyniki innych meczów 28. kolejki.

16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 28 6 6 16 28:58 24
Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-05-05