Złota Statuetka BCC dla BMG Goworowski

Statuetkę odebrał prezes Bogdan Goworowski.
Statuetkę odebrał prezes Bogdan Goworowski. fot. materiały prasowe

W Operze Narodowej w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia Złotych Statuetek w konkursie Lider Polskiego Biznesu. Business Centre Club przyznaje je firmom i ich szefom, którzy w swej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe. W tym roku złota statuetka trafiła do gdyńskiej firmy BMG Goworowski.To była już 23. Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, która wieńczy konkurs Lider Polskiego Biznesu. Nominację w konkursie zdobyły cztery firmy z Loży Gdańskiej BCC: BMG Goworowski, Bibus Menos, DCT Gdańsk oraz KBR Poland. Do prestiżowego grona zwycięzców i posiadaczy Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu dołączyła firma BMG Goworowski.

Na gali zostały rozdane również Diamenty do Złotych Statuetek, wręczane laureatom z lat poprzednich, którzy utrzymali bądź wzmocnili pozycje swoich firm na rynku. W regionie pomorskim diamentami zostało wyróżnionych dziewięciu przedsiębiorców: Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, Argo, Port Lotniczy Gdańsk, Trans Polonia, Almar, Drutex, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz International Paper-Kwidzyn.

Podczas gali BCC wyróżniony został również Kanclerz Loży Gdańskiej BCC Maciej Dobrzyniecki, nagrodzony Diamentem do Złotej Statuetki BCC za 20-letnią realizację misji BCC na Pomorzu.

Wręczona została także nagroda specjalna BCC. Złotą Statuetkę za intensywny rozwój polsko-niemieckich stosunków gospodarczych, handlowych i sąsiedzkich oraz stworzenie klimatu przychylności ze strony najwyższych władz Niemiec otrzymała kanclerz Angela Merkel. Podczas Gali przypomniano również, iż w październiku 2016 roku w Watykanie prezes BCC Marek Goliszewski wręczył Złotą Statuetkę papieżowi Franciszkowi za zrozumienie roli, jaką odgrywają dziś, w niespokojnych czasach, przedsiębiorcy, którzy nie poddali się władzy pieniądza, ale traktują go jako narzędzie służące ludziom.

Opinie (7) 1 zablokowana

 • Lider Polskiego Biznesu...

  A POLSKICH firm w zestawieniu jak na lekarstwo...

  • 6 2

 • o tym warto wiedzieć (2)

  Ale numer z tym GPEC, którego właścicielem jest niemiecka gmina Lipsk, a uczyniły to przed laty władze polskiej gminy Gdańsk. Teraz różne laury mają sprawiać wrażenie, że jest wszystko ok. A nie jest, chyba, że dla mieszkańców Lipska...

  • 5 2

  • Dokładnie, to jest takie kreowanie świadomości, bo jak dają nagrody to znaczy, że jest świetnie. (1)

   Świetnie to by było gdyby to gmina Gdańsk posiadała elektrownie w Lipsku, ale o tym nikt nie pomyśli. A pewnie zaraz polecą uwagi, nie podoba ci się to wyjedź z kraju itd.

   • 2 0

   • Ludzie wy piszecie te teksty chyba za kasę? Niestety jak Niemcy kupowali GPEC był w bardzo słabej kondycji, przeprowadzili restrukturyzacje, są efektywni i doinwestowani to gimnazja się pyta po co sprzedawali? Abyś matołku mógł jeździć nowymi drogami, tramwajami a ciepło w systemie było w akceptowalnej cenie i zlikwidowane kotłownie węglowe stare aby smog był mniejszy. Pouczcie się trochę ekonomii a pózniej wpisujcie swoje stanowiska.

    • 0 1

 • Doskonale wiecie że jest to "kreowanie rzeczywistości".

  Firmy i biznesy zamiast walczyć jakością swoich wyrobów i usług, płacą firmie zajmującej się tzw. "nagrodami, pucharami, medalami z dpuy".
  Tak wygląda biznes według janusza.

  • 2 1

 • Głosowałem na budkę z kebabem (1)

  Bo to i polskie i ęropejskie zarazem

  • 0 0

  • Zart na poziomie pisowca po podstawowce.

   Zniszczyliscie Energe.niszczycie Lotos,niszczycie samorzady-dobra zmiano sluzb specjalnej troski..Zajmij sie prawdziwa praca milosniku paczkow,.Potraficie zniszczyc Kluske i kazdego przepisami,i waszymi urojeniami.Sami nigdy i niczego nie wytworzyliscie.Za to preparujecie dowody,robicie prowokacje ,.ale przyjdzie i czas na was.Mowicie,ze Amber Gold-to byla piramida...Nie to byl legalnie dzisalajacy podmiot,ktory postanowiliscie wykosic z rynku bo byl sola w oku wielu ludzi...ale zrobiliscie to tak nieudolnie ,ze wiekszosc stracila przez was majatek swojego zycia lajzy!.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Justyna Kowalczyk

Prezes zarządu OptiWay Biuro Rachunkowe Sp. z o.o.. Absolwentka Wydziału Finansów i Rachunkowości...

Najczęściej czytane