• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Złoto inwestycyjne - wyjątkowy prezent na każdą okazję

24 czerwca 2024, godz. 09:00 

Ważna dla ciebie uroczystość zbliża się wielkimi krokami, a ty wciąż zastanawiasz się, jaki prezent wybrać? Zależy ci na tym, aby podarunek był unikatowy i jedyny w swoim rodzaju, a jednocześnie miał wymiar praktyczny i cechował się uniwersalnością? Nic dziwnego - w końcu wydarzenia, takie jak ślub, chrzest, komunia, rocznica czy urodziny, to idealne okazje do tego, by wyrazić bliskim swoje uczucia i sprawić im przyjemność.Prezentem, który cechuje się oryginalnością, ponadczasowością i elegancją, bez wątpienia jest złoto inwestycyjne, które z roku na rok staje się coraz częściej wybieraną alternatywą na tle bardziej utartych rozwiązań, takich jak chociażby koperta z pieniędzmi wręczona z okazji ślubu, chrztu czy komunii.

Dlaczego warto wybrać złoto inwestycyjne na prezent?Chociaż zakup złota na prezent wydaje się dosyć niekonwencjonalnym wyborem, wbrew pozorom złota moneta lub sztabka doskonale wpisuje się w preferencje prezentowe wielu osób. Przede wszystkim złoto jest prezentem uniwersalnym - sprawdzi się w roli unikatowego upominku niezależnie od płci, zainteresowań, wieku czy okazji. Złote monety i sztabki, w zdecydowanej większości wykonane z kruszcu o najwyższej czystości, są zdobione wyjątkowymi motywami, dzięki czemu będą doskonałym prezentem niezależnie od specyfiki wydarzenia. Jednocześnie wybór złota na prezent gwarantuje, że upominek na pewno będzie trafiony, a złota moneta lub sztabka wręczona z okazji chrztu, komunii czy ślubu przez długie lata będzie stanowiła wyjątkową pamiątkę przypominającą o danym wydarzeniu.


Złoto inwestycyjne jest unikatowym sposobem na połączenie wartości pieniężnej z oryginalnością, dzięki czemu wybierając monetę lub sztabkę na prezent, bez wątpienia wyróżnisz się z tłumu i z pewnością nie zostaniesz posądzony o pójście po linii najmniejszego oporu. Warto mieć na uwadze również to, że złoto ma tendencję do zyskiwania na wartości w perspektywie długoterminowej, co dodaje takiemu upominkowi dodatkowych walorów inwestycyjnych.

Gdzie kupić złoto na prezent? Zakupy online i stacjonarneObecnie zakup złota inwestycyjnego można zrealizować na dwa sposoby: odwiedzając oddział stacjonarny dealera metali szlachetnych lub online - z dostawą do domu lub wybranego punktu odbioru (Paczkomat, Żabka i inne). Zarówno zakupy stacjonarne, jak i przez internet umożliwia firma Tavex - jeden z wiodących dealerów złota inwestycyjnego w Polsce, który w swojej ofercie posiada również inne metale szlachetne, takie jak srebro, platyna czy pallad oraz ponad 60 walut z całego świata - nawet tych najbardziej egzotycznych.


Jeśli zastanawiasz się, jaki produkt wybrać, lub zależy Ci na tym, aby dokładnie go obejrzeć przed zakupem i zasięgnąć porady specjalistów, koniecznie odwiedź jeden z oddziałów firmy w Trójmieście, zlokalizowanych w Gdyni w Galerii Klif przy al. Zwycięstwa 256 lub w Gdańsku w Galerii Bałtyckiej przy al. Grunwaldzkiej 141. Punkty w Gdyni i Gdańsku są czynne od poniedziałku do soboty w godz. 9-21. Niezależnie od tego, który z punktów zdecydujesz się odwiedzić, zarówno ceny metali szlachetnych, jak i kursy wymiany walut będą dokładnie takie same jak na stronie internetowej firmy.

Jaką monetę lub sztabkę wybrać na prezent?Decydując się na obdarowanie bliskiej osoby złotą monetą lub sztabką, warto wybierać te, za których produkcję odpowiadają najbardziej renomowane światowe mennice. Ma to szczególnie istotne znaczenie z perspektywy późniejszej odsprzedaży produktu przez osobę obdarowaną - im bardziej rozpoznawalna moneta lub sztabka, tym łatwiej będzie ją spieniężyć w dobrej cenie. Z tego względu wybór złotych monet lub sztabek oryginalnie umieszczanych w okazjonalnych opakowaniach, których cena w przeliczeniu na gram złota co do zasady będzie wyższa niż przy zakupie bardziej rozpoznawalnych produktów inwestycyjnych, niekoniecznie będzie dobrym pomysłem - potencjalni nabywcy rzadko kiedy będą skłonni zapłacić wyższą cenę za mniej popularny produkt zapakowany w okolicznościowe opakowanie.


Złoty prezent na każdą kieszeńZarówno złote monety, jak i sztabki są nie tylko niezwykle eleganckimi prezentami, które doskonale podkreślają rangę różnego rodzaju wydarzeń, ale jednocześnie - co dla wielu może być niemałym zaskoczeniem - przystępnym cenowo rozwiązaniem dla osób poszukujących niebanalnego upominku. Wynika to z szerokiej dostępności produktów o różnych gramaturach, która umożliwia wybór monety lub sztabki adekwatny do naszych możliwości finansowych.


Ceny złotych sztabek i monet polecanych na prezent zaczynają się już od ok. 300-400 zł w przypadku produktów o wadze 1 g. W tym przedziale cenowym najlepszym rozwiązaniem jest wybór złotej sztabki Tavex sygnowanej firmowym logo - koroną - za której produkcję odpowiada renomowana mennica akredytowana przez LBMA.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Ludzie biznesu

Maciej Dobrzyniecki

Od roku 1994 jest członkiem Business Centre Club i pełni funkcję wiceprezesa. Jest ponadto Przewodniczącym Rad Nadzorczych Abantia Polska oraz Ibereolica; jak i członkiem Rad Nadzorczych. Od czerwca 1997 prowadzi własną firmę doradczą Profit-Consult zajmującą się: doradztwem inwestycyjnym, organizacją finansowania rozwoju i inwestycji, projektami doradczymi w zakresie zarządzania inwestycjami, pośrednictwem finansowym i opiniowaniem kontraktów.

Najczęściej czytane