Zmiany w zarządzie MTG

Międzynarodowe Targi Gdańskie są m.in. organizatorem Jarmarku Dominikańskiego. Jednak w tym roku Andrzej Spiker (pierwszy z prawej) już nie otworzy tej imprezy.
Międzynarodowe Targi Gdańskie są m.in. organizatorem Jarmarku Dominikańskiego. Jednak w tym roku Andrzej Spiker (pierwszy z prawej) już nie otworzy tej imprezy. fot. Wojtek Jakubowski/KFP

Spore zmiany w Międzynarodowych Targach Gdańskich. Odszedł wieloletni prezes Andrzej Spiker, trwa konkurs na jego następcę. Nowe władze MTG mają zamiar organizować w Gdańsku duże imprezy międzynarodowe.Międzynarodowe Targi Gdańskie to spółka prawa handlowego z trzema głównymi udziałowcami: miastem Gdańsk (25,45 proc. akcji), województwem pomorskim (20,14 proc.) i Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną (8,38 proc.). Reszta udziałów jest rozproszona.

W czerwcu w MTG doszło do sporych zmian. Do dymisji podał się dotychczasowy, wieloletni prezes spółki Andrzej Spiker. Powód? On sam nie chciał komentować swojego odejścia. Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej, tłumaczył rozstanie z dotychczasowym prezesem różnymi wizjami rozwoju firmy: - Zależało nam, by targi organizowały więcej dużych imprez o znaczeniu międzynarodowym. Tymczasem takich wydarzeń brakowało.

Po odejściu Spikera jego obowiązki przejął doktor ekonomii Robert Bęben, członek zarządu MTG. Będzie kierował firmą do połowy sierpnia, gdy w konkursie zostanie wyłoniony nowy prezes. Wiceprezesem zarządu odpowiedzialnym za inwestycje, czyli m.in. za budowę nowej siedziby targów w Letnicy, został Andrzej Kasprzak, były prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, a ostatnio prezes firmy spedycyjnej C. Hartwig Gdynia.

MTG działa na rynku wystawienniczym od 1989 roku. Specjalizuje się w organizowaniu branżowych imprez targowych dla wielu dziedzin gospodarki. MTG to organizator, m.in. Jarmarku Dominikańskiego, Jarmarków Wiosennego i Gwiazdkowego, Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif, Targi Piekarstwa, Cukiernictwa i Lodziarstwa Baltpiek, czy Bałtyckich Targów Militarnych Balt-Military-Expo.

Opinie (17) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Janusz Jarosiński

Były prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Związany z tym przedsiębiorstwem na różnych...