Gryf Gospodarczy 2017

NAGRODA POMORSKA Gryf Gospodarczy

Nagroda - Gryf Gospodarczy

Ogłoszono listę firm nominowanych do najważniejszej nagrody gospodarczej Pomorza - Gryfa Gospodarczego. Znalazło się na niej 12 firm, w czterech kategoriach. Nominowani mają też szansę na Gryfa Medialnego. Przyznają go czytelnicy, radiosłuchacze Radia Gdańsk, "Dziennika Bałtyckiego" i Trojmiasto.pl. Głosowanie będzie się odbywać na stronach naszego serwisu i w "Dzienniku Bałtyckim". Zdecyduj o tym, kto zasłużył na statuetkę!

Gryfa Medialnego 2017 otrzymała firma Flek Import-Export

Wybierz Gryfa Medialnego 2017

 • Flek Import-ExportLaureat

  Flek Import-Export

  Gdyńska firma założona w 1946 r. Obecnie, od 2010 roku już trzecie pokolenie właścicieli kontynuuje rodzinną tradycję. Firma zatrudnia 6 pracowników, a jej główną działalnością jest zaopatrywanie w półprodukty oraz produkty kontrahentów z branż: krawieckiej, szewskiej, kaletniczej i rymarskiej. Odbiorcami są zakłady produkcyjne, punkty usługowe, hurtownie, sklepy oraz klienci indywidualni.

 • Big Spec

  Big Spec

  Spółka z Kolbud działa na rynku krajowym już 20 lat. Przedmiotem jej działalności jest obsługa i automatyzacja procesów związanych z zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków. W szczególności zajmuje się projektowaniem, budową i uruchamianiem układów automatyki hydroforni, stacji uzdatniania wody oraz przepompowni ścieków.

 • Biovico

  Biovico

  Firma Biovico z Gdyni projektuje innowacyjne rozwiązania medyczne. Specjalizuje się w aktywizacji ruchowej pacjentów z pomocą zaawansowanych produktów, suplementów diety i materiałów wykorzystywanych w endoprotezoplastyce oraz traumatologii. W chwili obecnej Biovico jest niekwestionowanym liderem dostawowych kwasów hialuronowych w Polsce, produkty tej firmy są też dystrybuowane na rynki zagraniczne.

 • Clima Gold Rumia

  Clima Gold Rumia

  Od początku istnienia działalność firmy z Rumi opiera się na produkcji i serwisie nowoczesnych i energooszczędnych central wentylacyjnych z kompletną automatyką sterującą. Obecnie firma jest jednym z wiodących polskich producentów w branży HVAC. Od 5 lat firma stopniowo otwiera swoje przedstawicielstwa w Europie Wschodniej i krajach nadbałtyckich, dzięki czemu jej produkty pracują dziś na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie a także w Estonii, Rosji i Kazachstanie.

 • Feniks

  Feniks

  Firma Feniks ze Skarszew powstała w 2002 r. na bazie istniejącej od 1992 roku Skarszewskiej Fabryki Mebli Adlor, która w tym samym roku ogłosiła upadłość. W nocy z 5 na 6 lipca 2015 r. cały zakład produkcyjny niemal doszczętnie spłonął. Z pomocą firmie przyszło wielu ludzi reprezentujących różne środowiska, a przede wszystkim pracownicy i ich rodziny. Zarząd podjął decyzję o kontynuacji działalności i odbudowaniu firmy. Nowy zakład produkcyjny oddany został do użytku w 2016 r. i zajmuje powierzchnię blisko 8 tys. m kw.

 • Flex

  Flex

  Firma Flex z Tczewa działa w branży elektroniki telekomunikacyjnej i jest jednym z największych pracodawców na Pomorzu. Stanowi część globalnego koncernu. Tczewska fabryka oferuje całą gamę usług, poczynając od projektu produktu, poprzez opracowanie linii produkcyjnej, produkcję, aż po kompleksowe usługi dystrybucyjne. Realizuje zamówienia dla znanych na całym świecie marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej, wydobywczej oraz elektroniki użytkowej.

 • Graso

  Graso

  Firma Graso ze Starogardu Gdańskiego istnieje na rynku od 1989 roku i zatrudnia ponad 150 pracowników. Zajmuje się produkcją maszyn pakujących, kotłowni na biomasę, beczek tekturowych i podłoży mikrobiologicznych. Firma eksportuje swoje wyroby do Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, Białorusi, Francji, Niemiec i wielu innych krajów europejskich.

 • LeanQ Team

  LeanQ Team

  Firma LeanQ Team z Gdańska dostarcza klientom wiedzę i umiejętności w zakresie operacyjnego zarządzania przedsiębiorstwem poprzez działanie doradcze polegające na realizacji sesji projektowo wdrożeniowych oraz realizację szkoleń otwartych . Rezultatem dynamicznego rozwoju była rozbudowa zespołu pracowników oraz wzrost przychodów w ostatnim roku. Uruchomiono również ogólnopolski projekt CSR „Młody Lean Lider” skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

 • Marcopol Chwaszczyno

  Marcopol Chwaszczyno

  Firma jest producentem i dystrybutorem elementów złącznych dla przemysłu ciężkiego, przemysłu meblarskiego i dla budownictwa. Dostarcza śruby, wkręty metryczne, wkręty do drewna, złącza budowlane oraz złącza i akcesoria montażowe. Marcopol rozpoczął działalność w 1985 roku. Główna siedziba wraz z halami produkcyjnymi i magazynami mieści się w Chwaszczynie, a biura handlowe działają w 12 miastach Polski oraz 4 miastach za granicą (Litwa, Estonia, Rosja).

 • Poldanor

  Poldanor

  Firma z Przechlewa założona została w Polsce w 1994 r. przez grupę duńskich pracowników branży rolniczej. W ciągu następnych 20 lat działalność firmy dynamicznie się rozwijała, obecnie Poldanor na blisko 30 fermach prowadzi hodowlę trzody chlewnej, a na ok. 13 tys. ha uprawę roślin. Spółka produkuje również własne pasze w dużej części ze zbóż wyhodowanych na własnych polach, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad całym procesem produkcyjnym.

 • PPHU Eko-Plast

  PPHU Eko-Plast

  Firma ze Słupska zajmuje się handlem i usługami z wykorzystaniem węży przemysłowych w każdej gałęzi przemysłu. Działa od 1997 r. Branżą wiodącą jest morski przemysł stoczniowy, a największym odbiorcą stocznia jachtowa Galeon. Firma współpracuje z zakładami produkcyjnymi, działami technologicznymi i konstrukcyjnymi w poszukiwaniu rozwiązań na liniach produkcyjnych. Posiada swoje oddziały we Wrocławiu, Toruniu i Szczecinie.

 • Vivadental

  Vivadental

  Gdański Vivadental to międzynarodowy ośrodek kliniczny, edukacyjny i naukowo-badawczy specjalizujący się w implantologii stomatologicznej i przeprowadzaniu metamorfozy estetycznej uzębienia. To także fundacja dla dzieci oraz specjalistyczne wydawnictwo. Działa od 1991 roku, a w strukturach firmy działa klinika, instytut, fundacja oraz wydawnictwo. Firma angażuje się w działalność charytatywną , otaczając opieką medyczną m.in. rodziny repatriantów z Ukrainy.

partnerzy medialni:

 • Dziennik Bałtycki
 • Polskie Radio Gdańsk
 • Trojmiasto.pl - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Grzegorz Słupski

Od 1995 roku prezes zarządu ARGO w Gdańsku. Jest doktorem nauk ekonomicznych, stopień uzyskany na...