• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

iTechMeetup po raz pierwszy w Trójmieście

30 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
iTechMeetup odbędzie się na 34. piętrze Olivia Star w środę, 14 września. iTechMeetup odbędzie się na 34. piętrze Olivia Star w środę, 14 września.

Firma technologiczna iTechArt już przecięła symboliczną wstęgę w Trójmieście, a teraz planuje przywitać się ze społecznością IT w ekspercki sposób. W środę, 14 września, o godz. 18:00 inżynierowie iTechArt z obszaru Python, Frontend i QA zapraszają na potrójne spotkanie na 34. piętrze Olivia Star.



Prezentacje z trzech obszarów technologicznych będą prowadzone równolegle w trzech salach na najwyższym piętrze w Gdańsku. Wszystkie skończą się tuż przed zachodem słońca, a organizatorzy zadbają o to, żeby podczas i po spotkaniach nie zabrakło również czegoś "dla ciała", o co postara się kuchnia Olivia Star.

Uwaga - na wydarzenie obowiązuje rejestracja

Co w programie?



Frontend: Podejście funkcyjne w JavaScript: ciężko brzmi, ale nieźle się przy tym bawię.

- Na pierwszy rzut oka programowanie funkcyjne może się wydawać skomplikowane i nieintuicyjne. Trudne definicje, koncepty matematyczne i zupełnie inne podejście do architektury tworzonego oprogramowania. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Czy może jednak warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z tą koncepcją? Czy rzeczywiście jej paradygmaty są aż tak trudne? I co najważniejsze - czy możemy czerpać z funkcyjnego podejścia wymierne korzyści? Podczas mojej prezentacji postaram się odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Zaczniemy od wprowadzenia podstawowych pojęć i konceptów programowania funkcyjnego, następnie skupimy się na wydajności i optymalizacji kodu, a na końcu porównamy podejście imperatywne i funkcyjne, biorąc pod uwagę tworzenie i ulepszanie naszego kodu - mówi prelegentka Joanna Kupis, head of Frontend Family.
Na wydarzenie obowiązują zapisy. Link do formularza znajduje się w treści artykułu. Na wydarzenie obowiązują zapisy. Link do formularza znajduje się w treści artykułu.
Python: PostGIS i przetwarzanie danych geograficznych w praktyce

- Jako programiści nieczęsto mamy do czynienia z przetwarzaniem danych geograficznych, a na pewno jest to zagadnienie bardzo ciekawe. Istnieje wiele narzędzi stworzonych w celu rozwiązywania zadań z nim związanych, jak też zautomatyzowania analizy geoprzestrzennej - mówi Yuriy Sahalovich, technical lead, autor prezentacji (będzie prezentowana w jęz. angielskim).
Jej uczestnicy zapoznają się z podstawami kartografii oraz istniejącymi podejściami do przechowywania i przetwarzania danych przestrzennych. Główny nacisk w prezentacji zostanie położony na wykorzystanie DBMS jako narzędzia pracy z geoinformacją.

- Zademonstrujemy również możliwości rozszerzenia PostgreSQL o nazwie PostGIS. Jako praktyczny przykład zostanie wykorzystana aplikacja testowa służąca do organizacji systemu powiadamiania o lotach małych bezzałogowych statków powietrznych - dodaje Sahalovich.
Prezentacje z trzech obszarów technologicznych będą prowadzone w jednym czasie w trzech różnych salach. Prezentacje z trzech obszarów technologicznych będą prowadzone w jednym czasie w trzech różnych salach.
Quality Assurance: Jak zacząć projekt QA od zera?

Ostatnia prezentacja również została przygotowana w języku angielskim.

Jak mówi jej autor Maksim Marasanov, group manager, head of QA Family, wielu z nas ma doświadczenie w pracy nad projektami o już ustalonych tradycjach i zbudowanych procesach. Ale co zrobić w sytuacji, gdy projekt dopiero się rozpoczyna, a klienci oczekują od ciebie gotowych rozwiązań w absolutnie wszystkich kwestiach: od wyboru technik testowania po narzędzia wykorzystywane w projekcie?

- Odpowiemy na pytanie, jak zbudować proces odpowiedni dla danego projektu i, co najważniejsze, jak uzasadnić swój wybór klientom. Rozważymy te i inne kwestie na przykładzie projektu realizowanego dla jednego z realnie działających startupów.
Prezentacja jest przeznaczona dla wszystkich, którzy są zaangażowani w tworzenie i doskonalenie procesów testowania w projekcie, a także dla tych, którzy pracują z klientami i nie mają głębokiej wiedzy na temat obszaru QA.

Prezentacje zakończą się przed zachodem słońca, które będzie można podziwiać z 34. piętra Olivia Star. Prezentacje zakończą się przed zachodem słońca, które będzie można podziwiać z 34. piętra Olivia Star.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

iTechMeetup debuts in Gdańsk

spotkanie

Miejsca

  • Vention Gdańsk, al. Grunwaldzka 472D

Zobacz także

Opinie (2) 1 zablokowana

  • Przed zachodem słońca...? (1)

    Czyli potrwają 56 minut?

    • 1 4

    • 57

      Naucz się liczyć

      • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Waldemar Kucharski

współzałożyciel i były prezes zarządu Young Digital Planet SA. Obecnie członek Rady Nadzorczej...

Najczęściej czytane