• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Fujifilm wybrał Trójmiasto. Nowe miejsca pracy

Wioletta Kakowska-Mehring
5 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Fujifilm Europe Business Service ulokował się w kompleksie biurowym Olivia Business Centre w Gdańsku. Fujifilm Europe Business Service ulokował się w kompleksie biurowym Olivia Business Centre w Gdańsku.

Japoński koncern Fujifilm otwiera w Gdańsku pierwsze europejskie centrum usług wspólnych. Na początek 30 miejsc pracy, a do końca przyszłego roku kolejnych 70. Nowe centrum będzie wykonywać procesy operacyjne głównie w obszarze finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.


Od czego zależy atrakcyjność danego miejsca pracy?


Fujifilm Europe Business Service ulokował się w kompleksie biurowym Olivia Business Centre w Gdańsku.

- W najbliższych miesiącach będziemy poszukiwać zarówno doświadczonej kadry, jak i absolwentów uczelni wyższych z obszarów finansowo-księgowych, zasobów ludzkich, zakupów oraz obsługi klienta - mówi Magdalena Lipka-Baran, HR manager, FEBS. - Przewidujemy szkolenia dla mniej doświadczonych osób. Kluczowa jest jednak znajomość języka angielskiego. Dla niektórych stanowisk dodatkowym atutem będzie znajomość języka niemieckiego, francuskiego, włoskiego i innych języków europejskich.
Japoński koncern jest obecny w Europie od 50 lat, ale tego typu centrum otwiera po raz pierwszy. Gdańskie biuro będzie obsługiwać właśnie europejską działalność koncernu.

Spółki wchodzące w skład Fujifilm zatrudniają w Europie około 4500 pracowników w obszarach badań i rozwoju, produkcji, sprzedaży oraz usług. Obsługują tu branżę medyczną, chemiczną, graficzną, materiałów elektronicznych, optyczną, mediów rejestrujących oraz technologii fotograficznych. Europejską siedzibą firmy jest Dusseldorf, który pełni rolę strategicznej siedziby głównej regionu i wspiera firmy należące do grupy w Europie, przygotowując strategie marketingowe i korporacyjne.

Dlaczego Trójmiasto?

- Utworzono tu bardzo atrakcyjne i profesjonalne środowisko biznesowe dla powiązanych usług wspólnych wraz z bezpieczną bazą dla wysoce wykwalifikowanego personelu. Nowe centrum operacyjne wzmocni nasze ogólne wyniki w Europie i będzie wspierać nasz dalszy rozwój - powiedział Hideru Sato, dyrektor Fujifilm Europe Business Service.
Sektor usług wspólnych w Trójmieście to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się pod tym kątem rynków w Polsce. Funkcjonuje tu ponad 100 centrów nowoczesnych usług biznesowych, które zatrudniają już ponad 20 tys. pracowników. Zdecydowana większość tych centrów specjalizuje się w usługach IT (centra ITO) oraz procesach finansowych i dotyczących zarządzania zasobami ludzkimi.

W tych ostatnich obszarach szczególnie dużo dzieje się w tym roku. Na początku czerwca centrum usług wspólnych otworzyła skandynawska firma Eltel. W ciągu dwóch lat ma zatrudnić 80 osób. Oprócz specjalistów z zakresu rachunkowości i finansów poszukiwani są też specjaliści od zasobów ludzkich.

W połowie maja informowaliśmy, że firma DNV GL otwiera w Gdyni Globalne Centrum Usług Wspólnych i tworzy miejsca pracy dla 200 osób. Firma dostarczająca usługi klasyfikacji, certyfikacji systemów zarządzania oraz doradztwa technicznego, rozpoczęła w Gdyni budowę globalnego centrum wsparcia procesów biznesowych w zakresie finansów, księgowości operacyjnej, zarządzania zasobami ludzkimi, zamówień oraz zarządzania nieruchomościami.

W marcu tego roku informowaliśmy o otwarciu w Gdańsku biura State Street, czyli globalnej firmy z branży finansowej. Na początek zatrudniono 200 osób, a jeszcze w tym roku do zespołu dołączyć ma kolejnych 400, świadcząc usługi dla oddziałów firmy w dziewięciu krajach Europy.

Finansowe centra usług wspólnych prowadzi w Trójmieście koncern thyssenkrupp, Metsa, Thomson Reuters, Sony Pictures, WNS, Arla Foods czy Bayer.

Miejsca

Opinie (167) 1 zablokowana

  • (3)

    Motorem napędowym gospodarki jest produkcja a nie różne outsourcingi itp oraz rolnictwo.
    Wiem, że się powtarzam bo napisał to już ktoś wcześniej ale taka jest prawda.
    To nieco przerażą, gdy się czyta zachwyconych faktem, że jakaś znana firma stworzy tu jakąś swoją filię i że jest to wartość dodana gospodarczo. No niestety nie jest, to tylko szukanie przez te światowe molochy oszczędności, zwolnienia podatkowe itp sprawy związane z kapitałem. Te 100 osób to przecież jest małe miki, 100 razy więcej miejsc pracy stworzyliby mali przedsiębiorcy i to od ręki, gdyby zlikwidowano przywileje tym "wielkim" i gdyby zaistniała pełna równość podmiotów gospodarczych.

    • 9 1

    • (1)

      Zapraszam do mnie do Chwaszczyna na pole przy zbiorze cebili i marchewki, 12 pln brutto na godzinę.

      • 4 0

      • Cebula z Chin lepsza?

        • 1 1

    • Niestety, ale się mylisz - w krajach rozwiniętych 90% PKB to usługi a nie żadna produkcja.

      Po za tym produkować można wiele rzeczy - produkcja nie musi oznaczać fabryki z taśmą, gdzie składasz samochody, pralki czy lodówki. Gry, oprogramowanie, filmy, muzyka, sport to również produkcja. Zobacz np na Wiedźmina - międzynarodowy sukces i o wiele wyższe zyski niż fabryka latarek czy innych rowerów. Inny przykład Gra o Tron - niby serial na podstawie książki a znany i zarabiający na całym świecie.

      Co do outsourcingów itp - pracownicy tych firm zarabiają w polsce, tutaj wydają pieniądze i tutaj płacą podatki, więc jednak gospodarka z tego korzysta. Lepiej, pracować w korpo za 4000 brutto na umowie o pracę, niż u Janusza biznesu za minimalną, plus pod stołem premia zależna od widzimisię, bezpłatne nadgodziny w pakiecie i jest 100 osób na twoje miejsce jako motywacja.

      • 1 0

  • Kolejny "suckces"!

    Kolejni wklepywacze faktur potrzebni od zaraz.

    • 3 3

  • brawo Gdańsk (1)

    pracuję w Wawie ale marzę o tym żeby przenieść się do Gdańska> morze , jeziora, wzgórza morenowe, kupa zieleni i jeszcze biznes który rozwija się niemal lawinowo. zazdroszczę Wam

    • 8 3

    • To sie przeprowadz, nikt nie broni.

      • 0 0

  • japonczycy wiedzą jak oszczędzać

    Po co zakładać centrum w Anglii czy Irlandii? Tam trzeba zapłacić pracownikowi min. 1500 euro na łapę. U nas dadzą 90% ludzi 2000 zl netto a kierownikom po 5000 zl i wszyscy będą mieli mokre gacie z dumy, że pracują w japońskiej firmie. Oczywiście atuty takiej pracy to jej ugruntowana pozycja na rynku, możliwość rozwoju zawodowego, zapewnione narzędzia pracy takie jak biuro, biuro i komputer, a na końcu stabilne zarobki i umowa o pracę plus multisport za 50 zł. Założe się, że takie bzdety znajdą się w ogłoszeniach o pracę dla Fujifilm. Kolejny szitex w stylu hinduskiego kapitalizmu.

    • 6 3

  • Ksiegowy w korporacji..Praca ,,marzen.." (1)

    w korporacjach ludzie nie maja pojecia o ksiegowosci.rozliczaja naleznosci albo zobowiazania albo sprawdzaja rejestry.Taka to rozwijajaca praca...zero perspektyw na rozwoj

    • 2 0

    • Praca w fabryce i na produkjci zatem bedzie spelnieniem twoich marzen

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Piotr Podleśny

Sprawował funkcję Prezesa ATENY w latach 2007-2014. Doskonale zna branżę ubezpieczeniową - wcześniej pracował w Zarządzie Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA, uczestniczył także w rozwoju STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi Sp. z o.o. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej. Ukończył również wiele prestiżowych, międzynarodowych kursów z dziedziny ubezpieczeń i zarządzania.

Najczęściej czytane