• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Trójmiejskie spółki informatyczne łączą siły. Volanto i HolonGlobe razem

Wioletta Kakowska-Mehring
17 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Połączone spółki zwiększą skalę działalności oraz zespół do prawie 60 osób i będą rozwijać obszar komputerowych gier szkoleniowych i tzw. grywalizacji w Polsce, Skandynawii i USA. Połączone spółki zwiększą skalę działalności oraz zespół do prawie 60 osób i będą rozwijać obszar komputerowych gier szkoleniowych i tzw. grywalizacji w Polsce, Skandynawii i USA.

Dwie trójmiejskie spółki informatyczne - Volanto i HolonGlobe - łączą siły. Niewykluczone, że ostatecznie zdecydują o połączeniu formalnym. A wszystko po to, aby powstał podmiot, który mógłby skuteczniej rywalizować na wymagającym rynku ICT. Czy integracja trójmiejskich spółek informatycznych to nowy trend, dzięki któremu powstaną struktury zdolne do rywalizacji na globalnym rynku?


Czy Trójmiasto jest ważnym punktem dla branży ICT?


Volanto to firma technologiczna zajmująca się wytwarzaniem wysokiej jakości oprogramowania dla biznesu. Na swoim koncie ma zrealizowanych ponad 60 dużych projektów informatycznych dla klientów z całego świata - m.in. Skandynawii, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. HolonGlobe to także specjalista w wytwarzaniu oprogramowania, skupiony przede wszystkim na rozwijaniu własnych produktów w obszarze gier szkoleniowych oraz systemów tzw. grywalizacyjnych, które oferowane są pod marką Play4Skills.

Zarządy tych spółek rozpoczęły rozmowy, których celem jest zacieśnienie współpracy obydwu firm i stworzenie jednego silniejszego podmiotu w branży ICT jeszcze w 2015 roku. Przedsiębiorstwa do realizacji planu wykorzystają swoje najmocniejsze strony - potencjał produktowy spółki HolonGlobe oraz możliwości w zakresie sprzedaży i wytwarzania oprogramowania firmy Volanto. Wszystko po to, aby tworzyć i rozwijać produkty w dynamicznie rozwijającej się branży komputerowych gier szkoleniowych oraz grywalizacji. Obecnie trwa proces w ramach którego firmy badają potencjał przedsięwzięcia. Proces ten zakończyć się ma w ciągu najbliższego miesiąca, a jego efektem będzie wybór konkretnej ścieżki współpracy - spółki rozważają kierunki związane z częściową konsolidacją lub inwestycją kapitałową w nowy podmiot.

- Sektor produktów grywalizacyjnych oraz gier szkoleniowych jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów rynku ICT w Polsce. Opracowywana strategia ma na celu kilkukrotne zwiększenie przychodów spółek w perspektywie dwóch lat - mówi Łukasz Olechnowicz, prezes firmy Volanto.
- Integracja z silnym technologicznie partnerem umożliwi nam realizację bardziej zaawansowanych projektów i skoncentrowanie się na produktowej stronie realizowanych przedsięwzięć - mówi z kolei Oleg Dziewanowski, prezes Holonglobe.
Rok temu firma Volanto otworzyła oddział w Los Angeles. Chodziło o zbudowanie silnych kanałów sprzedaży na tamtym rynku oraz pozyskanie stałych klientów. Dostarczane przez Volanto rozwiązania są wykorzystywane w zakresie automatyzacji procesów sprzedażowych, logistycznych oraz telemarketingowych przez firmy na całym świecie. Spółka współpracuje również z instytucjami publicznymi w zakresie realizacji celów społecznych poprzez powołaną Pomorską Fundację Inicjatyw Gospodarczych, która odpowiada między innymi za kształcenie zawodowe kadr dla sektora ICT.

Pomorskie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w branży ICT. Obecnie działa tu ponad 4 tys. firm z tego sektora. Są to wielkie koncerny, które mają tu centra lub nawet ośrodki R&D (badawczo-rozwojowe), m.in. Intel, Playsoft, Kainos Software Poland, Lufthansa System Poland, Jeppesen Poland Compuware, IBM, Acxiom, Fineos, Kemira czy Sii. Trójmiasto słynie z prężnych oddziałów dużych koncernów, ale nie tylko. Powstaje tu też coraz więcej rodzimych firm, które oferują produkty oparte o wysokie technologie, m.in. 3City Electronics pracująca nad zaawansowanym technologicznie komputerem jednopłytkowym do zastosowań przemysłowych, spółka Madkom oferujaca systemy informatyczne dla administracji, firma Quantum Lab Poland tworząca oprogramowanie potrafiące rozpoznawać i analizować emocje na podstawie mimiki, czy firma TeleMobile oferująca rozwiązania teleinformatyczne. Są też firmy, które postały w Trójmieście, działają, ale znalazły nabywców zagranicznych, jak np. Ivona Software, zajmująca się syntezatorem mowy, Young Digital Planet, tworząca programy edukacyjne czy ADVA Optical Networking działająca w branży teleinformatycznej. Jaka droga czeka Volanto i HolonGlobe? Na razie łączą siły.

Miejsca

Opinie (46) 3 zablokowane

  • pracownik

    "Jeppesen Poland Compuware" - nie znam takiej firmy - chyba zabrakło przecinka...
    Poza tym Compuware w Gdańsku już nie istnieje - teraz firma nazywa się Dynatrace.
    Polecam przyłożyć więcej uwagi, szczególnie przytaczając tego typu informacje.

    Pozdrawiam

    • 15 0

  • Ciekawe kiedy znikną wirtualne pieniądze ? (1)

    • 6 2

    • Jak je wydasz

      • 1 0

  • W naszym regionie liczy się Gdańsk a potem długo długo nic

    • 3 3

  • Trzymam za Was kciuki!:)

    • 5 0

  • Widać na zdjęciu ze polski wyzysk (2)

    Box i klawiatura od jabłka a monitory od Della i pewno szef jeździ Lexusem i mówi co chwila ze kryzys i trzeba zaciskać pasa!!!

    • 0 3

    • Marian, zapraszamy

      Wpadnij, rozejrzyj się i pogadaj z nami... Później oceń jeszcze raz.

      • 4 0

    • ... i poznasz właściciela ze zdjęcia!

      • 5 0

  • Mniejsze nie znaczy gorsze

    Zarabiam 15K miesięcznie brutto (B2B) - nasze biuro liczy obecnie 6 osób + kilka z innych rejonów Polski. Co na to korpo?

    • 0 0

  • bzdury i "śmiech na sali" (1)

    Volanto i HolonGlobe - łączą siły! A może mała firma mieszcząca się w startupie i ledwo co zipiąca firma produkująca sztampowe i bardzo niskiej klasy produkty próbują jakoś dalej pociągnąć:) O ile o firmie Volanto wiem nie wiele to o holonglobe trochę więcej:) I nie jest do wpis typu: żal mi d*pę ściska czy ale jestem zazdrosny i zły to im napiszę:) Po prostu ładny wpis na trójmieście o połączeniu dwóch spółek IT wygląda fajnie, jednak jak wcześniej wspomniałem wygląda jedynie ładnie. Zapewne propozycja o utworzeniu silnej kooperującej organizacji (czyt. szukamy sposobu aby nie osiągnąć dna!) wyszła od strony gdyńskiej firmy. Niestety słaba jakoś produktów, nieterminowość i absoluty brak wiedzy w zakresie zarządzania jednostką (co jest bardzo ciekawe: tworzyć produkty o zarządzaniu na podstawie jedynie wyczytanej teorii, której nie umie się przekuć w praktykę ) może skutkować tylko jednym... I drodzy państwo później czytamy artykuły o tym jak to dwie firmy łączą się w silną organizację etc. etc. Matematyka jest jedna, zatem odpowiedzmy sobie na pytanie czy: 1 średnia + 1 słabiutka firma = silna firma IT? Obym się mylił i oby pomysł się udał.

    • 1 0

    • get a life

      Daj sobie na luz już, nie przynosiłeś żadnej wartości firmie, pewnie tracili na Ciebie pieniądze przez dłuższy czas, więc powodzenia gdzieś, gdzie się przyda ktoś kto "myśli po angielsku"

      • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Krzysztof Stepokura

Prezes formy Eurotel. W 1994 roku założył firmę telekomunikacyjną Martel, która od 1996 roku była autoryzowanym przedstawicielem sieci Era. Obecnie spółka ta prowadzi dystrybucję sprzętu telekomunikacyjnego firm Siemens, Panasonic oraz innych wiodących marek na rynku telefonii komórkowej. W latach 2001-2002 pracował jako Prezes Zarządu w Tele-Net Sp. z o.o. - firmie będącej autoryzowanym dealerem sieci ERA. Od 2002 roku jego kariera zawodowa związana jest ze spółką Eurotel, w której przez...

Najczęściej czytane