stat
Wydarzenie już się odbyło

ABSL Summit 2020

Trójmiasto będzie gospodarzem 11. edycji ABSL Summit. Wydarzenie, które zgromadzi prelegentów i ekspertów biznesowych z całego świata odbędzie się w Amber Expo w Gdańsku.

ABSL Summit to jedno z największych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej, które każdego roku gromadzi ponad tysiąc uczestników - światowych liderów biznesu, przedstawicieli władz lokalnych i krajowych, a także ekspertów, naukowców. Wśród honorowych gości poprzednich edycji byli między innymi: Bill Clinton, Madeleine Albright, Tony Blair, Condoleezza Rice, David Cameron, Lech Wałęsa, Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, Mateusz Morawiecki i Marek Belka.

W trakcie szczytu uczestnicy przedstawią swoje wizje przyszłości globalnej gospodarki opartej na koncepcji zrównoważonego rozwoju i wynikające z tego konsekwencje dla biznesu. Program konferencji ABSL Summit będzie obejmował trzy ścieżki tematyczne: ludzie, biznes i technologie, które - jak mówił wiceprezes ABSL Janusz Dziurzyński - mają zachęcić usługodawców do przemyśleń na temat zmian zachowań i postaw społecznych. Prelegenci i eksperci wspólnie zastanowią się, w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą sprostać oczekiwaniom i etycznym wyzwaniom, związanym ze zrównoważonym rozwojem oraz rolą technologii w zmniejszaniu nierówności społecznych.

Oficjalnymi partnerami ABSL Summit 2020 jest Samorząd Województwa Pomorskiego, władze Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Invest in Pomerania, czyli inicjatywa non-profit, której zadaniem jest przyciąganie inwestorów i potencjalnych pracowników do regionu.

"Mamy nadzieję, że organizacja szczytu w Gdańsku pozwoli na zaprezentowanie Pomorza, jako doskonałego miejsca dla rozwoju przedsiębiorczości i zaplanowania ścieżki kariery zawodowej. W krótce osiągniemy 1 mln powierzchni kwadratowej profesjonalnych pomieszczeń biurowych oferowanych dla biznesu. Jesteśmy jednym z ośrodków, które w skali kraju rozwijają się najbardziej dynamicznie" - mówił podczas konferencji wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski. Dodał, że samorządowcy chcą przyciągnąć do Trójmiasta wykwalifikowanych pracowników z całego świata.

ABSL - Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - reprezentuje wiodący sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Obejmuje ponad 200 największych firm, które zatrudniają ponad 300 tysięcy osób. Prawie 1,5 tysiąca centrów usług rozproszonych w ponad 50 miastach tworzy dynamicznie rozwijający się ekosystem wspierający innowacyjne rozwiązania wdrażane przez wiodące światowe korporacje.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Janusz Baran

były prezydent Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Był także właścicielem oraz prezesem...