• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Artur Dziambor typowany na rządową posadę

VIK
23 kwietnia 2024, godz. 13:30 
Opinie (189)
Artur Dziambor startował w ostatnich wyborach parlamentarnych, a potem w samorządowych. Artur Dziambor startował w ostatnich wyborach parlamentarnych, a potem w samorządowych.

Były poseł Konfederacji oraz kandydat Trzeciej Drogi w ostatnich wyborach parlamentarnych, a potem samorządowych Artur Dziambor jest jednym z kandydatów na stanowisko rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - informuje serwis Business Insider Polska.Artur Dziambor jeszcze nie okrzepł na dyrektorskiej posadzie w Porcie Gdańsk, a już mówi się, że typowany jest na nowe, rządowe stanowisko. Tym razem chodzi o funkcję rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Zwolnienia grupowe. Stały trend czy tylko zmiana jakościowa Zwolnienia grupowe. Stały trend czy tylko zmiana jakościowa

Dziambor był przez lata kojarzony z Konfederacją, ale w ostatnich wyborach parlamentarnych startował w okręgu gdyńsko-słupskim z list Trzeciej Drogi. Niestety uzyskał tylko 9168 głosów i nie uzyskał mandatu. W marcu poinformowano, że został dyrektorem Departamentu Marketingu i Komunikacji w Porcie Gdańsk. Jego nominację tłumaczono wykształceniem i doświadczeniem, bo ukończył zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Nie zrezygnował jednak z politycznych ambicji. Ostatnio starał się o wejście do sejmiku województwa pomorskiego z listy Trzeciej Drogi. Zajął drugie miejsce, a do mandatu zabrakło mu zaledwie 323 głosów.Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców jest jednoosobowym organem zajmującym się ochroną interesów mikro, małych oraz średnich przedsiębiorców, który powstał w 2018 r. Do głównych zadań rzecznika należy opiniowanie projektów ustaw, pomoc w mediacjach pomiędzy administracją publiczną a biznesem czy współpraca z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców. Powoływany jest na 6-letnią kadencję przez prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw gospodarki. Obecnie funkcję tę pełni Adam Abramowicz, były polityk PiS. Jego kadencja kończy się w drugiej połowie czerwca tego roku.Jak informuje Business Insider Polska, kandydata na to stanowisko wskaże we wniosku minister właściwy do spraw gospodarki, a obecnie to polityk PSL Krzysztof Hetman, który stoi na czele Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Na giełdzie nazwisk na stanowisko rzecznika pojawia się jeszcze Agnieszka Majewska, obecna szefowa Terenowego Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Gdańsku.
VIK

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (189)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Kazimierz Wierzbicki

Prezes zarządu i właściciel Grupy Trefl, w skład której wchodzą spółki zajmujące się produkcją i dystrybucją puzzli, kart, gier planszowych, zabawek i mediami oraz trzy spółki sportowe. W latach 1997 - 2008 był prezesem ProkomuTrefl Sopot. W 1997 roku założone przez Kazimierza Wierzbickiego Sopockie Towarzystwo Koszykówki Trefl przekształcono w Sportową Spółkę Akcyjną.

Najczęściej czytane