• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Biznes na Start - zakończenie rekrutacji

Ruszyła rekrutacja do kolejnej odsłony projektu "Biznes na Start". Tym razem Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER poszukuje nie tylko kreatywnych pomysłów, ale także młodych firm. Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy skorzystają z niemal 100 godzin warsztatów i doradztwa i przede wszystkim otrzymają indywidualną pomoc dostosowaną do ich potrzeb. Rekrutacja potrwa tylko do 14 maja. Aplikacja dostępna jest na stronie: www.biznesnastart.pl.

mar 10

niedziela, godz. 17:00 - 20:00

bilety 150 zł
mar 17

niedziela, godz. 10:00, 11:15, 12:30

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
Czas na 15. edycję popularnego projektu STARTERA "Biznes na Start", który w tym roku występuję pod odsłoną "Kreatywny Gdańsk". Projekt, finansowany ze środków Miasta Gdańska, skierowany jest do osób z pomysłem na biznes bądź posiadających firmę istniejącą maksymalnie 2 lata na rynku. Na uczestników czeka cykl szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, spotkania z ekspertami i praktykami branży oraz przygotowanie do stworzenia modelu biznesowego swojej działalności.

Dodatkowo w tym roku uczestnicy powalczą o nagrody, które będą dostosowane do ich potrzeb:

- W obecnej edycji stawiamy na bezpośrednie wsparcie uczestników zgodne z ich potrzebami. Co to oznacza? Chcemy zafundować "nagrody", które uczestnicy sami wybiorą. Przykładowo, jeśli młoda firma potrzebuje nowoczesnej strony internetowej - sfinansujemy jej powstanie wraz z Miastem Gdańsk. A to wszystko po to, aby wesprzeć młode firmy na starcie - mówi Ewa Glebko, koordynatorka "Kreatywny Gdańsk. Biznes na Start" z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Organizatorzy poszukują pomysłów i firm z branży kreatywnej. Należą do nich rozwiązania z obszarów takich jak: ICT (teleinformatyka), reklama, architektura, fotografia czy gry komputerowe:

- Uczestnicy projektu to także często artyści, którzy chcą łączyć swoje pasje z biznesem i pod naszym okiem otwierają firmy, takie jak: sklep internetowy z personalizowanymi torebkami czy studia graficzne - dodaje Ewa Glebko ze STARTERA.
Rekrutacja dla firm rozpocznie się 24 czerwca. Za to twórcy pomysłów mogą zgłaszać się już tylko do 14 maja. Jury wyłoni 30 najciekawszych projektów, których autorzy zaprezentują się przed jury w STARTERZE. 15 z nich zakwalifikuje się do programu i przejdzie etap preinkubacji, w ramach którego czeka ich cykl szkoleń biznesowych i konsultacji z mentorami oraz przedstawicielami różnych branż. Ci, którzy zdecydują się na rozpoczęcie swojej przygody z biznesem i zarejestrowanie głównej siedziby firmy w Gdańsku, wezmą udział w konkursie na najlepszy model biznesowy, który będzie miał miejsce podczas finału "Kreatywny Gdańsk. Biznes na Start". Laureaci ostatniej rozgrywki konkursu przejdą do kolejnego etapu - inkubacji. Tam dołączy do nich 10 firm, które już istnieją na rynku, ale wciąż stawiają pierwsze kroki w branży kreatywnej, dla których rekrutacja rozpocznie się pod koniec czerwca.

Zgłoszenia dla twórców pomysłów potrwają do 14 maja. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt "Kreatywny Gdańsk. Biznes na Start", organizowany przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, obejmuje kompleksowe, aktywne wsparcie dla młodych firm i osób planujących założenie własnej firmy na terenie Gdańska w obszarze branż kreatywnych.

Na uczestników projektu czeka cykl szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, doradztwo ze strony ekspertów i praktyków branży, przygotowanie do stworzenia modelu biznesowego swojej działalności oraz networking, wymiana idei i pomysłów, dzięki którym projekty będą mogły się one przerodzić w biznes.

Projekt trwa od maja do czerwca (okres preinkubacji) oraz od lipca do listopada (proces inkubacji). W tym czasie uczestnicy wezmą udział w niemal 100 godzinach warsztatów i doradztwa. W czerwcu odbędzie się wielki finał, podczas którego wyłonionych zostanie 3 najlepszych, którzy po założeniu działalności na terenie Miasta Gdańska automatycznie wezmą udział w Inkubacji. Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdańska.

Opinie

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Piotr Witek

MBA, ACCA, biegły rewident, Partner Spółki Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci, od listopada 2013...