- 1 Powstanie państwowa sieć handlowa (233 opinie)
- 2 Dlaczego Żabka promuje się w gdyńskim urzędzie pracy? (137 opinii)
- 3 Baltexpo z ofertą dla młodych i poszukujących (10 opinii)
- 4 Vistal szuka nowego prezesa (20 opinii)
- 5 Smart Metropolia powraca (18 opinii)
- 6 Inflacja we wrześniu. Ma być 8,2 proc. (94 opinie)
Infoshare Startup Contest. 20 tys. euro na AI w medycynie
29 maja 2023, godz. 15:40
Polski startup Genotic wygrał w konkursie, którego finał odbył się podczas konferencji Infoshare 2023. Drugie miejsce zajął startup z Wielkiej Brytanii upLYFT, a trzecie estoński - Beholder.
Infoshare to największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej. Kolejna edycja zakończyła się w ubiegłym tygodniu. Co roku do Gdańska przyjeżdżają tysiące uczestników - wśród nich startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. Imprezie tradycyjnie towarzyszy konkurs dla innowacyjnych - Startup Contest.

W finale Infoshare Startup Contest walczyło 5 startupów: SAY IT Labs, Beholder, Green Sequest, upLYFT i Genotic. Międzynarodowe jury oceniło potencjał biznesowy startupów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Wśród jurorów znaleźli się m.in. Angel investor Sarah Drinkwater, Nico Schoenenberger z 10x Founders, Andreea Constantinescu z Planet First Partners i Valeri Petrov z Eleven Ventures.
Nagrodę główną w wysokości 20 tys. euro zdobył polski startup Genotic, który za pomocą sztucznej inteligencji projektuje, testuje i produkuje przeciwciała, które stanowią uniwersalne narzędzie wykorzystywane w pracach badawczo rozwojowych. Dodatkowo ma potencjał, aby być użytym w diagnostyce chorób zakaźnych, takich jak: wąglik, dżuma czy COVID-19.
Drugie miejsce w konkursie i 7 tys. euro zdobył brytyjski projekt upLYFT, który powstał z pasji do fitnessu i sportów amatorskich. Jest to "inteligentna" bielizna medyczna do walki z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego.
Z kolei Beholder, który otrzymał 3 tys. euro, to estoński startup, który skupia się na wykorzystaniu zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i komputerowe przetwarzanie obrazu, do rozwiązania problemów z monitorowaniem środowiska naturalnego. To platforma SaaS, wspomagana przez AI do odkrywania zasobów mineralnych.
Dodatkowo spośród 20 najlepszych startupów wyłonionych w półfinałach Startup Contest, wybrano jeden - polski startup AI4SKIN - który weźmie udział w VII edycji InCredibles. Chodzi o program mentoringowy dla młodych przedsiębiorców z wizją, stworzony przez Sebastiana Kulczyka. Produkt AI4SKIN pozwala na wczesną diagnozę raka skóry za pomocą sztucznej inteligencji.
VIK
Miejsca
Opinie wybrane
-
2023-06-05 21:35
graty
Gratulacje! Takie programy są super, zwłaszcza ten InCredibles od Kulczyka. Świetna rzecz na start!
- 0 4
-
2023-05-29 23:48
Ile czasu potrzebuje średni piłkarz z ekstraklasy by zarobić taka kwotę?
Suma zacna ale widać ze rozjechały się nam priorytety
- 19 0
-
2023-05-29 18:51
Brawo brawo
No i skończy się zarabianie na e receptach dla elitki :) Siedzą przed komputerami i tylko klik klik:) brawo za pomysł!
- 2 4
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.