• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Konferencja Nowe Trendy w Turystyce 2024 w ECS

14 marca 2024, godz. 09:00 
Opinie (5)

Już 12 kwietnia odbędzie się 14. edycja jednej z najważniejszych konferencji branży turystycznej w Polsce - Nowych Trendów w Turystyce. Spotkamy się tradycyjnie w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.Nie zabraknie najnowszych informacji i trendów ze świata turystyki, a także ciekawych prelekcji i wykładów prowadzonych przez uznanych ekspertów. 12 kwietnia będziemy poruszać się w czterech głównych obszarach: statystyka w turystyce, marketing miejsc, turystyka doświadczeń oraz turystyka zrównoważona:

 • Dane statystyczne oraz metody opracowywania analiz z pewnością przysłużą się lepszemu planowaniu działań i efektywnemu dobieraniu usług do potrzeb klientów.
 • Marketing miejsc pomoże wam wybrać perełki z waszej oferty i odpowiednio wykorzystać je w celu skutecznej promocji. Najlepsi eksperci z agencji reklamowych opowiedzą o swoich doświadczeniach i projektach turystycznych.
 • Z kolei turystyka doświadczeń to temat, który z powodzeniem wykorzystacie przy konstruowaniu atrakcyjnej oferty. Spojrzenie na temat oczami turysty to niezmiennie podstawa efektywnego działania.
 • Turystyka zrównoważona pozwoli poznać najnowsze światowe trendy, które sprawiają, że ruch turystyczny przynosi pozytywne efekty dla całej lokalnej społeczności, nie będąc uciążliwym.


Specjalnym tematem 14 edycji będzie... turystyka filmowa! Opowiemy o współpracy z funduszami filmowymi, ekipami filmowymi i o tym, jak wykorzystać filmowy potencjał lokacji znanych z serialowych historii w branży turystycznej.

Wśród ekspertów m.in.: Jarosław Szczygieł (Standardy ekologiczne, jako sposób zdefiniowania turystyki zrównoważonej), Kamil Czajkowski (Co w prasie turystycznej piszczy, czyli poranna prasówka), Kaja Szafrańska (O podróżach szlakami filmowymi), Gdańska Komisja Filmowa wraz z gośćmi (O współpracy branży turystycznej z producentami i regionalnymi komisjami filmowymi), reprezentant Agencji White Bits (Wykorzystanie AI w marketingu). Z kolei od dyrektora ZOPOT Praga, Pavla Trojana dowiemy się jaka jest specyfika czeskiego rynku turystycznego i dlaczego Polska stała się nową Chorwacją dla naszych południowych sąsiadów.

Także sponsor główny, firma Mastercard będzie miała swój panel, który poświęci statystyce w branży turystycznej.

Konferencja odbędzie się zarówno w formie standardowej, jak i on-line. Wydarzenie poprowadzi Michał Zalewski.

A dzień wcześniej, 11 kwietnia zapraszamy na spacer filmowy z przewodnikiem. Poprowadzimy was szlakiem najbardziej znanych oraz najnowszych produkcji, które wykorzystały gdańskie plenery.

Bilety już dostępne.

Szczegóły na stronie: www.trendywturystyce.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Nowe Trendy w Turystyce (1 opinia)

(1 opinia)
399 zł
konferencja

Miejsca

Zobacz także

Opinie (5)

 • Turystyka filmowa oczywiście istnieje, ale zbyt wielu słynnych lokalizacji w Trójmieście nie mamy (1)

  A nie mamy z powodu słabej promocji w pozyskiwaniu ekip filmowych.

  Co prawda tam mają całkowicie inne możliwości związane z decyzjami dotyczącymi podatków, ale Toronto to świetny przykład jak na filmach można zarabiać. Nie wiem jat to jest teraz, ale kiedyś to był zaraz po Hollywood największy plan filmowy na świecie (oczywiście bez Bollywood), gdzie kręcono bardzo wiele słynnych filmów, które oczywiście udawały inne miejsca.

  Jednym z ułatwień byłą baza potencjalnych planów filmowych, miejsc o różnym charakterze, które mogły by być wykorzystywane przez filmowców. To znakomicie ułatwia pracę ekipom, które muszą szukać odpowiednich miejsc, a jeśli taka baza jest w formacie elektronicznym, to ułatwia to preselekcję np. choćby ekip z Hollywood.

  Natomiast dla turystyki filmowej istotne jest także informowanie właśnie turystów, że tu czy tam nakręcono jakiś film, bo niekoniecznie muszą o tym wiedzieć. Dla przykładu kiedyś byłem w Tunezji i na jakiejś wyjazdowej jednodniowej wycieczce, pilot zatrzymał się gdzieś na pustkowiu i powiedział, ze tu były kręcone kadry Gwiezdnych Wojen, o czym oczywiście nikt nawet nie wiedział. Nie był to cel wycieczki, ale zawsze to jakaś ciekawostka, która może zainteresować turystów.

  • 1 3

  • Jak można pomijać uznane plany filmowe w ramach działającego Nollywood i Wakaliwood?

   Nigeryjski czy ugandyjski przemysł filmowy wprowadza powiew świeżości do skostniałego Hollywood. Duże sukcesy odnoszą w na cenionym festiwalu Nyege Nyege.

   • 0 1

 • znowu elita nabija se kabzy, atelieeee pasiurka ile tym razem za bilet, (1)

  za te wasze trójmiejskie podróże kulinarne zgarniacie za spotkanie tyle co kowalski spłaca trzycieści lat.

  • 1 3

  • Znowu elita ludzi pod kątem tematu własnych interesów.

   • 1 0

 • Okropne są te niby domki/kontenery pływające na Wiśle i Motławie.

  Kto na cuś takiego zezwolił.
  Co to za inwestycje niszczące krajobraz rzeczny a być może nawet naturalne życie rzek.

  • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Artur Jadeszko

Od 2006 roku prezes zarządu ATC Cargo SA, spółki notowanej na NewConnect, alternatywnym systemie obrotu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od początku kariery zawodowej związany z branżą TSL. Jako przewodniczący Komisji Celnej w Polskiej Izbie Spedycji i Logistyki był uczestnikiem wielu projektów realizowanych przy współudziale Izby Celnej w Gdyni oraz Ministerstwa Finansów. Jest...

Najczęściej czytane