stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

O gospodarce z widokiem na przyszłość (2 opinie)

Pracodawcy Pomorza, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Olivia Business Centre zapraszają na cykl debat pod wspólną nazwą Rozmowy na szczycie. Pierwsza z nich "O gospodarce z widokiem na przyszłość", odbędzie się na 34, najwyższym piętrze Olivia Star, w czwartek, 23 stycznia 2020, o godz. 19:00.

Bezpośrednim pretekstem debaty jest rocznica zmian ustroju gospodarczego w naszym kraju, określana planem Balcerowicza. Ustawy uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, w grudniu 1989 roku, rozpoczęły epokę bezprecedensowej w kształcie transformacji. Jej rezultaty z punktu widzenia inicjatorów nie były oczywiste do przewidzenia. Nie dziwi, że wypełniają przestrzeń debaty publicznej w Polsce przez trzy dekady.

Myślenie o przyszłości gospodarczej - zarówno wtedy jak i dzisiaj - nie jest kompetencją jasnowidzów lub proroków. Jest raczej kompozycją wiedzy i odwagi, racjonalności i rewolucyjnego ducha. Któż bowiem pomyślałby trzydzieści lat temu, że pośrodku trójmiejskiej aglomeracji stanie monumentalny wieżowiec, którego górny taras stworzy unikatowy kontekst do rozmów o tym co widzimy, jak i o tym co poza horyzontem.

W debacie udział potwierdzili:
- prof. Leszek Balcerowicz
- dr Henryka Bochniarz
- prof. Jerzy Hausner
- dr Janusz Lewandowski
- dr Janusz Steinhoff

Balcerowicz, Bochniarz, Hausner, Lewandowski, Steinhoff - będą mówić o przechodzeniu z ustroju do ustroju, przedsiębiorcach, otwartej ekonomii, o państwowym i prywatnym, a także o energii i środowisku. Na progu trzeciego dziesięciolecia XXI wieku zadaniem o fundamentalnym znaczeniu staje się znalezienie rozwiązań, które pozwolą kontynuować postęp. Europa i cały świat stają przed nowymi wyzwaniami, a Polska może być twórczym, liczącym się partnerem.

Rozmowy na szczycie to cykl unikalnych spotkań - widoków z przenikliwą obserwacją; wysiłku z perspektywicznym dystansem; a w końcu architektonicznego kunsztu z żywiołem słów. Te bezprecedensowe warunki do dyskusji stwarza taras na 34 piętrze Olivia Star. Cykl powstaje na wielkiej tradycji dialogu społecznego, którego symbolem jest Gdańsk, jak i na przekonaniu, że demokracja to ustrój stwarzany przez słowa.

Przewodnikiem merytorycznym będzie prof. Dariusz Filar, a roli moderatora podjął się red. Mikołaj Kunica z Business Insider Polska.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymacie na adres korespondencyjny indywidualne, wydrukowane karty wstępu na debatę.

Informacja o biletach

obowiązują zapisy

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Ryszard Gretkowski

Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego im.J.J....