- 1 Powstanie państwowa sieć handlowa (235 opinii)
- 2 Dlaczego Żabka promuje się w gdyńskim urzędzie pracy? (137 opinii)
- 3 Baltexpo z ofertą dla młodych i poszukujących (10 opinii)
- 4 Vistal szuka nowego prezesa (20 opinii)
- 5 Smart Metropolia powraca (18 opinii)
- 6 Inflacja we wrześniu. Ma być 8,2 proc. (94 opinie)
Okazuje się, że w ciągu jednego roku gałka lodów podrożała średnio o 1 zł 28 gr - wynika z danych aplikacji PanParagon. Tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka będzie kosztowało nas więcej. A jakie zabawki najczęściej kupujemy z tej okazji? To też sprawdzono.
- PanParagon to aplikacja, w której użytkownicy mogą sprawdzać aktualne promocje w sklepach oraz przechowywać paragony w formie elektronicznej. W oparciu o anonimowe dane, jakie wpływają do naszego systemu, tworzymy m.in. analizy zachowań konsumenckich oraz monitorujemy zmiany cen wielu produktów. Tym razem postanowiliśmy skupić się na najmłodszych i sprawdziliśmy najpopularniejsze prezenty kupowane dzieciom z okazji ich święta. Dodatkowo porównaliśmy, jak w ciągu jednego roku zmienił się cennik za jedną gałkę lodów - informuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.
Warto zacząć od pozytywnych wieści. Jakie zabawki najczęściej otrzymują nasze pociechy z okazji Dnia Dziecka? Aby to sprawdzić, twórcy raportu przeanalizowali paragony dodane do kategorii "zabawki". Spośród nich wyodrębnili te z datą zakupu od 18 maja do 1 czerwca 2022 r. Co pokazały wyniki?
Jak się okazuje, najczęściej kupowanymi zabawkami w 2022 r. na Dzień Dziecka były klocki. Znalazły się one aż na 14,1 proc. paragonów z kategorii "zabawki". Na drugim miejscu uplasowały się pojazdy (18 proc. dowodów zakupu) w tym: samochody, koparki, traktory, ciężarówki, a także samoloty i helikoptery. Kolejne, trzecie miejsce na podium zajęły hulajnogi. Czwartą pozycję w paragonowym zestawieniu najpopularniejszych prezentów na Dzień Dziecka zajęły puzzle, natomiast piątą - akcesoria plastyczne, tj. kredki, pisaki, farby czy kolorowanki.
Poza "wielką piątką", ale nadal często kupowanymi zabawkami na 1 czerwca, były także pluszaki, lalki, ciastolina, łyżworolki czy gry planszowe.
Dzień Dziecka to jednak nie tylko zabawki, ale także rodzinne wyjścia na lody. A te są droższe o ok. 25 proc. za gałkę.
Spora część rodziców czy opiekunów w Dzień Dziecka zamiast wręczać prezentów, woli spędzić czas ze swoimi pociechami. W ramach wspólnego spaceru i zabaw na świeżym powietrzu często cała rodzina wybiera się na lody. Eksperci aplikacji sprawdzili cennik tego popularnego przysmaku (nie tylko) dla dzieci. Okazuje się, że w ciągu jednego roku gałka lodów podrożała średnio o 1 zł 28 gr. Jeszcze w maju 2022 r. cena za jedną gałkę lodów wynosiła ok. 5 zł 14 gr. W analogicznym miesiącu tego roku średni koszt tego smakołyku to 6 zł 42 gr za jedną gałkę.
- Skutki inflacji odczuwamy już niemal na każdym kroku. Rosnące ceny prądu, paliw czy surowców, tj. mleko, śmietana, cukier, wafle czy czekolada, są główną przyczyną wyższych cen lodów. Do tego dochodzą również koszty pracownicze, które każdego roku są wyższe - wyjaśnia Antonina Grzelak.
Opinie wybrane
-
2023-06-01 10:05
W większości osiedlowych lodziarni (a nie na środku starówki) (13)
7 zł za gałkę. Smacznego.
- 107 8
-
2023-06-01 11:15
(3)
W Warszawie?
- 5 24
-
2023-06-01 21:41
Po 10 zł? (1)
- 7 1
-
2023-06-03 09:44
co tak marudzicie, a sami nie możecie zrobić przecie to jest bardzo proste nic skomplikowanego
- 3 7
-
2023-06-04 12:56
w warszawie od 8 lat gości zło w białym domu i ztąd te wszystkie kłamstwa, afery, oszustwa i okradanie ludzi podatkami
i nie tylko, podwyżkami i innymi .....
- 1 0
-
2023-06-01 13:35
W Eskimosie 5 zł/gałka
- 11 1
-
2023-06-03 09:37
najwyższy czas zacząć samemu robić lody, schłodzić zmiksować zamrozić i tanio i zdrowo i dużo i jest miło (1)
- 6 2
-
2023-06-05 07:58
w PRLu też wszyscy sobie świniaka sami przerabiali
chcesz powrotu do tamtych czasów? jesteśmy na dobrej drodze
- 0 0
-
2023-06-03 10:02
najwyższy czas zacząć samemu robić jak kiedyś bez chemii, uzależniaczy, sztucznych, smaków, zapachów i plastyku
- 9 3
-
2023-06-03 12:03
sami zróbcie lody to żadna filozofia wystarczy pokroić owoce w plasterki i zamrozić tylko nie zamocno i zmiksować
i masz co chcesz i wiesz co jesz
- 1 3
-
2023-06-03 12:14
lody zrobione wlasnymi rękami są zdrowsze i smaczniejsze i o wiele tańsze
- 2 2
-
2023-06-03 15:58
To zależy od jakim lodzie mówimy ;)
- 0 2
-
2023-06-04 11:43
zrób lody sam to wtedy wiesz co jesz
- 0 0
-
2023-06-04 12:50
ludzie nic nie widzą i nie czują że są oszukiwani i okradani, beszczelnie i na maxa, jak zombi zero sprzeciwu i buntu
- 1 0
-
2023-06-01 09:36
Lepiej kupić lody 1 litrowe i zjeść w domu. (22)
Gałka lodów waży zwykle 40-50 g, a to sprawia, że jedno opakowanie zawiera w sobie około 10 gałek. Tyle, że opakowanie takich lodów, to koszt rzędu 20-25 zł, a nie około 50 zł. Jakość prawie ta sama, bo jakby nie patrzeć lody gałkowe nie są aż tak słabe, jak te w opakowaniach po 7-10 zł/litr.
- 94 16
-
2023-06-01 09:53
Tez tak robimy. (1)
Galkownica, wafelki i portfel sie nie kurczy.
- 18 2
-
2023-06-03 14:10
A jak masz chęć zjedzenia loda w plenerze , tez wszystko wozisz ze sobą ! Nie zapomnij o lodowce !!! Co za ludzie !
- 4 6
-
2023-06-01 12:41
ale zeby dziecko nie było dzikusem (6)
czasem trzeba z nim pójść na lody do znanej lodziarni, czy udać się na obiad do restauracji.
Musi nauczyć się jak zachować się w lokalu jak zapłacić rachunek- 36 5
-
2023-06-01 12:49
(3)
pamiętaj, że bieda rodzi biedę więc bardzo małe szanse, że takie dziecko w przyszłości polepszy swój byt więc nie ma też sensu uczyć go kultury bo i tak nie zrozumie i mu się nie przyda
- 7 28
-
2023-06-01 21:25
Tak było, gdy Balcerowicz likwidował PGRy. Na szczęście to historia. Chyba, że wróci. (1)
- 5 9
-
2023-06-03 14:03
Jak wygra rudy grzyb to wróci
- 4 4
-
2023-06-03 14:12
Tak tak sobie mów ! To nie czasy na patologię ! Od tego są rodzice ,którzy pobierają 500 + i chyba na loda ,dla dziecka ich stać !
- 1 2
-
2023-06-03 15:29
Chodzi ci o te restauracje co je geslorowa przedstawia w programie :) A ty naiwniaku placisz za smieci których bys sam w
- 0 0
-
2023-06-07 11:12
Dzisiejsi dorośli wszystko potrafią a nie chadzali po knajpach
Pokolenie dzisiejszych 40 i 50 latków nie chodziło po restauracjach jako dzieci a potrafią jeść nożem i widelcem więc przestańcie wmawiać innym, że zabieracie swoje wrzeszczące bachory do restauracji w celach edukacyjnych. Macie głęboko w d potrzeby dzieci tak samo jak komfort innych klientów chodzi wam tylko o zaspokojenie waszego egoistycznego
Pokolenie dzisiejszych 40 i 50 latków nie chodziło po restauracjach jako dzieci a potrafią jeść nożem i widelcem więc przestańcie wmawiać innym, że zabieracie swoje wrzeszczące bachory do restauracji w celach edukacyjnych. Macie głęboko w d potrzeby dzieci tak samo jak komfort innych klientów chodzi wam tylko o zaspokojenie waszego egoistycznego kaprysu jedzenia na mieście. Nie interesuje was ze dziecko się nudzi i przeszkadza gościom oraz obsłudze bo wy chcecie się odprężyć i obciążacie wszystkich dookoła.
- 1 0
-
2023-06-01 13:37
Lody z pudełka firmowego w sklepie (2)
To nie lody, to zamarźnięta mieszanka chemiczna.
Stop alergii- 11 15
-
2023-06-01 21:26
A lody z lodziarni to nie chemia.
- 18 3
-
2023-06-03 14:13
Zależy jakie kupujesz . Jak z biedry to chemia ! Ja kupuję oryginalne za 30 zł !
- 0 4
-
2023-06-01 14:55
w domu jest wszystko tańsze na całym świecie. Mamy nie wychodzić za drzwi? (3)
- 16 10
-
2023-06-01 15:18
tak
- 10 4
-
2023-06-01 21:27
Są różne okresy i kryzysy. Trzeba wiedzieć jak się odnaleźć.
- 9 0
-
2023-06-03 09:55
czas na piknik z lodami własnej roboty, kawą,herbatą i lemoniadą pyszną i zdrową bez chemii i plastyków
- 0 1
-
2023-06-03 09:48
lepiej samemu zrobić dużo, tanio, smacznie i zdrowo (1)
- 2 1
-
2023-06-03 15:04
Własnie dużo, w przypadku lodów to nie jest zaleta. Nie ma co się objadać, lepiej 2 gałki na mieście.
- 3 1
-
2023-06-03 10:59
najlepiej i najzdrowiej gdy człowiek zrobi lody w domu sam dla całej rodziny smaczniej i zdrowiej no i najważniejsze tanio (1)
- 1 2
-
2023-06-03 15:04
Wcale nie jest tanio, to mit.
- 3 0
-
2023-06-03 12:16
jeżeli kupować to 2 litrowe wychodzi taniej
- 0 2
-
2023-06-04 22:01
Dokladnie
Zamiast jechać na wakacje można w TV w domu obejrzeć jak ktoś pojechał...
- 1 0
-
2023-06-01 09:00
ludzie tylko narzekają a nie biorą pod uwagę tego jak krótki jest sezon (26)
Jestem przedsiębiorcą i przez 2 miesiące muszę zarobić żeby moja rodzina mogła żyć godnie przez cały rok. Zrozumcie moją politykę cenową.
- 27 203
-
2023-06-01 09:04
Rozumiemy. Nie marnuj tu czasu tylko weź marker i przekreść 6zł na 7zł.
- 56 3
-
2023-06-01 09:31
To może pracować pozostałe 8 czy 9 miesięcy w innej branzy ?? Chyba każdy by chciał 2 miesiące pracy i 10 miesięcy urlopu. Wiec (1)
- 122 3
-
2023-06-03 12:49
Kto ci broni wejść w ten biznes?
- 5 2
-
2023-06-01 10:37
Co robisz przez pozostałe 10?
Lody kręcisz na ciepło?
- 94 1
-
2023-06-01 12:34
Swoim pracownikom tez placisz tak, zeby w dwa miesiace mogli przezyc caly rok?
- 117 1
-
2023-06-01 13:09
Ty weź sie do pracy nierobie! W dwa miechy
chcesz zarobić na cały rok dla całej rodziny.
- 60 1
-
2023-06-01 14:27
ewidentny sarkazm, a nadal cię minusują :O)
- 26 9
-
2023-06-01 14:56
panie sarkastyczny - idę do swojego szefa i powiedz, że chcesz zarobić mniej niż możesz
- 8 1
-
2023-06-01 15:38
To co robisz przez pozostale 10mc.?
Normalnie zarabia sie 11mc, a wydaje 12. Nie odwrotnie.
- 14 1
-
2023-06-01 19:38
Też chcę pracować 2 miesiące i żyć za to przez kolejne 10 (1)
- 20 0
-
2023-06-01 21:41
Otwórz lodziarnie
- 8 1
-
2023-06-01 23:12
(3)
Rozumiem ale ceny lodow i gofrow robia sie niedorzeczne. Ostatnio za gofra w Jelitkowie zaplacilem 23zl. Byla tam bita smietana, kilka owocow i troche posypki. Dla mnie akceptowalna cena za gofra to najwyzej 15zl a nie tyle za ile moge kupic obiad. W tym roku bede po prostu chodzil z dziecmi na plaze tak, zeby omijac gofry i lody bo nie wyobrazam
Rozumiem ale ceny lodow i gofrow robia sie niedorzeczne. Ostatnio za gofra w Jelitkowie zaplacilem 23zl. Byla tam bita smietana, kilka owocow i troche posypki. Dla mnie akceptowalna cena za gofra to najwyzej 15zl a nie tyle za ile moge kupic obiad. W tym roku bede po prostu chodzil z dziecmi na plaze tak, zeby omijac gofry i lody bo nie wyobrazam sobie zebym w ciagu miesiaca wydal kilkaset zl na gofry i lody. To nie jest warte takich pieniedzy niezaleznie od powodow. Przy takich cenach bedzie tak jak dawniej, ze wyjscie na lody albo gofry robilo sie najwyzej kilka razy w roku.
- 37 1
-
2023-06-03 15:06
A kto kupuje gofry ze śmietaną, owocami i posypką? Kto kupuje gofry nad morzem? Chyba tylko turyści.
- 7 0
-
2023-06-03 15:42
Polecam kupić gofrownice (1)
Czy inną waflownice.Przepisow na smaczne gofry w necie w bród.Tak samo jak przepisów na pyszne domowe lody.I tutaj wcale niepotrzebna maszyna.Pozdrawiam słonecznie.
- 1 0
-
2023-06-04 20:17
Potrafie przy obecnych cenach wyzywic rodzine za 200 zl na tydzień ale nie o to chodzi, ze ma byc jak najtaniej tylko o to, ze zdzieraja pieniądze
- 1 0
-
2023-06-02 01:36
A zimą leżenie na łóżku, fajnie.
- 4 0
-
2023-06-02 12:45
Ludzie przecież to prowokacja ;)
- 8 2
-
2023-06-02 19:13
Zmień
pracę. Przecież nikt cię nie zmusza, abyś przez dziesięć miesięcy leniuchował.
- 3 0
-
2023-06-03 09:06
Daj pracownikowi (1)
6 tysi oplac ZUS podatek daj mu 26 dni urlopu platnego zapłać prad lokal i rozdaj te lody po 5 zł za rok spotkamy się na budowie 25zl przy Łopacie płacą
- 3 6
-
2023-06-03 15:27
Zabawne
Hahaha. Ciekawe kto zatrudnia w budce z lodami pracownika na umowe o prace :D
- 5 0
-
2023-06-03 09:13
To nie jest uczciwe (1)
Naciągane ceny w sezonie powinny być karane
- 3 2
-
2023-06-03 12:50
Tak komuchu
- 1 3
-
2023-06-03 12:09
Nie przedsiębiorca
Dobry przedsiębiorca 10 miesięcy pracuje a 2 odpoczywa ,a nie odwrotnie .Wtedy będzie godnie żył.
- 6 0
-
2023-06-03 12:20
Świadomy wyborca
Rozumiem, że to była szydera?! :)
- 2 0
-
2023-06-03 17:33
Śmieszne
Też bym chciał wozić ludzi tramwajem 2 mce i 10 mcy leżeć w domu. Weź się też do innej pracy
- 2 0
-
2023-06-04 06:20
Nie kłam. Do dobrych lodziarni chodzi się cały rok
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.