• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ocenianie wirtualnych emocji nagrodzone podczas Demo Day

23 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Podczas finałowego Demo Day, który odbył się 18 listopada, główną nagrodę przyznano młodemu zespołowi startupowemu NeuroAI. Podczas finałowego Demo Day, który odbył się 18 listopada, główną nagrodę przyznano młodemu zespołowi startupowemu NeuroAI.

Automatyczne wykrywanie emocji użytkowników podczas przeglądania stron internetowych, korzystania z aplikacji, spotów reklamowych czy słuchania muzyki to pomysł, który został nagrodzony w programie preakceleracji Techseed.me realizowanym przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter. Podczas finałowego Demo Day, 18 listopada, jury najwyżej oceniło rozwiązanie zespołu startupowego NeuroAI, a jego młodzi twórcy otrzymali główną nagrodę - 5 tys zł.Przez ponad miesiąc osiem zespołów startupowych przeszło proces intensywnej preakceleracji, w którym zespoły startupowe, przyszli młodzi przedsiębiorcy i studenci chcący rozwinąć swoje kompetencje w obszarach rozwoju biznesu, przeszli przez cykl kompleksowych szkoleń pod okiem ekspertów.

Gdański Starter zapewnił doskonałe wsparcie mentorów, którzy na co dzień zajmują się prowadzeniem innowacyjnych przedsiębiorstw, funduszy Venture Capital czy też działają na trójmiejskim rynku startupowym.

Finałem projektu były prezentacje pomysłów biznesowych przed jury oraz zaproszonymi gośćmi. Dla zespołów startupowych była to doskonała okazja, by przejść przez prawdziwy proces pitchingu przed potencjalnymi inwestorami w przyszłości. Jak pokazuje praktyka, kwestia odpowiedniej prezentacji założeń biznesu odgrywa często jedną z najistotniejszych ról w próbie pozyskiwania finansowania lub budowania partnerstw.

Projekt preakceleracji Techseed.me był realizowany w formule on-line. Projekt preakceleracji Techseed.me był realizowany w formule on-line.

Od pomysłu do realizacjiRozwój biznesu zależy od wielu czynników. Odwaga i pomysłowość to często cechy młodych ludzi, jednak rynek później brutalnie weryfikuje brak twardej wiedzy biznesowej i swobodne podejście do rozwoju firmy. Preakceleracja Techseed.me umożliwiła weryfikację pomysłu z osobami z doświadczeniem, które były kiedyś w miejscu, w którym aktualnie rozpoczynają swoją działalność startupowcy. Szerokie spektrum zagadnień podczas programu pozwoliło zdobyć im kompleksową wiedzę biznesową.

- Muszę przyznać, że czułem się świetnie! Uwielbiam opowiadać o moim projekcie, ponieważ jest bardzo ciekawy i innowacyjny, a także ma olbrzymi potencjał rozwoju - mówi zwycięzca programu, Grzegorz Meller z NeuroAI. - Jury zadawała trudne i szczegółowe pytania, jednak dzięki warsztatom i konsultacjom z ekspertami zapewnionymi przez Starter, udało mi się zbudować szczegółowy i dopracowany model biznesowy, co pozwoliło na udzielenie dobrych odpowiedzi. Dalsze szanse rozwoju oceniam bardzo optymistycznie, mamy kompletny zespół złożony z ludzi z dużym doświadczeniem w budowaniu biznesu, jak i tym akademickim, w rozwoju algorytmów sztucznej inteligencji. Będziemy chcieli wkrótce powołać advisory board przy naszym zespole oraz dostać się do pełnowymiarowych programów akceleracyjnych, które mogłyby zainwestować kolejne fundusze w rozwój tego biznesu.

Kolejne kroki w biznesieUdział w preakceleracji to świetny pomysł na pierwszy etap w drodze rozwoju biznesu startupowego, a przede wszystkim doskonały test przed przystąpieniem do pełnowymiarowego programu akceleracyjnego, w których inwestuje się pierwsze znaczne fundusze (typu pre-seed) w zakwalifikowane startupy.

Projekt preakceleracji Techseed.me był realizowany w formule on-line. Projekt preakceleracji Techseed.me był realizowany w formule on-line.
Co dał uczestnikom udział w projekcie?

- Kompleksowo sprawdziliśmy nasz pomysł, wiele aspektów produktu poprawiliśmy dzięki szeregowi szkoleń. Zachęciły one nas m.in. do zbadania naszej niszy rynkowej i odpowiedzenia sobie na pytanie "czy faktycznie dajemy rozwiązanie pewnej potrzeby?" - mówi Maciej Bajko z zespołu Finded. - Mocno skorzystaliśmy na indywidualnych spotkaniach z mentorami, na których dostaliśmy praktyczne i spersonalizowane rady dotyczące Finded. Co więcej, jesteśmy z nimi w kontakcie i jeżeli chcielibyśmy zaczerpnąć wiedzy na jakiś temat, możemy śmiało do nich pisać.
- Nie mieliśmy dokładnie sprecyzowanych celów preakceleracji. Niewątpliwie otrzymaliśmy dużo wiedzy, dzięki której nasz pomysł się zmienił i doprecyzował, aby sprostać obecnym wymaganiom rynkowym. Z nowymi założeniami wiemy, jak zbudować nasz produkt szybciej i lepiej, niż początkowo zakładaliśmy. Kolejnym celem będzie powołanie rady doradczej dla naszej firmy. Zależy nam na znalezieniu kilku doświadczonych osób, które mogłyby dzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Takie pierwsze finansowania i wysokiej jakości mentoring umożliwią nam dokończenie budowy produktu - mówi Grzegorz Meller z NeuroAI.
Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańsk. Szczegóły na stronie techseed.inkubatorstarter.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie

Ludzie biznesu

Marek Kasicki

Wiceprezes zarządu Energa-Operator. Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki...

Najczęściej czytane