• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rolniczy protest. Gdzie pojawią się ciągniki?

Wioletta Kakowska-Mehring
23 stycznia 2024, godz. 13:30 
Opinie (167)
Ogólnopolski protest ma potrwać dwie godziny - od 12 do 14. Ogólnopolski protest ma potrwać dwie godziny - od 12 do 14.

Polscy rolnicy z różnych środowisko ogłosili, że "włączają się w ogólnoeuropejski protest przeciwko niekorzystnym dla rolnictwa kierunkom zmian Wspólnej Polityki Rolnej" i w związku z tym będą protestować. Na środę, 24 stycznia, zapowiedzieli blokadę dróg.- Jest to protest, który ma na celu wywrzeć presję na Komisję Europejską, aby zmieniła podejście do niekontrolowanego napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy do Unii Europejskiej. Rolnicy domagają się również zmiany strategii Zielonego Ładu, która prowadzi do ograniczenia produkcji rolnej w Europie poprzez nakładanie dodatkowych wymagań środowiskowych. W związku z sytuacją trwającej wojny na Ukrainie zwiększają się również bardzo koszty produkcji. Realizacja przyjętego kierunku zmian polityki rolnej i środowiskowej doprowadzi w efekcie do likwidacji wielu gospodarstw rodzinnych i pogorszenia się sytuacji rolników. Włączmy się w ogólnoeuropejski protest przeciwko niekorzystnym dla rolnictwa kierunkom zmian WPR - poinformował Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Protesty rolników od tygodni przetaczają się przez Europę. Strajki odbyły się już w Niemczech, Francji, Grecji, Rumunii i na Litwie. Protestujący przede wszystkim domagają się rewizji Wspólnej Polityki Rolnej i założeniom Zielonego Ładu. W Polsce dochodzi także sprawa napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy


Utrudnienia mają pojawić się w ponad 130 miejscach w Polsce, także na Pomorzu. Gdzie można spodziewać się utrudnień w ruchu w okolicach Trójmiasta? Protesty odbędą się: Kosakowo-Gdynia, Wejherowo, Godętowo, Rychnowo Żuławskie/Nowy Dwór Gdański i Czarlin/Gniew. Ogólnopolski protest ma potrwać dwie godziny - od 12 do 14.

Rolnicy zapewniają, że akcja to inicjatywa oddolna i nie organizuje jej jedna organizacja. Jednak ogólnopolskim koordynatorem jest Emil Mieczaj z NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" z województwa zachodniopomorskiego.
19:09 24 STYCZNIA

Protest rolników - Gdynia Pogórze (10 opinii)

ul. Pułkownika Dąbka w kierunku Xawerego Czernickiego. O godzinie około 13:50 środa 24.01.2024 roku.
ul. Pułkownika Dąbka w kierunku Xawerego Czernickiego. O godzinie około 13:50 środa 24.01.2024 roku.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (167)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Grzegorz Morawski

Prezes zarządu i udziałowiec przedsiębiorstwa POLYHOSE Poland. Grupa POLYHOSE jest globalną firmą, posiadająca oddziały w 10 krajach, produkującą nisko- oraz wysokociśnieniowe przewody transferowe, wykonane z gumy, plastiku i teflonu. POLYHOSE Poland została pierwotnie założona jako EXITFLEX Polska – spółka córka szwajcarskiej fabryki, istniejącej od 1971 roku. Członek zarządu i udziałowiec przedsiębiorstwa AIRBLAST Poland. Firma AIRBLAST, posiadająca oddziały w 12 krajach, jest od ponad...

Najczęściej czytane