• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tanio nie jest, ale bez "paragonów grozy"

VIK
11 maja 2024, godz. 12:00 
Opinie (243)

Na trójmiejskich targowiskach pojawiła się już młoda marchewka i kapusta, są już krajowe truskawki. Paragonów grozy nie będzie, bo ceny są zbliżone do ubiegłorocznych, a w niektórych przypadkach jest nawet taniej. Dokładnie po roku znów odwiedziliśmy trójmiejskie targowiska.W maju 2022 r. w mediach społecznościowych straszyło zdjęcie czereśni za 260 zł za kilogram. W ubiegłym roku najwyższa cena tych owoców o jakiej informowały media to 98 zł. W tym sezonie kosztują 100 zł. To o wiele mniej niż dwa lata temu, ale... stało się. Czereśnie, a właściwie ich cena stała się już tematem internetowych żartów. Takich drogich owoców nie znaleźliśmy ani na Hali Targowej w Gdańsku, ani na Hali Targowej w Gdyni. Nie było ani tańszych, ani droższych, nie było ich w ogóle.


Dziś w Polsce można kupić czereśnie z Hiszpanii lub Grecji. Na krajowe trzeba będzie poczekać. Cena może być wysoka, bo naszym sadom zaszkodziły ostatnie przymrozki. Jak przewidują eksperci, gdy sezon sięgnie zenitu, czyli między czerwcem a sierpniem, mogą kosztować od 60 zł do 20 zł za kilogram. 

W ub. roku o tej porze mogliśmy kupić truskawki za 19-22 zł za kilogram, ale były to owoce z Grecji. Teraz są już truskawki z Polski. Jeszcze kilka dni temu w mediach pojawiały się informacje, że nasze kosztują nawet 36 zł za kilogram. My krajowe znaleźliśmy już za 23-24 zł za kg. Czy będzie taniej? Trudno powiedzieć, również naszym plantacjom, na Kaszubach też, mogły zaszkodzić przymrozki.


W ubiegłym roku za pęczek młodej marchwi musieliśmy zapłacić nawet 10 zł. W tym roku 7,50 zł. Jest więc dużo taniej. Za główkę młodej kapusty płaciliśmy 12 zł, a w tym roku 10 zł. Tańszy jest też rabarbar. W ub. roku w maju kosztował 15 zł, teraz 12 zł. Polskie ogórki gruntowe kosztują dziś 15 zł za kilogram, w ub. roku kosztowały 16 zł.

Podrożał za to kalafior. W maju 2023 roku kosztował 17 zł, a teraz już 18,50 zł. Za kilogram młodych ziemniaków krajowych zapłacimy dziś 9,50 zł, rok temu było to 8 zł.


Wśród hitów cenowych - tak jak w ub. roku - mamy groszek cukrowy. Za kilogram zapłacimy od 39 do nawet 45 zł. W ub. roku o tej porze kilogram kosztował 32 zł. Pojawiła się już fasolka szparagowa. Za kilogram trzeba zapłacić aż 70 zł. W ubiegłym roku było to ok. 60 zł.

W tym roku na straganie znaleźliśmy morele. Cena wysoka, za kilogram trzeba zapłacić 25 zł. Za opakowanie (250 g) malin musimy zapłacić aż 18 zł. Jak zwykle rekordy biją też borówki. Kosztują od 55 do 70 zł za kilogram.
VIK

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (243)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Grzegorz Morawski

Prezes zarządu i udziałowiec przedsiębiorstwa POLYHOSE Poland. Grupa POLYHOSE jest globalną firmą, posiadająca oddziały w 10 krajach, produkującą nisko- oraz wysokociśnieniowe przewody transferowe, wykonane z gumy, plastiku i teflonu. POLYHOSE Poland została pierwotnie założona jako EXITFLEX Polska – spółka córka szwajcarskiej fabryki, istniejącej od 1971 roku. Członek zarządu i udziałowiec przedsiębiorstwa AIRBLAST Poland. Firma AIRBLAST, posiadająca oddziały w 12 krajach, jest od ponad...

Najczęściej czytane