• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
Aktualna edycja
Konferencja dla rodziców

Urban Farming - Konferencja o przyszłości farm miejskich

Zapraszamy do udziału w konferencji "UrbanFarming.pl Konferencja o przyszłości farm miejskich", poświęconej badaniom, innowacjom i praktykom związanym z rolnictwem miejskim. Konferencja stanowi unikalną platformę do wymiany wiedzy, doświadczeń i inspirujących pomysłów na rozwój zrównoważonych miast, w których rolnictwo odgrywa kluczową rolę.

cze 4

wtorek, godz. 9:30 - 15:30

Gdynia,
Wstęp wolny
cze 29

sobota, godz. 10:15

Gdańsk, ul. Jana Kilińskiego 4...
bilety 15 zł
Spotkamy się z praktykami farm miejskich z Polski, naukowcami, przedstawicielami samorządu i biznesu aby rozwinąć wiedzę oraz świadomość na temat rolnictwa miejskiego.

Na konferencji poruszymy zagadnienia z zakresu:
- zrównoważonego rozwoju miejskich obszarów zielonych,
- wymiany doświadczeń w dziedzinie urban farmingu,
- identyfikacji najlepszych praktyk w zakresie uprawy roślin w mieście,
- wyzwań związanych z regulacjami miejskimi dotyczącymi rolnictwa oraz inicjatyw lokalnych władz wspierających rozwój urban farmingu.
- zrównoważonej produkcji żywności,
- zaspokojenia potrzeb branży spożywczej i gastronomicznej przez lokalne rolnictwo - filozofia od pola do stołu, krótkiego łańcuchu dostaw i niskiego śladu węglowego.

W programie:
- spotkanie z praktykami rolnictwa miejskiego z Polski
- panele dyskusyjne z naukowcami, przedstawicielami samorządu, biznesu, restauratorami
- prezentacja filmu przez inicjatywę "Ziarno Świadomości" reż. Rafał Smykowski i Filip Konecki. Film opowiada o rolnictwie szanującym naturę, różnorodność biologiczną i dbającym o nasze największe dziedzictwo - stare odmiany nasion. Porusza kwestię podstawy naszego bezpieczeństwa żywnościowego - lokalnej przetwórczości, spółdzielczości i świadomej współpracy konsumenta z rolnikiem kochającym i troszczącym się o kondycję gleb. Kamera zbliża się do nie zawsze widocznej nici między producentem a konsumentem, pokazuje jaki wpływ na nas mają codzienne wybory i stwarza przestrzeń do głębszej refleksji nad nimi i zmiany, która będzie dobra nie tylko dla nas, lecz także dla naszego otoczenia. To film o empatii i powiązaniach pomiędzy wszystkim, co nas otacza. Jest to festiwal emocji nasączony wiedzą o istocie rolnictwa i łańcuchu wiążącym ze sobą zdrowie, gospodarkę i kwestie społeczne.
- degustacja produktów Siejemy Ferment

Dołącz do konferencji i bądź częścią inspirującej dyskusji na temat przyszłości zrównoważonych miast, gdzie rolnictwo miejskie odgrywa kluczową rolę w budowaniu lepszej przyszłości dla naszych społeczności i środowiska naturalnego.

Informacja o biletach

Wymagana rejestracja

Opinie

Moim zdaniem

Ludzie biznesu

Kazimierz Wierzbicki

Prezes zarządu i właściciel Grupy Trefl, w skład której wchodzą spółki zajmujące się produkcją i...