• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wojskowa flota samochodowa wyprzedała się na pniu

Szymon Zięba
14 maja 2024, godz. 20:00 
Opinie (87)
  • Mercedes od wojska za 50 tys. zł? To możliwe.
  • Mercedes od wojska za 50 tys. zł? To możliwe.

Samochodowa flota wojskowa poszła pod młotek. Wśród wystawionego przez Agencję Mienia Wojskowego sprzętu, zainteresowani mogli znaleźć np. osobowo-ciężarowego mercedesa za - bagatela - 50 tys. zł. Pozostałe auta wystawiono na sprzedaż dużo poniżej cen rynkowych. Nic więc dziwnego, że pojazdy wyprzedały się na pniu.Wylicytowałe(a)ś kiedyś coś fajnego?

- Nie ma to jak popatrzeć sobie na gwiazdy na niebie, ale jeszcze lepiej mieć jakąś gwiazdę w garażu. W Gdyni sprzedajemy Mercedesa 290 GD, a jak wiadomo "bez gwiazdy nie ma jazdy" - zachwalają "perełkę" wśród aut na sprzedaż pracownicy Agencji Mienia Wojskowego.
Samochód można było kupić w Gdyni. Trzeba było mieć wolne co najmniej 50 tys. złotych. No i znajomego mechanika, bo auto było częściowo rozmontowane i z niekompletnym silnikiem.

To jednak nie wszystkie okazje. Chętni mogli wziąć udział w walce o karetkę polową (bez wyposażenia). Cena proponowana przez AMW to 9 tys. złotych.

Samo auto wyprodukowano w 1991 roku.

Tarpan Iveco - karetka na sprzedaż. Tarpan Iveco - karetka na sprzedaż.


Na sprzedaż wystawiono także kultowe w pewnych kręgach Honkery. Mimo swoich lat, podobno nie do zdarcia. Za rocznik 1999 wyłożyć trzeba było co najmniej 12 tys. złotych.

Kultowy Honker na sprzedaż. Kultowy Honker na sprzedaż.


Mniej wymagający albo dysponujący po prostu "szczuplejszym" portfelem, mogli postawić na "samochód ogólnego przeznaczenia małej ładowności". Pojazd dostępny był w cenie od 3 tys. złotych.

"Samochód ogólnego przeznaczenia małej ładowności" za 3 tys. zł. "Samochód ogólnego przeznaczenia małej ładowności" za 3 tys. zł.


To jednak tylko wycinek z szeregu przedmiotów oferowanych przez Agencję Mienia Wojskowego.

Z kolei auta w różnych cenach i najróżniejszych marek znaleźć można w serwisie z ogłoszeniami Trojmiasto.pl.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Kazimierz Wierzbicki

Prezes zarządu i właściciel Grupy Trefl, w skład której wchodzą spółki zajmujące się produkcją i dystrybucją puzzli, kart, gier planszowych, zabawek i mediami oraz trzy spółki sportowe. W latach 1997 - 2008 był prezesem ProkomuTrefl Sopot. W 1997 roku założone przez Kazimierza Wierzbickiego Sopockie Towarzystwo Koszykówki Trefl przekształcono w Sportową Spółkę Akcyjną.

Najczęściej czytane