• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Złoto ucieczką przed inflacją? Jak zacząć w nie inwestować?

22 listopada 2022 
Opinie (44)

Złoto, jako inwestycja, jest na ustach wielu. Kryzysy umacniają w przekonaniu, że jest ono bardzo potrzebne. Z tego powodu coraz więcej osób zastanawia się, czy obecnie mamy dobry moment na zakup złota. Jak to z nim naprawdę jest, jak zacząć w nie inwestować?Jakie złoto warto kupować?Myśląc o inwestycji w złoto, przed oczami widzimy duże sztaby znane z filmów i seriali np. Domu z Papieru. W praktyce jednak te duże, 400-uncjowe sztaby, warte około 3,5 miliona złotych, praktycznie nie występują w świecie inwestycji. Wynika to m.in. z faktu, że jest to bardzo duży jednorazowy wydatek, a także trzymanie oszczędności w takiej formie nie jest wygodne. Chcąc np. odzyskać włożony 1 milion, należy spieniężyć całą sztabkę.

Złoto to dobry wybór dla każdego - niezależnie od zasobności portfela. Najczęściej sprzedawane są sztabki o gramaturze od 1 do 100 gramów. Próg wejścia zaczyna się więc już od niecałych 300 zł. Im większa waga, tym złoto jest tańsze w przeliczeniu na jeden gram, jednak różnice nie są na tyle pokaźne, aby sugerować się tylko tym. Dobrym rozwiązaniem dla nowych inwestorów jest jednak regularny zakup nawet mniejszych wartości.

Złote sztabki Valcambi i PAMP Fortuna. Złote sztabki Valcambi i PAMP Fortuna.
Warto również wiedzieć, że rynek dostarcza wielu możliwości inwestycji w ten metal, a każda cechuje się odmienną specyfiką i różnym stopniem ryzyka. Przykładowo - inną formą, obecnie najbardziej popularną, są monety bulionowe. Uncjowa moneta zawiera w przybliżeniu 31,1 grama czystego złota.

Złoty Kanadyjski Liść Klonu. Złoty Kanadyjski Liść Klonu.
- Kupując monety bulionowe w celach inwestycyjnych, warto skupić się na kilku najpopularniejszych. Istnieje kanon monet, które można kupować w ciemno, są to m.in.: Australijskie Kangury, Wiedeńscy Filharmonicy, Kanadyjski Liść Klonu czy Britannia - wymienia Aleksander Pawlak, prezes firmy Tavex. - Oferta monet bulionowych jest bardzo szeroka. Jeśli ktoś obudził w sobie kolekcjonerskie zacięcie, z pewnością również znajdzie interesujące produkty historyczne. W celach inwestycyjnych warto jednak postawić na monety o wadze 1 oz produkowane przez największe mennice - dodaje.
Złoty Australijski Kangur. Złoty Australijski Kangur.

Złoto - remedium na trudne czasy?Rozpoczynając swoją przygodę z inwestowaniem w złoto, najważniejsze jest zrozumienie tego aktywa i świadomy zakup. Złoto, w odróżnieniu od innych form inwestycji, takich jak nieruchomości czy lokaty, ma jedną zasadniczą przewagę. Posiadając kruszec w formie fizycznej mamy możliwość sprzedania go na całym świecie i odzyskania ulokowanych funduszy. Sytuacje kryzysowe pokazują, że możliwość spieniężenia posiadanego w domu złota nie tylko w kraju, ale i poza granicami jest gwarantem bezpieczeństwa i pewności. Potwierdzeniem tej obserwacji jest fakt, że złoto notuje ciągły wzrost zainteresowania i sprzedaży.

Przykładowo, sprzedaż złota zanotowana przez grupę Tavex w 2022 roku już przekroczyła tę z całego 2021 roku.

Tavex to złoto i coś jeszcze...Tavex to firma, która oferuje złote i srebrne monety oraz sztabki, a dzięki współpracy z największymi światowymi mennicami może pochwalić się konkurencyjnymi cenami i szeroką gamą produktów.

Mniejsze gramatury, np. 1-gramowe sztabki idealnie sprawdzą się jako prezent dla bliskich i mogą być inwestycją w ich bezpieczeństwo w dobie szalejącej inflacji, a także doskonałą, elegancką alternatywą dla klasycznej "koperty".

Czy jest coś jeszcze poza metalami szlachetnymi, co oferuje Tavex? W salonach firmy można wymienić również ponad 60 walut. Tavex zapewnia klientom możliwość kupna i sprzedaży dolarów czy euro, ale również batów tajskich czy meksykańskiego peso!

Ponad 60 walut z całego świata. Ponad 60 walut z całego świata.
Dodatkowo, jeśli ktoś posiada w zakamarkach swojej szuflady stare, wycofane już banknoty, np. nieaktualne korony norweskie, to Tavex skupuje je po atrakcyjnym kursie!

Gdyński salon Tavex znajduje się w Galerii KlifMapka, a całą ofertę firmy można sprawdzić na www.tavex.pl.


Skup wycofanych walut. Skup wycofanych walut.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (44)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Sławomir Halbryt

Odpowiedzialny za wytyczanie kierunków rozwoju SESCOM, określanie zadań strategicznych oraz...

Najczęściej czytane