• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pracownik zrelaksowany to dobry pracownik

erka
15 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat) 
Nowy projekt, którego liderem są "Pracodawcy Pomorza" ma na celu propagowanie najlepszych praktyk  w zakresie dążenia do równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Nowy projekt, którego liderem są "Pracodawcy Pomorza" ma na celu propagowanie najlepszych praktyk  w zakresie dążenia do równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

"Pracodawcy Pomorza" zainaugurowali projekt "Praca - Szacunek - Uznanie". W ten sposób chcą propagować wiedzę oraz najlepsze praktyki w zakresie dążenia do osiągnięcia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.


Co motywuje cię do lepszej pracy?


- W firmie nie możemy skupiać się jedynie na generowaniu zysków i poprawianiu wyników finansowych - mówi Zbigniew Canowiecki, prezes "Pracodawców Pomorza". - Trzeba też pamiętać o zachowaniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Pracownik zadowolony i odprężony to przecież pracownik wydajniejszy.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali właściciele firm, kierownicy i dyrektorzy komórek organizacyjnych oraz osoby zajmujące się zagadnieniami zarządzania personelem. - Wszyscy chętni uczestniczyć będą w cyklu prelekcji, szkoleń i warsztatów (7 bloków tematycznych prowadzonych przez ekspertów) przez okres blisko 2 lat - tłumaczy Anna Gapińska, koordynator projektu ds. promocji i public relations. - Efektem warsztatów będzie zapoznanie się z innowacyjnymi praktykami work-life-balance oraz opracowanie narzędzi i ich dopasowanie do polskiego i lokalnego rynku pracy. Celem tych działań jest zapewnienie lepszego zrozumienia korzyści płynących z godnej pracy oraz wdrożenie konkretnych rozwiązań w przedsiębiorstwach biorących udział w warsztatach.

Wymiernymi korzyściami zarówno dla pracodawców jak i pracowników uczestniczących w programie będą z pewnością: poprawa jakości pracy i większa efektywność pracowników, wzrost zadowolenia i zaangażowania pracowników oraz większa identyfikacja pracowników z firmą.

Jak informują pomysłodawcy projektu w Polsce tylko w latach 2000-2004 liczba zarejestrowanych przypadków depresji i nerwic wzrosła o 235 proc. Według badań prowadzonych przez zespół prof. Bassam Aouil, psychologa z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, co czwarty pracownik jest wypalony zawodowo, a o wiele większej liczbie wypalenie grozi.

Więcej informacji o projekcie na stronach: www.pracodawcypomorza.pl oraz www.7steps2wlb.pl.
erka

Miejsca

Opinie (32) 2 zablokowane

  • Praca - Szacunek - Uznanie brzmi jak SF

    w polskich realiach - metoda pieczarki ,jak nadgodziny to dla ojczyzny , jak urlop to w październiku ,jak przychodzisz podwyżke to jesteś roszczeniowcem .

    • 4 0

  • W warunkach wysokiego bezrobocia

    pracodawca może przebierać w pracownikach jak na targu warzyw i zmieniać ich co parę miesięcy. Niezrozumiałe, że mimo to państwo idzie w kierunku ułatwienia pracodawcy swobodnego zarządzania czasem pracowników i w efekcie przeciętny polski właściciel firmy traktuje ludzi jak niewolników. Interesuje go tylko te parę dodatkowych minut lub godzin w ramach nadgodzin, a najczęściej za darmo. Nic dziwnego, że ludzie nie utożsamiają się z firmą, oszukują i pracują mało wydajnie. Pamiętajmy, że to rząd za pomocą ustaw i różnych narzędzi kontroli organizuje nasze warunki pracy. Państwowa Inspekcja Pracy jest FIKCJĄ.

    • 3 0

  • Zgadza się. Ogólnie sukcesem firmy są pracownicy, dlatego trzeba ich dobrze wybierać i jak już ich zatrudnimy to trzeb pracownika dobrze traktować. Co do zatrudnienia to polecam przeczytać ten artykuł http://www.spidersweb.pl/2017/06/jak-pozyskac-pracownika.html . A jeżeli chodzi o wydajność pracowników, to nie ma co się oszukiwać, ale najlepiej na wydajność działają premie i podwyżki ;)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Ryszard Gretkowski

Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego im.J.J....

Najczęściej czytane